نگاهی به جذابترین ایده های ایلان ماسک برای آیندهای متفاوت – گجت نیوز

اوضاع برای تسلا و اسپیس ایکس همواره به خوبی امروز نبوده است و به گفتهی خود ماسک، شرکتهایش چندین بار تا مرز ورشکستگی پیش رفتهاند و او تمامی سرمایهی خود را از دست داده است. از آنجا که پرداختن به تکنولوژیهای آلترناتیو و مشخصاً خودروهای پاکسوز از ضرورتهای زندگی امروز در کره خاکی هستند و این ضرورت هر روز بیشتر نمایان میشود، شاید بتوان اینگونه پیشبینی کرد که هنوز به طور کامل شاهد بالفعل شدن تمامی پتانسیل شکوفایی و استیلا در شرکتهایی چون تسلا نبودهایم و میتوان انتظار آیندهای به مراتب چشمگیرتر برای این صنعت داشت.

  • عضو هیئت مدیره
  • ثروت: ۶۸ میلیارد دلار
  • رئیس بانک آروست
  • منبع درآمد: شرکت برکشایر هاتاوی

ربات تسلا از بسیاری از فناوریهایی که در خودروهای این کمپانی یافت میشود، استفاده خواهد کرد از جمله سختافزار Full Self Driving که توانایی حرکت خودکار را به این دستگاه میدهد. در گام اول فعالیت عصبی انجام شده در بخشهای مربوط به حرکت ذهن را ضبط میکنیم. گفتنیاست فعالیت های چشمگیر او در زمینه خودروسازی با تسلا موتورز (tesla motors) اهداف بزرگی را دنبال میکند و تا به حال دستاوردهای چشمگیری را به همراه داشته است. این روش یکی از آن گزینههای هدفمند در برنامه بلندمدت جبران خسارت است.

ایلان، از همان کودکیاش رویاپردازیهای بزرگی میکرد و راجع ایدههای مختلف تصاویر ذهنیای را در خود پرورش میداد. شرکت اسپیس ایکس که اکنون با سازمان فضایی ناسا هم قراردادهای بزرگی امضا کرده است، فضانوردان بین المللی را به ایستگاه فضایی میرساند و با وجود این پتانسیلهای بزرگ، آیندهی خوبی را برای خود خواهد ساخت. به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از راشاتودی، منتشر کردن یک نظرسنجی در قالب یک توئیت توسط ایلان ماسک که هم اکنون ثروتمندترین فرد جهان به شمار میرود باعث شد تا فقط ظرف دو روز 50 میلیارد دلار معادل یک پنجم کل ثروتش را از دست بدهد. به گزارش سایت CoinDesk، روز سه شنبه دوج کوین 22 سنت در مقایسه با 16 سنت روز قبل معامله شد و به حدود 20 سنت کاهش یافت.

این ایدهای که ایلان ماسک، بنیانگذار شرکت اسپیس ایکس در نظر دارد تا آن را به واقعیت تبدیل کند. این شرکت که نام آن با انقلاب جهانی خودرو مترادف شده، علاوه بر تبدیل ماسک به ثروتمندترین فرد جهان، افراد دیگری را نیز به ثروت رسانده است. ایلان ماسک این روزها تبدیل به یک افسانه شده است. آنچه که من برای آن خوشحالم، موفقیت شرکت است. من دوست دارم ببینم که این انقلاب برنده میشود. دیوید هسو، استاد مدیریت در دانشکده وارتون دانشگاه پنسیلوانیا میگوید: «هرچند بهنظر درست میرسد که دیگر شرکتهای فناوری برجسته چندین برنده مالی به دست آوردهاند، اما جریان نسبتا مشابهی به آنچه در تسلا رخ داد، در اپل نیز دیده شد. برخلاف تمام موفقیتهای شرکت در عرصه خودروهای الکتریکی و ثبات مالی تازه بهدست آمده و همچنین توجه مداومی که ماسک بهدنبال آن است و ایجاد هم میکند، اولین روزهای تسلا با بینظمی استراتژیکی و مدیریتی همراه بود، به طوری که فقط یک بنیانگذار مسئولیت این کمپانی را به عهده گرفت.

۳. شکست یک انتخاب است. طرح نهایی همان روز انتخاب شد. به گزارش «تابناک» به نقل از فرارو از سی ان ان، روز گذشته اسپیس ایکس بیست و دومین مأموریت تأمین ذخایر ایستگاه فضایی بین المللی را انجام داد. اگر همه چیز طبق برنامههای ماسک و تسلا به خوبی پیش برود، این رباتها کمبود نیروی کار را از بین میبرند و بدین ترتیب در سراسر جهان نیروی کار به اندازهی کافی یافت خواهد شد که مطمئنا هدف و موفقیت بزرگی برای جامعهی بشری خواهد بود. ابرهارد جزئیاتی از سهام خود در تسلا ارائه نمیدهد اما تایید میکند که یک میلیاردر نیست.

اسپیس ایکس راکتهایی با نام فالکون (الهام گرفته از نام فضاپیماهای Millennium Falcon در فیلم جنگ ستارگان) و کپسولهای فضایی با نام دراگون تولید میکند. در این محل بود که تسلا که سری جدید خودروهای خود یعنی Model X و Model 3 و نیز سری خودروهای Model S را که سال پیش یعنی ۲۰۰۹ رونمایی کرده بود را به مرحله تولید انبوه رسانده و در سال ۲۰۱۱ به بازار عرضه کرد. خبرنگاران در یکی از بعدازظهرهای ماه جولای سال۲۰۰۶ در آشیانه فرودگاه سانتا مونیکا گرد هم آمدند تا تسلا خودروی تمام برقی رودستر باتریدار خود را رونمایی کند. در نهایت بیل مگریج و شرکت IDEO توجه ابرهارد را به خود جلب کردند. ابرهارد در مصاحبهای اعلام کرد که سهام نسبتا کوچکی را در این خودروسازی حفظ میکند، البته بیشتر از این توضیحی ارائه نداد.