نگاهی به عملکرد هاشمی، خاتمی و احمدی نژاد

رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در واکنش به توقف همکاری امنیتی تشکیلات خودگردان فلسطین با اشغالگران صهیونیست، اظهار داشت: این اقدام، گام مهمی است اما ما نیاز داریم یک راهبرد خارج از چارچوب توافقات اسلو تدوین کنیم. از زهرا و مهدیه اطلاعات زیادی در دسترس نیست؛ اما علی رضایی میرقائد و سارا رضایی میرقائد در دنیای سیاست فعالتر هستند. در حالی که تعداد کمی از ناظران چنین عملیات پیچیده و نامحتمل ایران در خاک ایالات متحده را پیش بینی می کنند، اما خشم عمومی نسبت به اقدامات ترامپ در ایران محسوس است، جایی که مقامات قوه قضاییه ایران در ژوئن 2020 حکم بازداشت ترامپ را صادر کردند. این ویدئوی کوتاه انیمیشنی یک حمله هوایی فرضی را به سبک Call of Duty به تصویر میکشد که از طریق پهپاد و هک دوربین های محافظتی تفرجگاه مارالاگو، علیه ترامپ و مقامات سابقش انجام میشود، در حالی که آنها در تفرجگاه “مارالاگو” در “پالم بیچ “فلوریدا مشغول بازی گلف هستند. سخنگوی سرویس مخفی آمریکا این اظهارات را در واکنش به پیام های تهدید آمیز اخیر علیه ترامپ همزمان با دومین سالگرد ترور شهید سپهبد قاسم سلیمانی به دست آمریکا و به فرمان ترامپ، گفته است. ترامپ در بیانیهای که درست در پایان سخنرانی ترامپ منتشر شد،این سخنرانی را ” نمایش سیاسی” خواند و گفت: این تئاتر سیاسی فقط یک حواس پرتی برای این واقعیت است که بایدن به طور کامل شکست خورده است.

گزارشهای منتشر شده حاکی از آن است که در جریان یورش چند ساعته حامیان ترامپ، دهها پلیس مجروح شدند و چهار افسر از آن زمان تاکنون خودکشی کردهاند. بی وفا” منتشر کرد، میگوید که ترامپ یک نژادپرست و کلاهبردار است که مرتکب جرایم مالیاتی و مالی شده است. سخنگوی ترامپ ادعاهای کوهن را رد کرد و گفت که او تلاش میکند “از دروغها سود ببرد. به گزارش ایسنا به نقل از هیل، دونالد ترامپ در واکنش به سخنان جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا گفت که این سخنان و تاکید بر نقش او در شورش باعث تعمیق شکاف های سیاسی در کشور می شود. بر طبق گزارش مجله نیوزویک (Newsweek) برای مردم شهر هیچ فرقی نمی کرد که این انتصاب چگونه صورت گرفته بود. دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا در واکنش به سخنان جو بایدن رئیس جمهوری کنونی آمریکا به مناسبت سالگرد حمله به کنگره آمریکا در ششم ژانویه گفت: بایدن امروز از نام من برای تجزیه و تفرقه بیشتر در آمریکا استفاده کرد. اس. ان. بی. سی بیان کرد، این رئیس جمهوری سابق آمریکا دستور مذکور را زمانی که فرزندانش در سال ۲۰۱۲ تا مرز دریافت کیفرخواست از سوی دفتر دادستان منطقه منهتن رفتند، مطرح کرد.

رئیس جمهوری آمریکا در سخنانی در کنگره این کشور افزود: برای اولین بار در تاریخ آمریکا، یک رئیسجمهوری نه تنها در انتخابات شکست خورد، بلکه سعی کرد از انتقال مسالمتآمیز قدرت جلوگیری کند و همزمان با آن یک گروه خشن وارد ساختمان کنگره شد، اما آنها شکست خوردند. سخنگوی کاخ سفید درباره انتظار بایدن از تحقیقات کمیته منتخب مجلس نمایندگان آمریکا درباره حوادث ششم ژانویه ۲۰۲۱ نیز اظهار کرد: به حمایت از تلاشهای آنها ادامه میدهیم اما درباره نتیجه پیش داوری نمیکنیم. در ابتدا واندا مکسیموف (اسکارلت جادوگر) در مقابل انتقام جویان قرار گرفت اما سپس متوجه شد اشتباه کرده و در کنار کوئیک سیلور (آرون تیلور-جانسون) با گروه ابرقهرمان ها از زمین دفاع کرد. به گزارش ایمنا و به نقل از العالم، جن ساکی سخنگوی کاخ سفید در نشست خبری روز پنجشنبه خود به وقت محلی این مطلب را در پاسخ به سوالی درباره پیامدهای اقدام ترامپ مبنی بر تحریک حامیانش برای حمله به کنگره و اقدام بایدن در این زمینه بیان کرد. به گزارش ایسنا به نقل از بیزنس اینسایدر، مایکل کوهن، وکیل سابق دونالد ترامپ در گفتگو با ام. به گزارش عصرایران، این نکته را “جاستین ویلان”، سخنگوی “سرویس مخفی” آمریکا در مصاحبه با هفته نامه آمریکایی ” نیوزویک” مورد تاکید قرار داده است.

حالا ایران هم میگوید دولت غربگرا آنهمه امتیاز داده ولی ما آن اقدام فاجعهبار را قبول نداریم و امتیازی نمیدهیم. گفت: آمریکا بهانه میآورد که اوباما برجام را پذیرفته ولی ترامپ آن را قبول ندارد! آنان را رعایت کنند. ترامپ که با سخنان جنجالی خود بارها طرفدارانش را به شورش تحریک کرده است، گفت: «این (اقدام بایدن) بیحرمتی است و ملت “آمریکا را بار دیگر بزرگ میکنیم” (طرفداران ترامپ) باید به پاخیزند و قیام کنند و با این گستاخی فاحش دولت فدرال مخالفت کنند». گفت که بایدن از وزارت دادگستری و دادستان کل میخواهد مستقل عمل کنند و این چیزی است که دادستان هنگام پذیرش این مقام خواسته است. تهيه سند چشمانداز بيست ساله نظام جمهوري اسلامي ايران، يکي از دستاوردهاي اين سازمان بود که پس از امضاي رهبر انقلاب، اجرایی شد. ماس پس از موفقیت های این سریال به چهره ای شناخته شده تبدیل شد و توانست بازیگر نقش اصلی سریال موفق دیگری به نام « The Handmaid’s Tale » شود که با تحسین فراوان تماشاگران و کارشناسان سینمایی همراه بوده است. گفت: یعنی ترامپ انتظار داشت بعد از خروج آمریکا، دولت آقای روحانی امتیازات بیشتری بدهد تا ترامپ به برجام برگردد؟