متن کامل گفتگوی دکتر محمدرضا تقوی فرد با دکتر احمدی نژاد درباره سینما

در برخی دیگر، این ترتیبات همچنان برجاست و در حال حاضر، الیزابت دوم علاوه بر بریتانیا، ریاست پانزده کشور دیگر را نیز در اختیار دارد اما وظایف سلطنت در این کشورها توسط فرمانداران کل به نمایندگی از سوی او ایفا میشود. شاید از این فرصتی که بوجود آمد و جامعه عکس العمل نشان داد، آنها استفاده کردند و خط را جلو بردند. به طور طبیعی جامعه هنری نمی تواند توجیه گر وضع موجود باشد چون هنر رو به جلو و کمال جو است و ایستادن در وضع موجود، در هر سطحی که باشد، ضد کمال است، هنرمند نمی تواند یک جا بایستد. یعنی وقتی فضا خیلی بسته باشد، یک تلنگر هم معنای سیاسی پیدا می کند. شاه، مردم و کسانی را که به حاکمیت و عملکرد دولت اعتراض دارند، تحقیر می کند. به نظر من از آن فرصت و از آن خطای راهبردی شاه، حسن استفاده شد تا آن ذهنیتی را که نسبت به مردم داشت، بیرون ریخت. اولا وقتی حکومت یک فرد طولانی می شود، بطور طبیعی از مردم فاصله می گیرد و فضا را بر مردم می بندد.

مثلا فیلم “گوزن ها” که ساخته می شود، با اینکه به بالاها و مسببین اصلی نزده است اما همان زمان هم خیلی سر و صدا می کند. رئیس جمهور اظهار داشت: به نظر من در این شرایطی که هستیم هم تولید میتواند افزایش پیدا کند و هم اشتغال میتواند کاهش پیدا نکند؛ ما در 3 ماهه اول امسال به یک توفیق مبارکی رسیدیم که فکر میکنم در سالهای پیش سابقه نداشت و آن اینکه نه تنها تمام کسانی که متقاضی کار بودند جذب شدند، از بیکارهای قبلی هم یک تعدادی جذب شدند؛ یعنی اینکه امسال در بهار 756 هزار نفر نسبت به بهار پارسال اشتغال خالص پیدا کردند ؛ البته این بدان معنا نیست که بیکاری تمام شده است. خیلی ها در جامعه میگفتند نفر اول نگاهش به ما این است؟ جو بایدن در ۱۹۶۰ میلادی وارد فعالیت های سیاسی شد، همچنین پیروزی در انتخابات شوراهای محلی دلاوار در ۱۹۷۰ میلادی زمینه ساز راهیابی او به سنای آمریکا در ۱۹۷۳ میلادی شد، این در حالی بود که او به حداقل سن یعنی ۳۰ سال برای عضویت در سنا، رسیده بود. دکتر احمدی نژاد: بله بیرون می آید و وارد زندگی می شود و مردم حس می کنند جوانشان در خطر است، آینده در خطر است و یک نسل دارد آسیب می بیند.

این خود مردم هستند که اقامه قسط می کنند و عدالت را به اجرا می گذارند. ترامپ همچنین عصر شنبه تحقیقات استیضاح خود را با رسوایی ایمیلی هیلاری کلینتون، وزیر خارجه پیشین و رقیب انتخابات او در انتخابات ۲۰۱۶ مقایسه کرد. پس از روزها برنامهریزی در ۲۸ خرداد ۱۴۰۰، مردم استان تهران همزمان با سایر نقاط کشور در ساعات اولیه در شعب اخذ رای حاضر شدند و با وجودی که بی وقفه رای گیری با شعب ثابت و سیار از ساعت ۷ صبح ادامه داشت، اما مردم برای ثبت ارای خود در شعب صف کشیدند تا جایی که انتخابات تا ساعت ۲ بامداد ادامه یافت. یک لحظه هم حال خلبان و کروی پروازی هواپیمای سی ۱۳۰ توپدار آمریکایی که در ارتفاع پایین وظیفه مراقبت از نیروهای پراکنده شده در بیابانهای اطراف پایگاه عینالاسد را نمیتوان درک کرد، در عین حال که نظارهگر اصابت موشکها بود، میبایست گشت هوایی و مراقبت از نیروهای آواره در بیابان را انجام میداد، هر چند با اولین اصابت آنجا را ترک کرد، ولی تحمل یک لحظه هم برای ارتشی که همواره در شرایط بیخطر جنگیده قابل تحمل نیست. در حوزه دستاوردها و موضوعاتی که از پیش برنامهریزی شده بود، نگاهها بسیار نزدیک و حوزه توافقات بسیار گسترده و قابل قبول بود.

حتی زمانی که رهبری برای عمل جراحی در بیمارستان بود، تقریبا تمام مسئولان کشور و حتی بازیگران و نویسندگان برای عیادت نزد ایشان رفتند، اما ظاهرا به سیدمحمد خاتمی اجازه عیادت داده نشد. باید انواع حرف ها زده و انواع تحلیل ها داده شود. باید از ظرفیتهای قانون اساسی استفاده كنیم. حالا بعد از انقلاب چه اتفاقی می افتد؟ مجری: در دهه۴۰ اتفاقات خاصی می افتد یعنی آنجایی که شاه مصاحبه ای با خانم اوریانا فالاچی می کند. برخی اینگونه خیال می کنند که اگر همه یکسان شدند، موفق یا پایدار هستند و جامعه رشد می کند. این حرکت ادامه پیدا می کند و هنرمندان به نوعی با مردم همسو می شوند تا انقلاب اسلامی به وقوع می پیوندد و ما به آن مرز از استقلال و آزادی که می خواستیم می رسیم. بالاخره اگر ما انتظار داشته باشیم که همه یکسان شوند، همه یکجور بیاندیشند و یکجور حرف بزنند، یکجور لباس بپوشند و از یک چیزی خوششان بیاید، این کار طاغوت ها و مشرکین است. بعد از انقلاب انتظار این بود و هست که یک فضای آرمانی و انقلابی ایجاد شود که محدودیتی وجود نداشته باشد. به نظر من کل این تقسیم بندی ها، نادرست بود که متاسفانه الان هم هست.