5 کتاب که ایلان ماسک توصیه میکند برای موفقیت بخوانید • دیجیکالا مگ

ایلان ماسک به سومین نفری تبدیل شد که تاکنون ثروت او از ۲۰۰ میلیارد دلار فراتر رفته است و با تکیه به رشد قیمت سهام شرکت تسلا دوباره ثروتمندترین فرد جهان شد. در تاریخ 14 ژانویه (24 دی) قیمت دوج کوین رشد قابل ملاحظه ای را شاهد بود. ماسک در سن 12 سالگی یک بازی ویدئویی فضایی به نام بلستر طراحی کرد که به قیمت 500 دلار فروخته شد. در این مقاله قصد داریم با زندگینامه ایلان ماسک بیشتر آشنا شویم. طبق عقیده بیل گیتس ماهیت و خلق و خوی بافت متفاوت است و جلسه ملاقات بیشتر از این ادامه نخواهد یافت.

  • شغل: مدیر عامل و بنیانگذار آمازون
  • منبع درآمد: کمپانی مایکروسافت
  • ارزش خالص دارایی: 124.5 میلیارد دلار
  • محل اقامت: شنژن
  • املاک و مستغلات

جلسه ملاقات ۳۰ دقیقهای با وارن به ۱۰ ساعت طول انجامید. اما بعد از آمازون ورق برگشت، او بعد از شرکت آمازون دیگر ساعت مناسبی را برای صرف صبحانه با خانوادهاش داشت؛ به گفته خودش یکی از هیجانانگیزترین کارهای طول عمرش شستن طرفهای شام است! چیزی که دیگران میگویند را انجام نده فقط به آنها گوش بده اما چیزی را انجام بده که به آن احساس خوبی داری. اما وقتی که آنها با یک دیگر ملاقات کردند او به یکی از طرفداران وارن بافت تبدیل شد. در سال ۱۹۶۹ مدیریت این شرکت را به دست گرفت و با توجه به دانش و هوش او درزمینه سهام و بورس توانست آن شرکت رو به ورشکستگی را به یک شرکت بسیار موفق تبدیل کند. البته با مهارت و تامل ایلان ماسک در ماه ژانویه توانست با ثروت ۱۸۵ میلیارد دلاری حتی از بزوس ارتقا پیدا کند و به ثروتمندترین فرد جهان تبدیل شود.

وارن بافت مرتبا در بین اولین تا سومین فرد جهان قرار دارد. در سال ۲۰۰۶ اولین موشکی که پرتاب کرد، منفجر شد. در سال 2014 شرکت تسلا این مجموعه را به قیمت 2.6 میلیارد دلار خریداری کرد. او در سن ۱۱ سالگی اولین سرمایهگذاری خود را با خرید سهم Cities Service شروع کرد که قیمت هر سهم برابر ۳۸ دلار بود که به ۲۷ دلار کاهش یافت اما بافت سهام را نفروخت و آن را نگه داشت تا اینکه پس از مدتی ارزش سهام به ۴۰ دلار افزایش یافت و سپس او به سرعت سهام خود را فروخت ولی زمانی که ارزش سهام اون به ۲۰۰ دلار افزایش یافت بسیار پشیمان شد.

به گزارش ایسنا و به نقل از اینسایدر، ایلان ماسک در توییتی نوشت: این منطقه بسیار بزرگ است و با ورود یک بالگرد به آن، شرکت ما مجبور به لغو پرتاب خود شد. 1. آمانسیو به حریم خصوصی خود بسیار اهمیت می دهد. بیاید نگاهی به چندمرحله برجسته و مهم زندگی وارن بافت بیاندازیم. بافت به زندگی ساده و تفکر بزرگ اعتقاد دارد. یکی از مهمترین اهداف آقای ماسک ساده کردن حمل و نقل عمومی است. درحالحاضر با توجه به جدول زیر مدیرعامل تسلا و اسپیس ایکس، ایلان ماسک با اختلاف زیادی نسبت به جف بزوس ثروتمندترین فرد جهان محسوب میشود. به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از اسپوتنیک، از سال 2017 جف بزوس، بنیانگذار و سهامدار شرکت فروش اینترنتی آمازون آمریکا جایگاه ثروتمندترین فرد جهان را در اختیار داشت، اما در ماه ژانویه و همگام با افزایش ارزش سهام شرکت تسلا ثروت ایلان ماسک، بنیانگذار این شرکت خودروسازی هم افزایش یافت و وی توانست عنوان ثرتمندترین فرد جهان را تصاحب کند.

بافت تصمیم گرفت ۸۵ درصد از ثروت خود را به خیریه اهدا کند. بافت یک میانگین بازده سالانه حدود ۳۱ درصدی را به دست آورد. پیج تا سال 2001، زمانی که اریک اشمیت مسئولیت را بر عهده گرفت، مدیرعامل گوگل بود و سپس از سال 2011 تا سال 2015، مدیرعامل شرکت آلفابت، مادر جدید گوگل شد. وی شرکت خود را با Dodge ادغام کرد و سپس به ساخت آسمانخراش بزرگ و معروف منهتن مشغول شد. در سال ۱۹۵۶ شرکت Buffet Partnership را در شهر زادگاهش تاسیس کرد سپس او شروع به شناسایی شرکتها با سهام کم ارزش کرد تا بتواند در آنجا سرمایهگذاری کند. شواهدها و مصاحبات نشان میدهند که این احتمال وجود دارد مدیرعامل تسلا، به خوبی در آینده میزان سرمایه او از ۳۰۰ میلیارد دلار هم عبور کند.

کمپانی بورینگ که بر شیوههای جدید حمل و نقل متمرکز ات، قضذ دارد ترافیکهای بزرگ شهرهای بزرگ را با ایجاد حمل و نقل از طریق تونلهای جایگزین برطرف کند. او که در سال جدید به عنوان ثروتمندترین فرد جهان نیز دست یافته بنیان گذار شرکت های بزرگی همچون تسلا موتورز، پی پال، اسپیس ایکس می باشد و در حال حاضر مدیریت اسپیس ایکس را بر عهده دارد. چند سال پیش ثروتمندترین فرد جهان یعنی بیل گیتس با وارن بافت ملاقات کرد، مدتزمان ملاقات توسط بیل گیتس تنها ۳۰ دقیقه تعیین شده بود.

حالا ماسک سرمایهاش بیش از مجموع ثروت بیل گیتس و وارن بافت بوده و گیتس با ثروت ۱۳۰ میلیارد دلاری در رتبه چهارم شاخص بلومبرگ قرار دارد، همچنین بافت با ثروت ۱۰۳ میلیارد دلاری، در رتبه دهم جایگاهی برای خود کسب کرده است. طبق شاخص بلومبرگ، در امسال میلادی بیش از ۶۶ میلیارد دلار به ثروت ماسک افزوده شده که دلیل اصلیاش، موفقیت سهام تسلا در بازار بورس است. در شاخص بلومبرگ، بزوس با ثروت ۱۹۷ میلیارد دلار همچنان دومین فرد ثروتمند دنیا محسوب میشود.

او بزرگترین فرد خانواده والتون هاست، اما پولدارترین آنها نیست. آیا برای شما سوال شده است که ثروتمندترین افراد جهان 2021 چه کسانی هستند و ثروت آنها از کجا آمده است؟ در لیست زیر صنایعی که ثروتمندترین افراد جهان در آن ها فعالیت دارد معرفی شده است. مدیر و بنیانگذار شرکت اوراکل که در زمینه پایگاههای داده شرکتی فعالیت میکند و با سازمان سیا و شرکتهای مایکروسافت و IBM همکاری دارد. بافت مالک شرکت چند ملیتی برکشایر هاتاوی است که در زمینه بیمه فعالیت دارد، او همچنین سهامدار شرکتهایی مانند اپل، جنرال الکتریک، پپسی، کوکاکولا، آمریکن اکسپرس و IBM بوده و در حوزه اقتصاد نیز فعالیت دارد. او شرکت Berkshire Hathaway که یک شرکت نساجی بود را گزینه مناسبی برای سرمایهگذاری دانست.

از کارت اعتباری دوری کنید و درخود سرمایهگذاری کنید. او نام برخی از روباتهای جدید کارخانه تسلا را با الهام از شخصیتهای این دنیا چون Xavier، Iceman، Wolverine، Storm و Colossus انتخاب کرده است. لزوماً نه اما من احتمالاً نیاز به دسترسی به مشتریان جدید ارزان دارم. در کتاب صفر تا یک، کارآفرین و سرمایهگذار معروف پیتر تیل نشان میدهد که چگونه میتوان روشهای واحدی برای ایجاد آن چیزهای جدید پیدا کرد.

ایلان ماسک دربارهی این کتاب میگوید: «پیتر تیل چندین شرکت پیشرفتهی بزرگ ساخته است و این کتاب چگونگی روند این موفقیت را نشان میدهد». ماسک اولین شرکت خود را با نام Zip2 Corporation در سال 1995 با برادرش “کیمبال ماسک” راهاندازی کرد. یافته های کلیدی: دارایی خالص جهانی از 156 میلیون دلار در سال 2000 به 514 تریلیون دلار در سال 2020 افزایش یافت و جهان را ثروتمندتر از هر برهه ای از تاریخ کرد.