محبوبترین پلتفرمهای CMS و مقایسه آنها با یکدیگر

در سالهای اخیر، اقتباسات تازهای از زبانهای برنامه نویسی با هدف آموزش کدنویسی به کودکان شکل گرفته است. همانطور که اشاره کردیم، شما از ابتدای راهاندازی کسبوکار خود به انواع مختلف سیستم های مدیریت محتوا نیازمند خواهید بود تا بتوانید کسبوکار خود را به شکل مطلوبی توسعه دهید. اگر برای نوشته یا محتوای خود دسته بندی انتخاب نکنید، ورد پرس به طور خودکار ان محتوا را در دسته بندی، دسته بندی نشده قرار می دهد. از زبان های برنامه نویسی دیگری که کشف می کنید می توانید در قسمت انتهایی وب سایت ها استفاده کنید، و آن ها را در هنگام یادگیری مهارت های برنامه نویسی خود، تبدیل به یک تجربه خارق العاده کنید.

یک پست عالی برای نظر دادن به سایت شما کمک می کنه، مثلا در همین سایت دارکوب مقاله هایی قدیمی داریم که هنوز هم افراد درباره اش نظر می نویسن. در این مقاله به بررسی کنترل پنل دایرکت ادمین میپردازیم. دومین کنترل پنل پراستفاده در ایران، دایرکت ادمین میباشد. دایرکت ادمین یکی از کنترل پنلهای محبوب مدیریت هاستینگ میباشد؛ که برخی از سرویسدهندگان هاستینگ از آن استفاده میکنند. میتوان گفت بعد از سی پنل، دایرکت ادمین محبوبترین و کاملترین سیستم مدیریت هاستینگ در دنیا است. مردم اروپا بیشتر از سایر مردم دنیا کاربر این سیستم هستند و برای برگزاری کلاسهای آنلاین خود از Focus Panopto استفاده میکنند.

اوپن کارت سیستم مدیریتی محتوای حرفه ای و قابل اعتماد برای ایجاد یک فروشگاه آنلاین موفق می باشد. به آسانی نوشتههای یک دسته خاص را نمایش دهید یا کارهایی نظیر ایجاد یک برگه نمونه کار یا یک برگه کامل از دستورات آشپزی مورد علاقه شما انجام دهید. معرفی APIهای تنظیمات عمومی و سبکهای عمومی: تنظیمات ویرایشگر، ابزارهای شخصیسازی در دسترس، و سبکهای بلوکها را با استفاده از پرونده theme.json در پوسته فعال کنترل کنید. هماکنون شما میتوانید بلوکها را از هر دو طریق ناحیههای ابزارک سایتتان و پیشنمایش زنده سفارشیساز اضافه کنید. این پرونده پیکربندی قابلیتها و مجموعه سبکهای پیشفرض برای سایت و بلوکها را فعال یا غیرفعال میکند.

شروع در این نسخه ابزار دگرگونی الگو که الگوهای بلوک را بر اساس بلوکی که استفاده میکنید پیشنهاد میدهد. به عنوان مثال یک پست تایپ اختصاصی به نام کتاب ها دارید و می خواهید این کتاب ها را بر اساس موضوع دسته بندی کنید. ازآنجاکه شرکت سازنده سی پنل ایران را تحریم کرده و اجازه نصب سی پنل روی هاستهای ایرانی را نمیدهد؛ هاستینگهای ایرانی از دایرکت ادمین برای مدیریت اکانتهای خود استفاده میکنند.

بنا براین با این ویژگی فوق العاده، می توانید روی یک پنل ورد پرسی شبکه ای از سایت ها را داشته باشید و روی یک ورد پرس نصب شده چند سایت را راه اندازی و مدیریت کنید. برای توسعهدهندگانمان، شما میتوانید جزئیات بیشتر را در یادداشت توسعه ابزارکها پیدا کنید. زمانی که سی پنل در تحریم است بهترین گزینه برای استفاده شما دایرکت ادمین میباشد. اما یک نوع دیگر لاینس دائمی نیز وجود دارد که شما با پرداخت هزینه آن بهصورت دائمی میتوانید از این پنل و پشتیبانی آن بهرهمند شوید.

3-مدیر اصلی وب سایت می تواند قالب دلخواه را نصب کند و بدون اینکه مدیران سایت های دیگر درون شبکه دسترسی لازم برای نصب و فعالسازی قالب را دارا باشند. Joomla : نرم افزار مدیریت محتوای دیگر که بسیار مورد استفاده می باشد . تصاویر WebP به طور میانگین حدود ۳۰٪ کمحجمتر از معادلهایشان در قالبهای JPEG و PNG هستند که این یعنی وبگاهها سریعتر شده و پهنای باند کمتری مصرف میکنند. یعنی رابط drag and drop – کشیدن با موس و رها کردن- خوبی در اختیار داشته باشیم تا بتوانیم آیتمهای متفاوتی را در صفحات خود بدون نیاز به نصب اضافه کنیم.

شما می توانید آن ها را به هر زبانی که راحت باشید بسازید. در واقع شما برای انجام این کار نیاز به دانش و تخصص خاصی ندارید. 1-شما برای راه اندازی چند سایت نیازی به نصب چندین ورد پرس ندارید. به نظر این گام کار ساده ای است اما قبل از این که شما سراغ طراحی وبسایت بروید، باید بدانید هدف سایت شما چیست.

برنامه توزیع محتوا (CDA: Content Delivery Application): برنامه توزیع محتوا، بخش بک-اند (back-end) و مدیریتی وب سایت است که محتواها را دریافت میکند، آنها را در یک قالب ذخیره مینماید و سپس به یک وبسایت تبدیل میکند. توسط دایرکت ادمین شما امکان این را دارید که وبسایت خود را بر روی هاست و سرور خود بهراحتی کنترل نمایید. اگر شما تا پایان این مقاله را مطالعه کنید؛ میتوانید بهراحتی از تمامی مراحل آن عبور کرده و این کار را انجام دهید. پس لطفا این مقاله رو با دقت بخون چون هر آنچه برای برنامه نویس شدن لازم هست رو سعی کردیم به زبان ساده باهاتون در میون بگذاریم.

تا به این جای مقاله احتمالاً متوجه شده باشید مفهوم سیستم مدیریت محتوا چیست؟ اون چیزی که Joomla رو مجزا میکنه، پشتیبانی داخلی چند زبانه و گزینه های پیشرفته مدیریت کاربر و محتوا است که اونو برای عضویت، و فعالیت در سایت های شبکه های اجتماعی ایده آل میکنه. اطلاعات بیشتر در یادداشت توسعه پشتیبانی بلوک در دسترس است. در این انتشار، پشتیبانی از اینترنت اکسپلورر ۱۱ کنار گذاشته شده است.

این پلتفرم چه معایبی دارد؟ چیزهای بیشتری برای آموختن کارکرد آن در مستندات وجود دارد. چندین روش برای بهینه سازی سایت کدنویسی شده وجود دارد که فقط باید با آنها آشنا شوید. وقتی موفق شدید، شرکت طراح وب خوبی را پیدا کنید، طبعا باید به توصیههای کارشناسی او صحه بگذارید تا با طی فرایندهای مجرب به سالها تجربهاش، در نهایت به یک طراحی سایت خوب و زیبا و سریع و خوشدست و کارآمد برسید. مفسر PHP تنها کدهایی که در درون جداکننده PHP قرار بگیرند را تفسیر می کنند. بنابراین یک راه ساده تر برای تعامل انسان با کامپیوتر ابداع شده است که به آن زبان برنامه نویسی گفته می شود.

تا اینجا یک واحد آپارتمان دارید که ستون، دیوار، سقف، درب و پنجره دارد؛ اما شما برای زیبایی بیشتر میخواهید آن را رنگ کنید. کامپایلر JIT بهصورت پیشفرض در PHP 8 فعال است اما اگر بخواهید آن را غیرفعال کنید میتوانید در کد زیر بهجای 100 مگابایت، مقدار 0 را وارد کنید. پیدا می کنند و زمانی که وارد سایت می شوند در صورتی اصول و استانداردهای طراحی سایت رعایت نشده باشد، کاربر سایت را ترک خواهد کرد. نقطه مقابل آنها هم مواردی هستند که یک بخش حمایتی قوی را برای راهنمایی در هرزمانی فعال کردهاند. پارامتر به توصیف مورد نیاز در مورد وظیفه دادهها در تابع میپردازد و به هر قطعه داده یک نام نمادین برای استفاده در تابع میدهد.

بنابراین پیشنهاد میکنیم برای اینکه از بازار داغ این روزهای طراحی سایت جا نمانید، همین امروز در دوره طراحی سایت ثبت نام کنید؛ چرا که ممکن است یکی از این جستجوکنندهها مشتری احتمالی شما باشند! شما می توانید با استفاده از یک تکسانومی اختصاصی به نام موضوع، کتاب ها را دسته بندی کنید.