هر آنچه باید از زندگی ایلان ماسک و کارآفرینی های او بدانید

او برای بار دوم با تلولاه ریلی با بازیگر بریتانیایی در سال ۲۰۰۸ بعد از جدایی با جاستین ازدواج کرد که این زندگی نیز در سال ۲۰۱۶ به جدایی انجامید. از مهم ترین اقدامات وی برای آینده بشر می توان به پروژه ی زندگی انسان در مریخ اشاره کرد که اجرای این طرح قریب الوقوع است. وی گفت مفهوم حلقه شیکاگو با هایپرلوپ وی متفاوت خواهد بود، مسیر نسبتاً کوتاه آن نیازی به ترسیم خلا برای از بین بردن اصطکاک هوا نداشت. وی گفته است که میخواهد ۱ میلیون نفر را تا سال ۲۰۵۰ به مریخ بفرستد. حتما خبرهایی از این قبیل شنیدهاید که به عنوان مثال ایلان ماسک با توییت خود درمورد ارزی خاص، موجب رشد شگفت انگیز این ارز شده است.

توئیت ثروتمندترین فرد جهان باعث شد تا قیمت یک ارز مجازی در چند دقیقه رشد سنگینی را تجربه کند. ایلان ریو ماسک (Elon reeve musk) یک کارآفرین در زمینه تجارت می باشد که در حال حاضر لقب ثروتمندترین فرد جهان را به خود اختصاص داده است. اگرچه بهنظر میرسد مدیران حاضر در سیلیکونولی بسیار پیچیده فکر و عمل میکنند اما ایلان ماسک ایدههای در ظاهر تخیلیاش را بهسادگی عنوان میکند و برای رسیدن به آنها روشهای غیرمعمولی را برمیگزیند. در حال حاضر یک نسخه سالم از مک لارن F1 بیش از 20 میلیون دلار ارزش دارد، اما وضعیت مکلارن متعلق به ایلان ماسک چندان روشن نیست، هرچند با توجه به شهرت این روزهای ایلان ماسک می توان حدس زد که این خودرو تصادفی ممکن است بعد از بازسازی، از ارزش قابل توجهی برخوردار شود.

این روزها دیگر دیدن خودروهای الکتریکی تسلا در خیابان چیز عجیبی نیست؛ اما ماسک به فراتر از اینها میاندیشد. از آنجایی که ایلان ماسک اعتقادی به سوخت های فسیلی ندارد، شرکت تسلا موتورز را با هدف تولید خودروهای برقی و قطعات مورد نیاز قطارهای برقی دنبال کرد. حمله کنید. به تأخیر تولید اشاره کنید؟ حمله کنید. مقالهای در مورد فراخوان بنویسید، مقالهای که فقط به حقایق واقعی اشاره میکند و واقعاً موضع موافق یا مخالف تسلا ندارد، اما آیا از دو متخصص نقل قول میکند که انتقادات نسبتاً ملایمی را نسبت به شرکت ارسال میکنند؟ TBC قصد دارد در آینده تونل دیگری را نیز در لاس وگاس بسازد؛ اما این دفعه تمرکز خود را روی فرودگاه اصلی شهر و مراکز تفریحی قرار خواهد داد. آمادگی ماسک در مواجهه با غیرممکنها او را تبدیل به الههٔ سیلیکونولی کرده است، جایی که مدیرانی پیشرو مانند لری پیج از او با احترام یاد میکنند و مدیران کارآفرین شرکتهای نوپا ۱۰ تلاش میکنند مانند ایلان رفتار کنند و تصمیم بگیرند، همان کسانی که در سالهای گذشته نیز سعی در تقلید رفتارهای استیو جابز داشتند.

ایلان ماسک بنیان گذار و صاحب شرکتهای بسیار بزرگی مانند تسلا (خودروسازی) و اسپیس ایکس (شرکتی برای ارسال افراد به فضا و فعالیتهای مختلف مرتبط با آن) است. 3- عدم واگذاری امور موشکی و فضایی به بخش خصوصی (بعید است در ایران پرتاب ماهواره ها را بتوان به یک شرکت خصوصی واگذار کرد؛ شرکتی خصوصی که موشک می سازد و مالک آن یک فرد چند شهروندی است. اینترنتی که با استفاده از تجهیزات زمینی قابل دریافت است و بعید نیست در آینده خیلی نزدیک کل این تجهیزات در گوشی موبایل ادغام شود و به وسیله گوشی موبایل یا لپ تاپ تا تبلت به راحتی بتوان از این اینترنت استفاده کرد؛ اینترنت بدون فیلتر که مستقیم از ماهواره دریافت می شود.

با عضویت در ما، آخرین اخبار، ویژگیها، موارد TTAC و هر چیز دیگری را که به حقیقت در مورد خودروها میرسد، دریافت کنید. در دنیای ورزش، مدیری وجود دارد که یک شرکت رسانهای ورزشی به نام یک قطعه مبلمان رستوران را اداره میکند و پیروان وفادار خود را به سمت هر کسی که به او یا شرکتش حمله میکند تبدیل میکند. مدیرعامل شرکت فضایی خصوصی “اسپیسایکس”(SpaceX) ادعا میکند که میتواند هر ۴۸ ساعت یک موتور موشک موسوم به “رپتور”(Raptor) بسازد.

او معتقد است هزینه های بالای سرویس های فضایی ریشه در بروکراسی های غیر ضروری آن است. شرکت فناوری های اکتشافات فضایی (Space Exploration Technologies Corporation) یا اسپیس ایکس (SpaceX) هدف بعدی ایلان ماسک بود که در سال 2002 توسط خودش تاسیس شد. تاکنون مواردی بوده که افراد تراشههای را زیر پوست خود قرار میدهند و گزینه بعدی میتواند مغز باشد. همین امر موجب شد تا در گام بعدی تصمیم بگیرد دنیای پرداخت های مالی را دگرگون کند. همچنین باید فاش کنم که این مقاله TTAC که من نوشتم خشم ارتش تسلا را در توییتر برانگیخت. همچنین در این مجموعهها تونی استارک صاحب یک کامپیوتر مبتنی بر هولوگرام است که میتوان آن را صرفاً با دست کنترل کرد.

  • برنارد آرنو (Bernard Arnault)
  • جف بزوس در سال 1964 در شهر نیو مکزیکو پا به جهان گذاشت
  • سن: 48 سال
  • ثروت: ۱۸۱ میلیارد دلار

این مسأله را میتوان از روی چرخهی تمدن بابلیها، سومریها و پس از آنها مصریها، رومیها و چین کاملا مشاهده کرد. از مهم ترین حوضه های کاری او میتوان به اسپیس ایکس (space x) که رویای تسخیر فضا را در سر دارد پرداخت. سال 2008 هم فرا رسید و آخرین پرتاب موشک فالکون فرا رسید، منظورم از آخرین پرتاب این است که اگر این پرتاب جواب ندهد، نسل راکتهای فالکون به کلی منقرض میشد ولی این راکت غوغا کرد؛ به آسمان پر کشید و در اعماق فضا غرق شد. در دسامبر 2013، یک Falcon 9 با موفقیت یک ماهواره را به مدار انتقال زمین “سنکرون” برد، مسافتی که ماهواره در یک مسیر مداری قفل میشد که با چرخش زمین مطابقت داشت. لوله هایی بزرگ که بر روی زمین قرار می گیرند و کپسول هایی که انسان ها در آن نشستهاند، در این لوله ها، با سرعتی برابر با سرعت هواپیما از نقطه ای به نقطه دیگر می روند.