نگاهی به عملکرد هاشمی، خاتمی و احمدی نژاد

بر این اساس آمریکاییها از درک دلایلی که این مردم کشورهای دیگر برای افزایش امنیت خود انجام میدهند ناآگاه هستند و آن اقدامات را درک نمیکنند. 15 درصد سود سالیانه نیز برای این اسناد میدهند اما شرکتهای پیمانکاری دچار ورشکستگی میشوند و برای اجرای پروژهها اقدام نمیکنند. تجربه اجرای برجام از سال 2015 نقش مهمی در شکل دادن به دیدگاه ایران در این زمینه دارد.

مخاطب قرار دادن جوامع و کشورهای دیگر، چه در سطح دولتها و چه در سطح ملتها، آن گاه که با ابزار قهرآمیز و لحنی آمرانه صورت گیرد، هرچند که ضمانتهای اجرای خود را نیز در کنار داشته باشد، با مقاومت در هر دو سطح روبهرو میگردد و سرانجام، منجر به صرف هزینة بیشتر و مقبولیت و کارآیی کمتر میشود.

4 و آمریکا را برای احیای برجام در دستور کار قرار دهد، بیشک عربستان با دور تندتری به سمت احیای مناسبات با ایران پیش خواهد رفت، چون هم باعث کاهش هزینههای اقتصادی و امنیتی برای ریاض در جنگ یمن خواهد شد و هم این تنشزدایی میتواند امتیازات دیگری برای سعودیها درخصوص دیگر پروندهها را به دنبال داشته باشد. در کنارش شما به مناسبات و نفوذ ترکیه میان طالبان در افغانستان نگاه کنید.

به گزارش گروه بینالملل خبرگزاری آنا، جان بولتون مشاور سابق امنیت ملی آمریکا به شدت از توافق امروز دولت این کشور با گروه شبهنظامی طالبان انتقاد کرد و گفت این توافق مشابه توافقاتی است که در دولت باراک اوباما رئیسجمهور سابق آمریکا منعقد میشد.

اکنون عربستان سعودی و امارات میدانند که با خروج برادر بزرگتر، دیگر قادر به خصومت سابق با ایران قدرتمند نخواهند بود.» این ارزیابی را روزنامه نیویورکتایمز درباره ناکامی و خروج اشغالگران آمریکایی از افغانستان یادآور شده و نوشته است: حضور آمریکا در افغانستان، البته وضعیت منطقه را تثبیت کرد، اما اتفاقات بد زیادی نیز به همراه داشت. حسین شریعتمداری، امروز در «کیهان» نوشته است: « چند سال پیش در یکی از یادداشتهای کیهان به خاطرهای از مرحوم پدرم اشاره شده بود که تکرار آن بیمناسبت نیست.

اما این تمارض طرفهای اروپایی و آمریکایی بود که با گذشت چند روز در دور اول گفتوگوها با تیم جدید ایرانی، خواستار ایجاد وقفه و بازگشت به پایتخت ها شدند. اگر دین دوباره به مطالعه روابط بینالملل بازگردد، چگونه می­تواند درک ما را از برخی موضوعات اساسی جهانی که همه ما با آنها روبرو هستیم ـ درگیری و همکاری بینالمللی، دیپلماسی و ایجاد صلح و ارتقاءِ جامعه مدنی، مردمسالاری و توسعه اقتصادی ـ تغییر دهد؟

حتی انتظار می رفت به واسطه برگزاری رویداد ورزشی جهانی در کشور همسایه، برای توسعه ی زیرساخت های مناسب برای جذب گردشگر خارجی و ایجاد درآمد مقطعی ارزی برای منطقه اقدام شود که در فرصت سوزی بزرگ سازمان منطقه آزاد کیش، این امر نیز محقق نشد و امکانات ورزشی جزیره در سطح محلی و نهایتا ملی، بدون پیشرفت چشمگیر در هشت سال اخیر به حال خود رها شد و اکنون نیز پیش بینی ها حاکی از عدم آمادگی کیش برای بهره مندی حداکثری از این رویداد ورزشی است.

یادداشت با اشاره به پیشینهای از روابط عربستان و ایران و دلایل تیرگی روابط دو کشور به ویژه در سالهای اخیر، گزارشی از دیدارهای اخیر میان نمایندگان دو کشور در «بغداد»، پایتخت عراق داد و نوشت، تهران و ریاض، از این طریق روند عادی سازی روابط دیپلماتیک را دوباره آغاز کردند. وی افزود که اتاق هماهنگی گروههای مقاومت عراق تصمیم دارد به رویارویی نامحدود در تمامی سطوح علیه نیروهای آمریکایی در عراق و تمامی منافع و اهداف آمریکا در خاک عراق روی آورد و تشدید عملیات نظامی در مرحله آینده ادامه خواهد داشت.

به گزارش سلام نو به نقل از راشاتودی، وزارت دفاع روسیه با صدور بیانیه ای اعلام کرد که انفجار بمب در مسیر حرکت خودروی نظامیان روسی در کوبانی، منجر به زخمی شدن سه نفر از نیروهای پلیس نظامی روسیه شده است. وزارت امور خارجه آمریکا با صدور نامه ای رسمی به مدیران این شبکه، خواستار تعویق این تعمیرات و ادامه سرویس دهی به معترضان داخل ایران شد.

از آنجائی که «نخستین هدفى که هر دولت-ملتی تعقیب مىکند، حفظ خویش است» (هونتزینگر، 1368: 193)، نرمال بودن ناظر به «بقاء» است که هر دولتى بهمثابه یک غریزه ذاتی بدان مىاندیشد و بر اساس آن تصمیمسازى مىکند. به نظر میرسد که این اقتدار همانی است که ولادیمیر پوتین، مامور پیشین کا گ ب و رئیس جمهوری امروز روسیه بدنبال آن است.

جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا ادعا میکند میخواهد به برجام بازگردد. شفقنا- سفیر امارات در تل آویو اعلام کرد که «اسحاق هرتزوگ» رئیس رژیم صهیونیستی فردا یکشنبه به امارات سفر خواهد کرد. پارلمان عراق در دی ماه سال ۹۸، در پی اقدام جنایتکارانه آمریکا در ترور سردار شهید حاج «قاسم سلیمانی» فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران و «ابومهدی المهندس» نائب رئیس شهید سازمان الحشد الشعبی عراق، طرح اخراج نظامیان آمریکایی از خاک این کشور را تصویب کرد.

با وجود انجام چندین دور مذاکره راهبردی میان بغداد و واشنگتن برای پایان دادن به حضور نظامی آمریکا در عراق به دلیل پایان نبرد با داعش و نیز تصویب طرح اخراج همه نظامیان خارجی از خاک عراق در پارلمان این کشور، آمریکا هنوز با نقض این مصوبه در خاک عراق حضور دارد.

برخی به این موضوع اشاره دارند که باید «سیکل قدرت» در اندیشهی راهبردی ایران تغییر یابد. «خروج آمریکا از افغانستان موجب تغییر شرایط در منطقه شد. پس اینجا یک هوشمندی و ظرافت خاص دیپلماتیک از جانب ایران باید به کار گرفته شود که با استفاده هوشمندانه از برگ های برنده خود، هم پایان جنگ و بحران انسانی در یمن و هم به موازاتش احیای مناسبات با عربستان را محقق کند؛ نکاتی که در پاسخ به سوال قبلی شما به آن اشاره داشتم.

به گزارش جماران؛ به نقل از اعتمادآنلاین، با روی کار آمدن بایدن در آمریکا، تغییراتی در مناسبات بیشتر کشورهای جهان به وقوع پیوسته است که اثرات آن در منطقه خبرساز خاورمیانه بیش از دیگر نقاط بوده است. بهتر است به جای قطع ارتباط در مورد آن اختلافات صحبت کنیم. 12:08 تصاویر ای پی تی ان از دوربینهای مدار بسته از تیراندازی در تل آویو.

نظامیان رژیم صهیونیستی هنگام عبور گروهی از کارگران فلسطینی از دیوار حایل در نزدیکی شهرک «الظاهریه» از توابع شهر «الخلیل»، به سمت آنها آتش گشودند که در پی آن دو تن از كارگران زخمی شدند. ثروتی: به نظر میرسد که دولت افزایش حقوقهای سال آینده را 10 درصد و آن هم به صورت پلکانی در نظر گرفته است. این منابع بیان کردند که همزمان با این حادثه دو بالگرد آمریکایی و دو بالگرد روسی در منطقه به پرواز درآمده اند.

به گزارش تابناک، به نقل تایمز او ایندیا، حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه کشورمان روز پنجشنبه در گفتوگویی با شبکه الجزیره گفت: مذاکرات جاری با عربستان سعودی مثبت و سازنده است و ایران آمادگی ازسرگیری روابط با این کشور را در هر زمانی دارد.

آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا روز دوشنبه اعلام کرده بود که اولویت واشنگتن بازگشت به برجام و استفاده از این توافق به عنوان یک چارچوب برای رسیدگی به مسائل دیگر است. بیست و نهمین روز حمله رژیم صهیونیستی به غزه در روز سه شنبه چهاردهم مردادماه را بخوانید: …

مجلس هفتم 4 وزیر و مجلس هشتم سه وزیر او را رد کردند. خبرگزاری میزان – طبق گزارش المیادین، پارلمان عراق هفتم فوریه (۱۸ بهمن) را موعد تشکیل جلسه برای انتخاب رئیسجمهور اعلام کرده است. رییس جمهوری عراق بار دیگر تاکید کرد که نسبت به قبل امیدوارتر است و تغییراتی در حال روی دادن است. یک مقام صهیونیستی اعلام کرد رژیم صهیونیستی از هدف دولت جو بایدن رییس جمهوری آمریکا برای بازگشت به توافق جامع هستهای ایران یا برجام آگاهی دارد و در تلاش است واشنگتن را راضی کند حتی پس از احیای برجام، تحریمهای وضع شده علیه ایران در دوره دونالد ترامپ را لغو نکند.

به گزارش اسپوتنیک، این ویدئو همچنین توسط الکساندر روگاتکین، خبرنگار شبکه تلویزیونی “روسیه 1” در کانال یوتیوب وی منتشر شده است.این خبرنگار در کانال تلگرامی خود توضیح داد، یک پالایشگاه کوچک نفت شبه نظامیان سوری در استان حماه با کمک دو مهمات پرنده توسط نیروهای عملیات ویژه ارتش روسیه منهدم شد.