قانون انتخابات مجلس شوراي اسلامي

مجلس اول را بسیاری به نمایندگان نامدارش میشناسند، به آنانی که بعدها سکان اداره کشور به دست آنها افتاد، اما در همان مجلس نامهایی به یادگار مانده که گرچه زبانزد نشدند اما در یاد ماندهاند، یکیشان تنها رای مخالف به طرح عدم کفایت سیاسی بنیصدر را داد، صلاحالدین بیانی نماینده خواف و رشتخوار. تبصره 3 – در مواردي كه دو انتخابات به طور همزمان انجام گيرد آرائي كه اشتباهاً به صندوق ديگر ريخته شود با حضور ناظرين شوراي نگهبان قبل از هر اقدامي به صندوق مربوطه انتقال داده شده و سپس وظيفه قانوني انجام مي گيرد. به گفته شاگردان امام خمینی، مجلس درس وی از معتبرترین کانونهای درسی حوزه محسوب میشده و در برخی از دورهها نزدیک به ۱۲۰۰ نفر شرکت میکردهاند که در میان آنان دهها تن از مجتهدان مسلّم و شناختهشده حاضر بودند. به هر صورت وزیر ۲ نسبت به روز نخستش تغییرات فراوانی داشته و این اواخر از برخی جهات سعی کرده همان ویژگی های وزیر یک رو به نوعی باز یابد.

  • گل اول هوادار به استقلال (محمدی)
  • اولین واکنش رسمی استقلال به جذب حردانی
  • بازی خاطره انگیز ؛ برزیل – استرالیا 2006
  • معتقدبودن به نظام جمهوری اسلامی ایران

سیاست همکاری با شرق و توسعه همه جانبه با چین و روسیه دشمنان غربی، رقبای منطقه ای و برخی داخلی ها را دچار حیرت و انفعال کرده است. در زمینه مصرف داخلی نیز میتوان گفت که نسبت به سه سال اخیر پنجاه درصد کاهش یافته است؛ بنابراین در این بخش سرمایه گذاری با مبالغ کم امکان پذیر نیست. مواضع او در سیاست خارجی و داخلی و حمایت انتخاباتی از رییسی در انتخابات ریاست جمهوری از دیگر مزیتهای او است. تبصره 4 – كليه رأي دهندگان مرحله دوم منحصراً در حوزه انتخابيه اي كه در مرحله اول انتخابات رأي داده اند شركت خواهند نمود و كساني كه در مرحله اول در هيچ يك از حوزه هاي انتخابيه رأي نداده باشند در مرحله دوم انتخابات مي توانند شركت كنند. فعاليت تبليغات انتخاباتي نامزدهاي نمايندگي هشت روز قبل از روز اخذ رأي (مرحله اول و دوم) آغاز و تا بيست و چهار ساعت قبل از اخذ رأي ادامه خواهد داشت. در ابتدای این نشست، دکتر مؤذنی سرپرست دانشگاه شیراز ضمن گرامیداشت ایامالله دهه فجر با یادآوری سخن امام خمینی(ره) مبنیبر اینکه اصلاح باید از فرهنگ آغاز شود؛ اظهار داشت: عرصهی فرهنگ از مهمترین عرصهها در نظام اسلامی مقدس اسلامی است و هدف اصلی و راهبردی انقلاب اسلامی یک هدف فرهنگی است و نقطه قوت این نظام نیز در عرصهی فرهنگ است؛ چراکه این نظام مبنیبر آیات قرآن و سرچشمه زلال وحی است.

مصلای بزرگ تهران یکی از بناهای اسلامی مهم تهران است که پس از انقلاب اسلامی ایران ساخته شده است. سابعا: البته خود اعضای محترم شورای نگهبان به این امر واقف اند که برای پایداری یک نظام و مقبولیت آن نزد جامعه ای که کثرت آرا در آن امری طبیعی است، یک قاعده کلی وجود دارد که هرچه جایگاه از نظر رفعت مقام در نظام بالاتر باشد باید از دسته بندی های سیاسی دورتر باشد.

محمد بن عبدالرحمن در بخش دیگری از گفت وگوی خود خاطرنشان کرد که دوحه تلاش می کند که تهران را به اتخاذ اقدامات مثبت در خصوص کشورهای منطقه تشویق کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الخلیج آنلاین، محمد بن عبدالرحمن آل ثانی وزیر امور خارجه قطر و میلانی جولی وزیر امور خارجه کانادا در گفتگویی تلفنی به بررسی همکاری دوجانبه و آخرین تحولات بین المللی پرداختند. آقای امیرعبداللهیان در این سفر دو روزه با مقامات عمان و قطر درخصوص موضوعات مختلف دوجانبه و منطقهای گفتگو و تبادل نظر کرد. دکتر علی حفیظی، معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه شیراز نیز ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این نشست و یادآوری اینکه دبیرخانه ستادی دانشگاههای منطقه ۷ کشور در حوزهی فرهنگی برعهدهی دانشگاه شیراز بوده است؛ اظهار داشت: درخصوص موضوع ازسرگیری آموزش حضوری، توجه به موضوع فرهنگی اجتماعی دانشگاهها از اهمیت بسیارزیادی برخوردار است؛ اما متاسفانه نگاه موجود در دانشگاهها بیشتر به امر آموزش و پژوهش بوده است؛ درحالیکه مشکلات روانشناختی به تبع شرایط پیش آمده در دوران شیوع همه گیری کرونا بسیار فراوان و شایان توجه است و این موضوع باید در وزارتخانه و دانشگاهها مدنظر قرار گیرد.

اطلاق ذیل تبصره ۱۱ این ماده، درخصوص دریافت خسارت تأخیر تأدیه تا روز وصول بدهی، نسبت به مواردی که تغییرات جزیی در ارزش پول ایجاد شده باشد بهنحوی که عرفاً پول روز تأدیه غیر از پول سابق نباشد، خلاف موازین شرع شناخته شد. در این نشست که روز سهشنبه ۱۲بهمنماه در تالار دکتر مصطفوی دانشگاه شیراز ترتیب یافت، دکتر عبدالحسین کلانتری معاون فرهنگی اجتماعی وزارت عتف، دکتر محمدعلی اسلامی، مدیرکل فرهنگی-اجتماعی وزارت عتف و دکتر محمدمهدی ذوالفقارزاده، مدیرکل دفتر سیاستگذاری و برنامهریزی فرهنگی و اجتماعی، هیأت رئیسه دانشگاه شیراز و معاونان فرهنگی دانشجویی دانشگاههای منطقه ۷کشور درخصوص مسائل جاری حوزهی فرهنگی دانشگاه ها به گفتوگو و تبادلنظر پرداختند. به گزارش «تابناک» به نقل از مهر از روسیا الیوم، وزیر خارجه انگلیس از ابتلای خود به ویروس کرونا خبر داد. انتشار کتابی درباره اذیت و آزار جنسی از سوی محارم در فرانسه واکنش و بحث زیادی را در رسانه ها و محافل سیاسی و اجتماعی این کشور به دنبال داشته است.

2- شش نفر حقوقدان، در رشته های مختلف حقوقی، از میان حقوقدانان مسلمانی که به وسیله رئیس قوه قضاییه به مجلس شورای اسلامی معرفی می شوند و با رأی مجلس انتخاب می گردند. تسنیم و مهر نوشتند: فهرست وزرای پیشنهادی آیت الله سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهور، تقدیم مجلس شورای اسلامی شد. رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به تلاش های دست اندرکاران برای زیارت آسان، ارزان و با کیفیت، از کاهش قیمت بستههای سفرهای زیارتی به سوریه خبر داد. مراتب قبلاً به وسيله وزارت كشور از طريق رسانه هاي گروهي به آگاهي عموم خواهد رسيد و فرمانداران و بخشداران مكلفند مراتب را به وسايل مقتضي به اطلاع كلية اهالي حوزه انتخابيه برسانند.

تبصره – متخلفان از مفاد اين ماده به يكي از مجازات هاي درجه شش محكوم مي شوند. وزارت آموزش و پرورش با بیش از یک میلیون پرسنل و ۱۵.۵ میلیون مخاطب مستقیم دانشآموزی به عنوان عریضترین دستگاه اجرایی کشور شناخته می شود؛ وزارتخانهای که گرفتار مشکلات حل نشده متعدد اجرایی، مالی و ساختاری است و علی رغم شعارهایی که در دولتهای مختلف پیرامون ضرورت توسعه آن مطرح می شود، هنوز به جایگاه واقعی خویش در سطوح کلان سیاست گذاری و اجرایی دست نیافته است. البته آقای باهنر با جناب آقای ناطق نوری، تحت عنوان هیات رئیسه مجلس پنجم، به صورت یک تا دو ماه یک بار جلساتی دارند. رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان با اشاره به گفتگوهای هستهای در وین، اظهار کرد: اکنون فضای کلی مذاکرات مثبت است و اگر طرفین به تعهدات کامل خودشان در برجام بازگردند، ایران نیز اقدامات جبرانی خود را متوقف خواهد کرد. او افزود: وزارت امور خارجه کره جنوبی از تلاشهای دیپلماتیک علی باقری کنی، انریکه مورا، میخائیل اولیانوف و تروئیکای اروپا در وین، حمایت میکند.

به نقل ازاداره کل اطلاعرسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه؛ حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان شامگاه امروز (پنجشنبه، ۱۶ دی) در گفتگوی تلفنی با خانم آنیکن هویتفلد همتای نروژی خود در خصوص روابط دوجانبه، مسائل منطقهای و بینالمللی و همچنین مذاکرات هستهای در وین، گفتگو و تبادل نظر کرد. تبصره – وزارت كشور مي تواند در صورت لزوم از داوطلب نمايندگي مجلس انگشت نگاري به عمل آورد. همزمان با سفر امیر قطر به واشنگتن و دیدار با جو بایدن رئیسجمهور ایالات متحده، وزیر خارجه قطر از تلاش این کشور برای میانجیگری میان ایران و آمریکا همزمان با ورود مذاکرات احیای برجام در وین به مرحلهای حساس خبر داد.

وی ابراز امیدواری کرد که گفتگوهای وین به توافقی خوب برای طرفین منجر شود. وزیر خارجه پیشین فرانسه در بیانیه خود از اینکه «بار راز سنگینی که مدتها بر دوش ما بود برداشته شد» ابراز خرسندی کرد. امیرعبداللهیان در این گفتگو ضمن تبریک سال نو میلادی به مردم و دولت نروژ، به حمایت جمهوری اسلامی ایران از عضویت نروژ در شورای امنیت سازمان ملل اشاره و ابراز امیدواری کرد که مشورتهای دو کشور در خصوص مسائل مهم منطقهای و بینالمللی تقویت شود. حجهالاسلام والمسلمین نیکخو، مسؤول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه شیراز نیز در این نشست با بیان اینکه جریان انقلاب اسلامی در مؤلفههایی چون خدامحوری، استکبارستیزی، نفی وابستگی به استعمارگران پایهریزی شد؛ اظهار داشت: در این میان بارزترین مؤلفه و کلیدیترین جریان انقلاب اسلامی مسألهی خدامحوری و معنویت است و اساسا رمز موفقیت این انقلاب نیز در این یک مطلب است که با تمسک به ولایت الله به سمت نور حرکت کرد و از ظلمت نجات یافت.