نرم افزار CMS در ضبط تصاویر دوربین مدار بسته چه کاربردی دارد؟

شاید برای طراحی سایت خود نیاز دارید نمونههایی از سایتهای مختلف را ببینید و بدانید CMS آنها چیست. نرم افزار CMS مخفف واژه لاتین Central Management Software است و به معنای نرم افزار مدیریت مرکزی تصاویر دوربین مدار بسته می باشد . این که گفته می شود زبان وردپرس PHP است و متن باز است برای توسعه دهنگان می باشد.

برِدکرامب یا مسیر راهنما، به بازدیدکنندگان و همچنین موتورهای جستجو این امکان را میدهد که مسیر روشنی را در سایتتان دنبال کنند. با استفاده از وبسرویس این امکان برای شما وجود دارد که یک ارتباط هوشمند و دوطرفه با کاربران وبسایت یا نرمافزار خود برقرار کنید. البته این بستگی به هدف شما و سلیقه شما دارد. یکی از این ابزارها Namechk است که به کمک آن میتوانید ببینید چه نامها و آیدیهایی در همه شبکههای اجتماعی قابل دسترسی هستند.

اما به خاطر داشته باشید که در صورت انتخاب هرکدام، باید تنظیمات بازنشانی (redirect) را به نحوی انجام دهید که تنها یکی از این دو حالت قابل دسترسی باشد. در صورتیکه در تنظیم ریدایرکت (بازنشانی) مشکل دارید میتوانید ادرس پیش فرض سایت خود را برای پشتیبانی هاستتان ارسال کنید و از آنها بخواهید تنظیمات ریدایرکت به آدرس پیش فرض را برای شما انجام دهند.

اگر قصد دارید در آینده سایتتان را راهاندازی کنید، احتمالا اولین سوالی که برایتان پیش میآید، این است که دامنه سایتتان باید پیشوند www داشته باشد یا نه. اگر کمی با دنیای طراحی وب یا برنامه نویسی وب آشنایی داشته باشید، حتما واژهی HTML به گوشتان خورده است و این سوال برایتان پیش آمده است که HTML چیست . این برنامه به شما امکان می دهد دوستان خود را اضافه کنید و پیشرفت یکدیگر آموزش کد نویسی اندروید را تماشا کنید، علاوه بر این، ما می توانیم کاربران برنامه را از سراسر جهان به چالش بکشیم، سلاح (زبان برنامه نویسی) و حریف را انتخاب می کنیم.

بهترین روش آموزش این است که کل دوره بر پایه پروژه و مثال های عملی باشد تا اینکه شما مهارت لازم را در حین کار با پروژه یاد بگیرید و به آن ها مسلط شوید، صرفا توضیح یک سری سرفصل ها نمی تواند به شما کمک کند و نهایتا در حین کار به مشکل بر خواهید خورد. اپلیکیشن آموزش برنامه نویسی Programming Hub، اپلیکیشن انتخابی ادیتور گوگل پلی هم نام گرفته است. قبل از شروع برنامه نویسی باید بتوانید به این سوال جواب دهید: “چگونه برنامه نویسی را شروع کنیم؟ در صورتی هم که مشکلی در حل این موارد وجود داشته باشد با یک جست و جوی کوتاه در شبکه های اجتماعی می توانید به تعداد زیادی از جوامع کاربری فعال وردپرسی دسترسی داشته باشید و سوال خود را مطرح کنید.

هر وب سایت وردپرس نیاز به یک دیتابیس MySQL دارد که پشتیبانی PHP را در بردارد و در حالی که این موارد از استانداردهای مورد نیاز برای هر هاست وب سایت هستند، شما نیازی به این موارد در حین ساخت یک سایت HTML ندارید. اگر بخواهم خیلی خلاصه درباره وردپرس صحبت کنم باید بگم وردپرس یک سیستم برای طراحی سایت است که نیازی به کدنویسی ندارد. درست مانند برچسبهای عنوان و توضیحات متا، تگهای اوپن گرف برای ارائه اطلاعات درباره محتوای اشتراک گذاری شده در پلتفرمهای اجتماعی به کار میرود.

به نظر میرسد این اتفاق به این دلیل میافتد که حجم زیادی از ترافیک به طور ناگهانی به سوی این پستها جذب میشود و در نتیجه گوگل آن را به عنوان یک نوشتهی بسیار مرتبط و با کیفیت ارزیابی میکند. با این کار گوگل میتواند پروفایلهای اجتماعی شما را به سایتتان ارتباط دهد که برای بهبود آگاهی برندتان استفاده میشود. زیاده روی کردن در طراحی که مناسب با محتوا نیستند.

ابزارهای رایگانی برای کمک به شما در این زمینه وجود دارد. البته لازم به ذکر است که مدیران وردپرس در این زمینه راهکارهای زیادی ارائه کردهاند. چرا که عوض کردن آن به یک دامنه بدون www پیچیدگیهایی دارد که مدیران سایتهای قدیمی نمیخواهند خود را درگیر آن کنند. در مجموع میتوان گفت که انتخاب یکی از این دو حالت، بیشتر به سلیقهی شخصی شما بستگی دارد. فرد برنامه نویس به سال ها تجربه و تخصص کافی نیاز دارد تا تجربه کافی در زمینه کسب دانش و مهارت هایی که برای تعریف منطق، تحلیل، طراحی و توسعه برنامه های پیجیده لازم است را به دست بیاورد.

مانند طراحی سایت املاککه در زمینه فروش ملک فعالیت دارد و باید بخش فروشگاهی را برای آن راه انداری کرد میتوان هم به صورت وردپرس و هم به صورت اختصاصی طراحی نمود. امکان چاپ فاکتورها و گزارشات فروش و… برای اعمال این تنظیمات، کافی است به بخش پیوندهای یکتا (Permalinks) از تنظیمات وردپرس مراجعه کنید، و گزینهی نام نوشته (Post Name) را انتخاب کنید و سپس تنظیمات را ذخیره کنید. 8 – سپس در بخش “php settings” باید بر روی گزینه “Current PHP version” کلیک کنید. سپس گزینهی «نمایش برچسبها در نتایج جستجو؟ اگر فکر میکنید چنین اتفاقی در سایت شما در حال رخ دادن است، برای حل مشکل باید به افزونه یوست سئو مراجعه کنید و در قسمت عناصر چند رسانهای گزینهی بله مربوط به بخش «رسانه ها و آدرس های پیوست» را فعال کنید.

پیشنهاد ما این است که در تنظیمات وردپرس سایت خود از گزینهی نام پست استفاده کنید. پیشوند www در آدرس سایت در گذشته یک استاندارد محسوب میشد، و امروزه چنین نیست. با اینکه برخی از این آدرسها دارای پروتکل https و برخی http است، پیشوند www در بعضی هست و در بعضی نیست اما باید حتما یکی از دو آدرس به دیگری redirect شود.

تنظیمات Redirect باید به نحوی باشد که هردوی این آدرسها به صفحه about ختم شوند. تنظیمات پیشفرض وردپرس به گونهای است که پیوندهای یکتای سایت شما (Permalinks) شلوغ و طولانی هستند. البته باید دقت داشته باشید که تغییر تنظیمات پیوندهای یکتا بعد از انتشار پستها ممکن است لینکهای قبلی شما را که پیشتر منتشر کردهاید به هم بریزد. لازم به ذکر است که برای نمایش در سایت قالب سایت وردپرس شما باید از قابلیت بردکرامب پشتیبانی کند. هر نسخه دلخواهی را که میخواهید انتخاب کنید و سپس روی گزینه “Set As Current” کلیک کنید، تا نسخه PHP ارتقاء پیدا کند.

یعنی کاربر میتواند به راحتی دسترسی به اطلاعات سایت خود داشته باشد و آنها را به روزرسانی کند، محتوای آن را تغییر دهد، اطلاعات آن را عوض کند و یا صفحات سایت را حذف یا اضافه کند. احتمالا قبلا عکسهای کوچکی (thumbnail) را که در هنگام به اشتراک گذاری یک نوشته در فیسبوک یا توییتر کنار عنوان قرار میگیرد دیدهاید. لازم به ذکر است که فیسبوک و گوگل از اوپن گرف برای برداشتن اطلاعاتی که لازم دارند استفاده میکنند، اما توییتر از اطلاعات متای مخصوص خود با نام Twitter Cards استفاده میکند. در صورتی که نویسندگان وبسایت شما یک نفر هستند نیز میتوانید از فهرست شدن صفحات بایگانی نویسندگان نیز جلوگیری کنید.