طراحی سایت چیست؟

طراحی سایت با وردپرس؛ در حال حاضر وردپرس را میتوان بهترین CMS (سیستم مدیریت محتوا) دانست که امروزه افراد زیادی از آن استفاده میکنند. در حالی که طراحی و پیاده سازی یک وب سایت اینترنتی به صورت اختصاصی , ماهها به طول میانجامد ، قراردادن اطلاعات سایتتان در قالب یک سیستم مدیریت محتوا (cms) از پیش طراحی شده ، بیش از یکی دو هفته طول نخواهد کشید . سیستم های مدیریت محتوا ، بسیار انعطاف پذیرتر از وب سایت های خاص منظوره اند ، چرا که تیم های تحلیل یک سیستم مدیریت محتوا ، می بایست انواع وب سایت های قابل راه اندازی با نرم افزار را در نظر گرفته و راهکارهایی را پیشنهاد کنند که طی آن پیاده سازی یک وب سایت اینترنتی با ترکیب قابلیتهای نرم افزار ، قابل پیاده سازی باشد.لذا می بایست از مستندات , آموزش و سادگی بیشتری برخوردار باشند.

در حالی که طراحی و پیاده سازی یک وب سایت اینترنتی به صورت اختصاصی , ماهها به طول می انجامد , قراردادن اطلاعات سایت در قالب یک سیستم مدیریت محتوا (cms) ، بیش از یکی دو هفته طول نخواهد کشید . بنابراین می تونین عناصر مختلفی رو در صفحات خود اضافه کنین.

روش های مختلفی که در بازه های زمانی مختلف تست و آزمایش شده اند و بر روی باز رفته اند تا به نقطه بلوغی دست پیدا کنند و در یک سامانه کنار هم قرار گرفته اند که یک سیستم را تشکیل دهند. با توجه به اینکه طراحی وب سایتهای اختصاصی ، معمولا یک بار برای شما و متناسب با نیاز شما انجام میشود و برای سایرین کاربردی ندارد ، لذا چنانچه تیم طراح سایت از پشتیبانی آن سر باز زد ، کس دیگری نیز نخواهد توانست وب سایتی که دیگران نوشته اند را پشتیبانی کند لذا نمیتوانید تجارت خود را بر این اساس پایه ریزی نمایید.

یک برنامه کاربردی یا بستر نرم افزاری که به کاربران اجازه می دهد بدون داشتن دانش فنی، محتوای دیجیتالی را در وب سایت ها ایجاد، ویرایش، ویرایش، مدیریت، منتشر و ذخیره کنند. به جای توسعه یک سیستم ویژه برای ایجاد صفحات وب، ذخیره تصاویر و غیره، می توانید از یک سیستم مدیریت محتوا استفاده کنید که تمام کارهای اساسی را انجام می دهد. کلیه مراحل پشت صحنه این انتشار در پشت صحنه بدون دخالت شما انجام خواهد شد، اطلاعات در دیتابیس یا بانک اطلاعاتی نوشته می شود، تصویر انتخابی شما آپلود و بر روی فضای هاست ذخیره خواهد شد، مقاله شما درون دسته بندی انتخابی قرار خواهد گرفت و در فیلترینگ و منو و یا در لیست مطالب جدید نمایش داده خواهد شد و ده ها و ضدها کار دیگر که هیچ وقت نیاز ندارید درگیر جزئیات فنی و تخصصی آن شوید.

بعد از اینکه اینترنت به جایگاه واقعی خود دست پیدا کرد و مورد توجه قرار گرفت، وب سایت ها هر روز بیشتر از قبل مورد استفاده قرار می گرفتند طبیعتا نیاز به تولید و طراحی سایت بیشتر شد، پروسه طراحی سایت قبل از بوجود آمدن تکنولوژی ها پلتفرم های کنونی بسیار سخت و زمان بر بود. طبیعتا این شرکتها میبایست پشتیبانی کاملی از سیستم مدیریت محتوای خود به عمل آورند تا شانس باقی ماندن در بازار پر رقابت امروز را داشته باشند.

یک دیگر از ابزارهایی که به شما برای یادگیری برنامهنویسی کمک میکند، Free Code Camp است، اما خب تفاوتی که این سایت با دیگر وبسایتها دارد این است که شما امکان تعامل با افراد دیگر را دارید، یعنی شما بهصورت تنها کدگذاری نمیکنید و میتوانید در یک انجمن که همگی در حال یادگیری هستید کدگذاری کنید. Codewars یکی از وبسایتهای دیگر است که شما میتوانید از آن بهراحتی زبان برنامهنویسی موردنظر خود را یاد بگیرید، این وبسایت یک فضای رقابتی برای شما و دیگر افراد ایجاد میکند، به این صورت که باید از چالشهایی که روبهروی شما قرار میگیرد با موفقیت عبور کنید تا در انتها از هر یک از آنها امتیاز به دست بیاورید.

جاوا یک انتخاب عالی به عنوان یک زبان برنامه نویسی است، اما درحال حاضر شرکت Oracle و گوگل روی Kotlin تبلیغ میکند، پس آینده زبان کاتلین مشخصه و رشدش در چند وقت اخیر فوق العاده زیاد بوده و یکی از ترندهای برنامه نویسی در سال 2020 و 2021 است. 3. محتوای مدنظرتان را بنویسید و تصویری برای آن انتخاب کنید. سایتی می تواند مزیت رقابتی شما باشد که از لحاظ طراحی، برنامه نویسی، سرعت، بهینگی، بروز بودن و تولید محتوای با کیفیت از سایتهای رقبا برتری داشته باشد.

مناسب است و با افزونههای رایگانی که در مخزن وردپرس هستند و یا افزونههای پرمیوم به شما امکان ساخت وبسایت با بهترین کیفیت و سرعت را میدهد. در حقیقت یک وبسایت پکیجی از چند آیتم نام برده است که به کمک یک CMS مدیریت میشود. همچنین عضویت در انجمن های برنامه نویسی برای مطرح کردن سوالات نیز انتخاب خوبی است. این صرفه جویی در زمان ، احتمالا محرک بسیار خوبی برای طراحی وب سایت شما با یک نرم افزار مدیریت محتوا یا cms است .یک سیستم مدیریت محتوای حرفه ای کلیه نیازهای مشتریان را پیش بینی کرده و پس از درخواست مشتری برای طراحی وب سایت ، کافی است نسخه ای از یک وب سایت طراحی شده توسط نرم افزار cms ، بر روی وب قرار گیرد .

این هفت خاصیت می توانند تمامی نیاز شما را بر آورده کنند که یک CMS خوب باید دارای تمامی 7 ویژگی باشد. آیا شما از یک سیستم همه کاره یا ترکیبی از ابزارها و فرایندهای مختلف استفاده می کنید یا سیستم مجتمعی دارید که تمامی کارهایتان را مدیریت کند؟ کاربر می تواند از راه دور صحت عملکرد دستگاه ضبط را بررسی کرده و در صورت وجود مشکل ، آن را برطرف کند . اما پشت صحنه مسائل فنی زیادی وجود دارند که برای نمایش صحیح محتوا در سایت در حال فعالیت هستند.

در این گونه برنامه های کاربردی شما می توانید به مخزن عظیمی از قالب های گرافیکی و متنوعی دست پیدا کنید که احتمال وجود نداشتن مورد دلخواه شما تقریبا برابر صفر است! هدف اصلی استفاده از یک سیستم مدیریت محتوا ، رساندن اطلاعات کاربردی به شکلی مؤثر به مخاطبین است. هدف ثانویه دریافت بازخوردها از این محتوا و اطلاعات ارسال شده است که میتوان با کمک همین سیستمها آنها را از سوی کاربران در قالب فرمهای نظرسنجی، فرمهای نظرات، فرمهای انتقاد و پیشنهادات دریافت کرد. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و انتخاب نرم افزار مناسب برای پوشش نیاز امنیتی خود با واحد فروش شرکت فرتاک گلوبال ویژن تماس بگیرید و از مشاوره رایگان متخصصین فرکو استفاده کنید.