قانون انتخابات مجلس شوراي اسلامي

از جانب دیگر به فاصله چند روز، یعنی در مورخ ۹۴.۷.۲۹، رهبر معظم در نامه ای از تلاش های مجلس و رئیس مجلس و کمیسیون ویژه و کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی و سایر کمیسیون ها تشکر کردند و با شرایطی که مجلس مصوب کرد، و شرایطی که شورای عالی امنیت ملی در نظر گرفته بود و چند شرطی که حضرتشان بر آنها افزودند، مصوبه شورای عالی امنیت ملی را تایید کردند (لازم به توضیح است که شورای عالی امنیت ملی، قبل از بررسی در مجلس، طی چند جلسه بحث درباره توافق هسته ای، آن را با چند شرط مصوب نمود، سپس رهبری تایید آن را منوط به تصویب مجلس شورای اسلامی فرمودند.

پرسش مهم آن است که اگر ایراد شورای نگهبان در این است که سرعت در تصویب جزئیات اخلال مدیریتی محسوب می شود، شورای نگهبان که ۲۰ روز برای بررسی وقت داشت، چرا همان روز این مصوبه را تایید کرد؟ بدون شك اشخاص منافق ومتملق وجابلوس در وزارت سبب اينهمه مشكلات وبى عدالتى ها بر علاوه تقويه ورشد كمونست ها دروزارت خارجه شدند هرگاه همين اشخاص متملق وجابلوسن بمنظور منافع شخصى ودريافت امتيازات شخصى خود براى سبنتا وفراهى وغيره مقامات ارشد وزارت تملق وجابلوسى نمى كردند ودرجه ومقام شانرا بدرجه قهرمانان ملى بلكه بيامبرى واولياى الله نمى رساندن هرگز نمى توانستند برنامه هاى شوم وقوم برستى وتبعيض شانرا در وزارت خارجه عملى واجراء نمايند وقتى ما دروزارت خارجه در مى يابم كه حتى يكى از دانشمندان نامنهاد مجاهد اقاى فضل الرحمن فاضل رئيس امور قنسلى وزارت جهت تقرر مجدد خود بحيث سفير جابلوسى وتملق سبنتا وفراهى وغيره را مى نمايد وانهار با كلمات وجملات واشعار ثناء وصفت ستايش وتقدير وقدردانى مى نمايد ما از جوانان كه بمجرد فراغت خود از فاكلته بصفت مدير ورئيس شعبات وزارت ويا قونسل ومستشار در سفارتخانه مقرر شدند منتظر جه بوده باشيم .

  • گل دوم استقلال به هوادار (مطهری)
  • پیشبینی عجیب درباره آینده رمزارزها + فیلم
  • رسمی: رضاوند و آقاسی قرمزپوش شدند
  • تخریب یک منزل مسکونی دو طبقه در تبریز به دلیل نشت گاز
  • شرح حدیث جنود عقل و جهل

ذیل اصل ۹۲ قانون اساسی در این خصوص مقرر میدارد:. غول به زعم عرب به شیطان یا جنسی از شیطان گفته می شود که در بیابانها و بیشه ها زندگی می کند و بر سر راه می نشیند و مسافران را از راه به بیراهه می کشد و رنگ به رنگ می شود تا آدمی را هلاک کند . ↑ رجبی، زندگی نامه سیاسی امام خمینی، ۱۳۷۸ش، ص۲۲۹. این مطلب بسیار تعجب آوری است، آن هم از جانب بالاترین مرجع حقوقی کشور، فهم عمومی از هفت موردی که شورا در نامه خویش بیان داشته اند این است که دلایل رد صلاحیت حقیر را در اجرای سیاست های انتخابات ارائه نموده اند.

در اول اردیبهشت ۵۸ به اتفاق آقای مهندس بازرگان به وزارت امور خارجه رفتیم و مراسم معرفی انجام شد. در مقالهی پیشرو قصد داریم در قالب راهنمای خرید جامع، بهترین گوشیهای بازار ایران را در بازههای قیمتی مختلف معرفی کنیم. واکنش من به سخنان شورای همبستگی کارمندان این بود که پاسخ شما را در نشست عمومی تمام کارمندان میدهم.

به گزارش همشهریآنلاین به نقل از فارس، منابع کره جنوبی خبر دادند سئول و تهران در حال بررسی برگزاری اولین نشست کاری خود در ماه میلادی جاری (فوریه) برای حل و فصل مسائل مربوط به داراییهای مسدود شده ایران در بانکهای کره جنوبی هستند. به گزارش خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، جواد اوجی به عنوان وزیر پیشنهادی نفت در دولت سیزدهم، از سوی رئیس جمهور به مجلس شورای اسلامی معرفی شد.

آمازون در گزارش مالی اخیرش اعلام کرد قیمت سرویس اشتراکی پرایم را ۱۶ درصد افزایش خواهد داد. در حالی که گفته میشد این بازیکن ممکن است حداقل یک ماه خانهنشین شود، حالا خبر میرسد که او زودتر از اینها به شرایط بازی خواهد رسید. آنها ممکن است در مورد احتمال از سرگیری واردات نفت از ایران پس از لغو تحریمها نیز گفتگوهایی داشته باشند. شاخص گروه سیمان در دو راهی صعود یا نزول!

در آن مقطع قرار بود حسین امیر عبداللهیان به عنوان سفیر جدید ایران در عمان عازم مسقط شود، ولی چند هفته قبل از اعزام، این دیپلمات ارشد به وزیر خارجه اطلاع داد که در حال حاضر به دلیل برخی از مسائل، امکان انجام این ماموریت را ندارد و چند ماه بعد با پیشنهاد ظریف و تایید حسن روحانی، «محمد رضا نوری شاهرودی» به عنوان سفیر جدید ایران راهی مسقط شد. در این وزارتخانه حتی کارمندان بخش خدمات نیز باید طرز برخورد با مراجعین را بدانند و چند کلمه انگلیسی ابتدایی را هم بلد باشند. بعد از شروع به کار در وزارت امور خارجه، روزهای اول به آشنایی با محیط کار و کارمندان پرداخته شد.

وی بااشاره به عبارت «جنگ روایتها» ازسوی مقام معظم رهبری در یکی از دیدارهای ایشان اظهار داشت: هماکنون گروههایی مختلفی سعی دارند یک روایت ناصحیحی از انقلاب و طاغوت ارائه دهند که ما طبق تکلیفی که مقام معظم رهبری بر عهدهمان گذاشتند باید یک تبیین صحیحی از جریان کفر و طاغوت داشته باشیم و هم یک تبیین صحیح از نظام جمهوری اسلامی و ارائهی قرائت صحیح از این دو مسأله بر عهدهی دانشگاهیان است و این موضوع باید در دستور کار قرار گیرد. رهبر انقلاب، ورود به مسائل اجرایی و تلاش برای سپرده شدن مسئولیتهای شهری و استانی به اشخاص مورد نظر را از دیگر آسیبهایی دانستند که نمایندگان در معرض آنها قرار دارند.

وی ادامه داد: بنابراین ما اجازه تعطیلی سراسری در استان برای مدارس را ندادیم و چنین اختیاری به استانداران داده نشده است و مورد به مورد استانداران اجازه دارند بررسی کرده و مدارس را تعطیل کنند. رئیس دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا از ورزشکاران کشورش خواست با سخنان خود در المپیک زمستانی خشم مقامات چینی را برانگیخته نکنند. چند ماه قبل، اختلافی بین آقای احمدی نژاد رئیس جمهور وقت و آقای متکی وزیر خارجه وقت پیش آمد. چند روز بعد از شروع به کارم، اعضای شورای همبستگی کارمندان به دیدنم آمدند و ضمن تبریک انتصابم با صراحت گفتند که: «شما وزارت خارجه را «فتح» نکردهاید، ما دروازه را گشودیم و شما وارد شدید.

نحوه ارسال پولهای مسدود شده ایران به تهران در صورت لغو تحریمهای مرتبط، احتمالاً به عنوان دستور کار اصلی این گفتوگوها خواهد بود. در این دوره نبود نهاد نظارتی قوی و مقتدر همچون شورای نگهبان بر روند تأیید صلاحیتها خسارت خود را وارد ساخت و راهیابی کسانی همچون بنیصدر به جمع نامزدهای انتخاباتی از جمله این موارد است. در طول فعالیت دولت موقت وجود داشت و امام نیز از وجود آن مطلع و تا حدودی نگران و ناراحت بودند، به طوری که وقتی برای اولین بار مسأله استعفای آقای سنجابی از وزارت امور خارجه (در ۲۰ اسفند ۱۳۵۷) پیش آمد، ایشان (امام) از من خواستند که با آقای سنجابی صحبت کنم و از این کار منصرفشان سازم و بخواهم که همچنان در جمع دولت بماند. برخلاف آنچه بعدها در مصاحبههای آقای دکتر سنجابی و آقای احمد سلامتیان ادعا شد، علت استعفای ایشان اعتراض به فعالیت کمیته منصوب امام در سفارت ایران در واشنگتن نبود. در حکم رهبر انقلاب هم شروع به کارم ۵۸.۲.۵ آمده است.