وقت سفارت آمریکا – نیلگام سفر

پس از حصول اطمینان از ارسال نامه شروع غیبت از وزارت امور خارجه به این سفارت، متقاضی میتواند با مراجعه حضوری و یا ارسال مدارک به سفارت نسبت به درخواست مجوز خروج مشمولین اقدام نمایند. به اطلاع آنعده مهاجرین محترم افغانستان مقیم جمهوری اسلامی ایران که قبلا درخواست پاسپورت الکترونیکی داده اند رسانیده می شود، براساس سعی و تلاش سفارت جمهوری اسلامی افغانستان مقیم تهران و با هماهنگی و همکاری وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی افعانستان بسته جدید پاسپورت های چاپ شده به این سفارت مواصلت نموده و قرار است روند توزیع پاسپورت های یادشده به روزهای پنجشنبه و جمعه مورخ ۲و۳ /۱۳۹۹/۵ براساس نوبت قبلی توزیع گردد.

نیکزاد گفت: ما معتقد بودیم و هستیم که آمریکاییها و اروپاییها باید تحریمهای خود را لغو نمایند، قرار نیست که ایران به تعهداتش عمل کند، ولی غربیها مدام جا بزنند؛ روحانی اگر قرار بود تحریمها را بردار در مدت هشت سال ریاست جمهوریاش فرصت کافی داشت، اما چنین چیزی نیست که اگر این مصوبه مجلس نبود ایشان میتوانست زودتر تحریمها را لغو نماید، زیرا حدود هزار و ۶۰۰ تحریم از قبال تحریم هستهای ایران به کشورمان تحمیل شده بود و البته ما راغب بودیم که رفع تحریمها در زمان دولت قبلی انجام شود.

او در حال حاضر استادیار پژوهشکده مطالعات اسلامی در علوم انسانی دانشگاه فردوسی مشهد و مدیرعامل بنیاد فرهنگی رضوی به عنوان یکی از زیر مجموعه های آستان قدس رضوی است. همانطور که مطالعات اخیر مرکز بلفر هاروارد نشان می دهد، چین به سرعت در حال عقب افتادن از ایالات متحده از نظر فناوری و توانایی های نظامی است، اگرچه ایالات متحده همچنان در امور مالی، تحقیق و توسعه، آموزش و دسترسی به استعدادهای جهانی پیشتاز است.

لذا متاسفانه برجام، چه در دولت اوباما، چه در دوره ترامپ، چه در دوره جو بایدن و چه در دولت های بعدی آمریکا هیچ ضمانت اجرایی برای ایالات متحده ندارد، این مشکل جدی برجام است که نمی تواند یک ضمانت حقوقی، اجرایی و دیپلماتیک جدی برای آمریکاییها، اروپایی ها و دیگر طرفهای برجام ایجاد کند که نمیتوانند هر گاه بخواهند از توافق خارج شوند. اگرچه دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا که بار دیگر اجازه توییت کردن یافته، با انتشار پیامی در شبکه توییتر حمله به ساختمان کنگره آمریکا توسط هوادارانش را محکوم کرد و قول داد، در ۲۰ ژانویه بیمشکل و منظم قدرت را تحویل دهد اما رخدادهای تلخ در روز سرنوشت ساز کنگره که آخرین امیدهای ترامپ را به یاس تبدیل کرد به این سادگی از اذهان آمریکاییها زدوده نخواهد شد.

نکته دیگر تکفیک این مساله است که اصلاحطلبان در جامعه مدنی و در کنار مطالبات مردم میتوانند با حاکمیت مواجهه داشته باشند یا در میان حاکمیت و در تعامل مستقیم با دستگاههای حاکمیتی و دولتی قرار داشته باشند و در چنین شرایطی مطالبات مردم را پیگیری کنند. اکنون در مرحلهای قرار داریم که احیای برجام بسیار دشوارتر خواهد بود. فواد ایزدی در گفت و گو با دیپلماسی ایرانی بر این نکته تاکید کرد که آمریکا در خصوص احیای برجام صادق نیست.

به جای این همه فشاری که برما آوردند، میتوانستیم خیلی بهتر کار کنیم؛ ولی همینطور فشار دادند و من را به استیضاح کشاندند. من شخصی باهوش هستم و لازم نیست که در هر روز برای 8 سال آینده بیایند یک چیز را دائم در گوش من فرو کنند.

ترامپ از پنس خواسته بود که از یک بند قانونی استفاده کرده و ریاست جمهوری جو بایدن را به رسمیت نشناسد. ترامپ از آن زمان تاکنون بارها پنس را تحقیر کرده است و یکشنبه هفته گذشته بیانیه جدیدی صادر کرد و گفت معاون رئیسجمهور سابق میتوانست انتخابات را «لغو» کند. حالا مایک پنس از اساس، امکان قانونی این اقدام را رد کرده و گفته رئیس جمهور سابق به سادگی اشتباه کرده است.

پنس در یک سخنرانی در یک گردهمایی محافظهکار جامعه فدرالیست در فلوریدا به تلاشهای فزاینده ترامپ در این هفته برای پیشبرد این روایت نادرست اشاره کرد که بهعنوان معاون رئیسجمهور، او از قدرت یکجانبه برای جلوگیری از روی کار آمدن جو بایدن بعنوان رئیسجمهور برخوردار است. با وجود درخواستهای مکرر دموکراتها برای برکناری ترامپ از طریق متمم بیستوپنجم قانون اساسی آمریکا مایک پنس و اعضای کابینه ترامپ تمایلی به این کار نشان ندادند و در نهایت مجلس نمایندگان آمریکا درست یک هفته پس از حمله به کنگره طرح استیضاح ترامپ را که تنها بند آن «تحریک آشوبگران برای حمله به کنگره» بود تصویب کرد.

نایبرئیس اتاق ایران درخصوص سرمایه اجتماعی عنوان کرد: این موضوع به دلیل شرایط حساسی که در آن قرار داریم، یکی از ضروریترین ابزارهای دولت دوازدهم است. و این که آیا اطلاعات هویتی درخواستشدهای که در پاسپورت نیامده را در دسترس قرار میدهد؟

  1. همیشه خوب است که دستکم گرفته شوی
  2. کارت ملی
  3. دانمارک: سفارت کانادا در کپنهاگن
  4. تلفن وزارت خانه در تهران : ۰۲۱۸۸۹۴۰۰۰۶

در این حمله 5 نفر از جمله یک نیروی پلیس کشته شده و صدها نفر بازداشت شدند. پنس از این کار خودداری کرد و به حلقه دشمنان ترامپ درآمد. به گزارش فاکس نیوز، جو بایدن در این مصاحبه با رد انتقادها از نحوه مدیریت دولتش در قبال اجرای برنامه خروج آمریکا از افغانستان اظهار کرد: همه بر میگردند می گویند، شما می توانستید بدون اینکه کسی آسیب ببیند از افغانستان خارج شوید.

اما پنس، عنصر وفادار به ترامپ در طول چهار سال ریاست جمهوری پر فراز و نشیب او، ترجیح داد مانع از تأیید نتایج انتخابات نشود. پس از شکست در مبارزات انتخاباتی در برابر جو بایدن دموکرات در نوامبر 2020، ترامپ در تلاش برای ماندن در سمت خود، پنس را تحت فشار قرار داد تا از تایید نتایج انتخابات در کنگره در حین ریاست بر روند تأیید در 6 ژانویه 2021 جلوگیری کند.

رئیس جمهور سابق آمریکا از رویه جو بایدن در مورد ایران انتقاد کرد. به گزارش العالم به نقل از رویترز، مایک پنس، معاون رئیسجمهور اسبق آمریکا با مطرح کردن انتقاداتی تند بر ضد رئیس سابق خود گفت که دونالد ترامپ اشتباه میکرد که معتقد بود پنس (خودش) قدرت تغییر نتیجه انتخابات ریاستجمهوری 2020 را دارد که ترامپ به دروغ ادعا کرد از او دزدیده شده است.