متن کامل نامهی صریح لاریجانی خطاب به شورای نگهبان

پس از آنکه شورای نگهبان اعلام کرد دلایل عدم احراز صلاحیت علی لاریجانی را به وی اعلام کرده است، رئیس پیشین مجلس شورای اسلامی در متنی تفصیلی به مباحث مطرح شده از سوی شورای نگهبان پاسخ داده و مکتوب مباحث خود را برای سران قوا و بسیاری از شخصیتهای سیاسی ارسال کرده است. با این همه آیتالله صافی از سنت دفاع میکرد و پس از او بود که شورای نگهبان با ابداع نظارت استصوابی بر پایۀ تفسیر آیتالله محمدی گیلانی مهم ترین دغدغۀ خود را این قرار داد که چگونه نامزدهای انتخابات مختلف را پیشاپیش تعیین صلاحیت کنند و کار به جایی رسید که به علی لاریجانی هم اجازۀ شرکت در انتخابات را ندادند. گامبی وزیر یکی از دراماتیکترین حرکات شطرنج است؛ جایی که دو سرباز در کنار هم قرار میگیرند و یکی باید قربانی شود.

  • خبر خوش برای سهامداران عدالت / زمان پرداخت مشخص شد
  • پربازدید ترین ها
  • ارز/قیمت دلار 25 هزار و 114 تومان شد
  • عزتپور قویترین مرد ایران در سال 1400 شد
  • اطلاع از رسیدگی به اتهام برخی از مجریان
  • لغتنامه دهخدا، ماده «طهران»
  • اصل نود قانون اساسی

حقوق و آزادیهای مردم به دو دسته تقسیم میگردد: فردی و گروهی. حقوق و آزادیهای گروهی، حقوقی است که بهواسطه حضور در عرصه عمومی به افراد و گروهها تعلق میگیرد و شامل سه دسته است: آزادی اندیشه و بیان عقایدی که مخل به مبانی اسلام و حقوق عمومی نباشد و انعکاس آنها در آزادی مطبوعات و منع تفتیش عقاید مشاهده میشود؛ آزادی اجتماعات، که به گردهماییها و فعالیتهای اعتراضی و تظاهرات مربوط میشود به شرط آنکه مخل به مبانی اسلام نباشد؛ و آزادی تشکلها و احزاب، که براساس آن، تشکیل انجمن و حزب و اصناف برای گروههای مختلف و اقلیتهای دینی به رسمیت شناخته شده است مشروط به اینکه اصول استقلال، آزادی، وحدت ملی، موازین اسلامی و اساس جمهوری اسلامی را نقض نکنند. در دولت وقت، هزاران مدیر مشغول کار هستند؛ در حوزه های مختلف تولید، خدماتی، اجرایی، امنیتی، فرهنگی، علمی، حقوقی و…

نخست در سال 1789 میلادی ایالات متحده آمریکا و در سال 1791 میلادی فرانسه صاحب قانون اساسی شدند و در دهه های بعد اغلب کشور ها به کار مشابهی دست زدند . رده بندی سنی : TV-MA ترجیحا زیر ۱۷ سال تماشا نکنند. و اگه علاقه مند به سریال ایرانی و از جمله هومن سیدی و بازی های نوید محمد زاده هستید بهتون پیشنهاد می دم حتما سریال قورباغه رو تماشا کنید. اما باید دید این دیدارها در راستای تشکیل جبهه ای جدید با حضور چهره های اصولگرای میانه در کنار چهره های اصلاح طلبان است؟ بدین ترتیب، هرگاه یکی از اعضای فقیه شورای نگهبان نتواند وظایف خود را به درستی انجام دهد، مقام رهبری می­تواند وی را بر کنار کند. در جمهوری اسلامی ایران حقوق پیروان ادیان الاهی به رسمیت شناخته شده و بر حقوق مساوی همگان تأکید گردیده است و این افراد در انجام دادن وظایف و مناسک دینی و نیز حفظ عقاید و آیینهای خویش مختارند و همچنین برای استفاده از زبان و ادبیات خویش در کنار زبان رسمی آزادند.

شورای نگهبان شورایی متشکل از شش فقیه و شش حقوقدان که به منظور تطبیق قوانین مصوب مجلس شورای اسلامی ایران با احکام اسلام و قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تأسیس شد. شورای نگهبان دارای ترکیب دوگانهای است. فونت وزیر در در ۶ سبک مختلف ( نازک، سبک، معمولی، متوسط، ضخیم، سنگین ) عرضه شده است که در نوع خود بی نظیر است و باعث میشود این فونت بیشتر کاربردی تر باشد. طولانی نبود، اما مفهومش سنگین بود. ۲۷ نفر در تهران از جریان چپ یا خط امام یا اصلاحطلب رای آوردند و سه نفر از جریان اصولگرا که اتفاق عجیبی بود. از طرفی بث کسی است که هنوز برای از دست دادن خانه و پدر و مادرش در شوک است، اما ذهنیت و نبوغش به کمکش می آید. اما آن فرد، چون مهارت در طول سالیان سال به دست آورده، این امکان را به دست آورده ممکن است که این فرد بتواند برای خودش خوداشتغالی ایجاد کند.

نماینده شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی گفت: در لایحه بودجه سال ۱۴۰۱، رقم ۲۵هزار میلیارد تومان به طرح رتبهبندی معلمان اختصاص یافته است. تهران (پانا) – وزیر آموزش و پرورش در دیدار با فرهنگیان نوشهر و چالوس گفت خوشبختانه رییسجمهور، رییس مجلس و شورای نگهبان با اجرای لایحه رتبهبندی معلمان مخالفتی ندارند و این لایحه در حال انجام مراحل اداری است که انشالله به زودی در این خصوص اخبار خوبی به معلمان خواهد رسید. دیدارهای مردمی امام با اقشار مختلف ادامه داشت و ۸۰۰ نفر از کارکنان سازمان جغرافیایی ارتش کشور و خانوادههایشان در این روز به دیدار امام (ره) رفتند. فقه در لغت به معنای «فهمیدن» است و فقیه اصطلاحاً به کسی گفته می­شود که توانایی استنباط و استخراج احکام شرعی از منابع فقهی (کتاب خدا، سنت، عقل و اجماع) را داشته باشد.

رابطۀ مرحوم صافی با آقای گلپایگانی اما فراتر از نسبت خانوادگی و نزدیک ترین فقیه به مرجع تقلید بود و گزاف نیست اگر گفته شود حلقۀ وصل امام خمینی با ایشان هم به حساب می آمد.

نامزدی که با کسب اجازه از آیتالله صافی گلپایگانی اولین دبیر شورای نگهبان کاندیدا شده و بارها از صافی شورای نگهبان گذشته و منتخب تأیید صلاحیت شده های آن بود. رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به تلاش های دست اندرکاران برای زیارت آسان، ارزان و با کیفیت، از کاهش قیمت بستههای سفرهای زیارتی به سوریه خبر داد. طبیعی است که این ۴۰ درصد کاهش به این علت است که قرار نیست در سال جاری انتخاباتی برگزار شود تا مستلزم هزینه اضافی شود. انتخابات در اختیار آنان قرار دهند. سرپرست اداره کل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری هرمزگان منصوب شد. مقام رهبری، از میان فقیهان، کسانی را که واجد شایستگی و شرایط لازم برای عضویت در شورای نگهبان باشند، به این سِمَت منصوب می­کند.

لیست معتمدین و عضویت شعب اخذ رأی خودداری نمایند. به موجب این اصل، «فقاهت»، «عدالت» و «آگاهی به مقتضیات زمان و مسایل روز»، شرایط عضویت در شورای نگهبان است. آیا برای شورای نگهبان مهم نیست برخی از افراد ارگان های امنیتی این حجم اطلاعات کذب را برایشان مهیا کرده اند و در نتجه آن شورا به خطا در تصمیم گیری انداخته اند؟ از گزاره های عجیب روزگار ما همین ادعا است. در الگوریتم «پَسگرد» (Backtracking)، ایده آن است که وزیرها یکی یکی در ستونهای متفاوت قرار بگیرند و کار از چپترین ستون آغاز میشود. هنگامی که یک وزیر در ستون قرار میگیرد، بررسی میشود که آیا وزیر جدید قرار داده شده با سایر وزیرهای قرار گرفته در صفحه تصادم دارد یا خیر.

3. همه سطرها در ستون کنونی را بررسی کن. 1. از چپترین ستون شروع کن. در مقابل موسوی لاری، وزیر کشور دوره خاتمی و نماینده مجلس سوم در مورد عملکرد شورای نگهبان نظر دیگری دارد؛ وی می گوید: «وقتی نتیجه انتخابات مجلس سوم در تهران روشن شد، شورای نگهبان شروع کرد به مشکل تراشی، چون نتیجه انتخابات را نمیپسندید. جنابعالی می دانید که اینجانب هیچ گاه میل نداشتم در مورد انتخابات مسئله ای بگویم؛ ولی اوضاع را به صورتی دیدم که اگر پا درمیانی نمی کردم به اصل نظام و اسلام، آن هم در شرایط کنونی، صدمه می خورد. براساس اصل ۹۲ قانون اساسی، اعضای شورای نگهبان برای مدت شش سال انتخاب میشوند؛ در حالی که دوره نمایندگی مجلس شورای اسلامی چهارساله است. و آیا خانواده خود اعضای شورای نگهبان در ۴۲ سال گذشته به خارج از کشور سفر نکرده اند؟