سپاسگزارم. پروردگار نگهدار همه شما باد

اجازه دهید از اینجای مصاحبه به بعد تمرکز جدی روی نقطه اشتراک پررنگ دولت بایدن و ترامپ یعنی مهار چین داشته باشیم و تحولات جهانی در سالی که گذشت را ذیل کلان تنش چین و آمریکا بررسی کنیم.

با توجه به این که کمتر از یک هفته تا مراسم تنفیذ و تحلیف ریاست جمهوری برای دولت دوازدهم باقی مانده، جناب آقای روحانی رییس جمهور دولت یازدهم و دوازدهم لیست پیشنهادی اعضای کابیه را جهت ملاحظه و تأییدیه تقدیم مقام معظم رهبری نمودند.

وزیر امور خارجه اتریش همچنین دیداری با «علی لاریجانی» رییس مجلس شورای اسلامی داشت که اصلیترین محور بحث آنها هم توافق هستهای بود. بااینحال در روزهای اخیر از فردی مانند مخبردزفولی یا سعید جلیلی بهعنوان معاون نخست نام برده میشود؛ اگرچه انتشار نامه انصراف سعید جلیلی روی سربرگ شورای عالی امنیت ملی این گمانه را تقویت کرده که احتمالا او از حالا نشانی سمت آینده خودش را به ابراهیم رئیسی داده است.

  • بیمهنامه مسافرتی بینالمللی
  • پیشخوان روزنامه ها
  • خدمات ویزا و مهاجرت
  • کابینه دولت
  • نام وزارت خانه در تهران : سفارت انگلستان

در توضیح این مسئله باید گفت که منظور از این امر، اخذ وقت سفارت رزرو شده متقاضی دیگر و اعطای آن به یک متقاضی از ادب ویزا یا هر شخص دیگری نیست؛ در واقع شخصی که وقت رزرو شده دارد حتی با رضایت کامل خود، نمیتواند وقت سفارت خود را به شخص دیگری انتقال دهد! تاگس اشپیگل در مطلب دیگری نوشت: زمانی که جو بایدن حدود یک سال پیش در روز پنج شنبه دست راست خود را برای ادای سوگند ریاست جمهوری آمریکا بالا برد، کاپیتال هیل (ساختمان کنگره) مانند یک منطقه نظامی محصور بود.

بهتر است وزرای اقتصادی، هستهای از مشاوران بخشخصوصی را در کنار خود داشته باشند. مشخص است اصولگرایانی که هشت سال از قوه مجریه دور بودهاند، حالا هرکدام طلب سهمی دارند.

اتاق در این راستا آماده است همکاری صمیمانهای با هر سه قوه بهویژه دولت براساس ظرفیتی که دارد، داشته باشد. دامنه قدرت و تاثیرگذاری آن در اقتصاد و اجتماع و نوع تعاملی که با بخشخصوصی دارد، تعیین شود. در غیر این صورت نه انتزاع و نه ادغام نتیجه جدی را حاصل نمیکنند. دولت متاسفانه در بخش اقتصاد برنامه واحد و منسجمی ندارد و برای همین معتقدیم دولت یازدهم انسجام لازم را نداشت.

برنامه و استراتژی واحد و یکسان لازم است؛ نه برنامههای ناهماهنگ و حتی گاهی متناقض. درباره کابینه احتمالی دولت رئیسی گمانهزنیهایی در شبکههای اجتماعی و برخی رسانهها شد که بعدتر سخنگوی ستاد انتخاباتی رئیسی در این مورد گفت: «ستادهای انتخاباتی درواقع آیینه دولت آینده نیستند و دولت براساس بررسی عملکرد و سوابق و برنامههای افراد مختلف طراحی میشود و شکل میگیرد و کسی که وارد دولت و به نماد دولت تبدیل میشود، باید متخصص، کارآمد و انقلابی باشد».

رئیس پارلمان بخشخصوصی برگشت اعتماد بین فعالان اقتصادی را از دیگر موارد مهم دانست و گفت: در گذشته هزینههای نااطمینانی مانند تحمیل آثار تحریمها و روند اجرای قانون هدفمندی یارانهها، افزایش ناگهانی نرخ ارز و سود تسهیلات بهویژه برای بخش تولید که خارج از کنترل فعالان اقتصادی و ناشی از تصمیمات کلان بود، بر کشور وارد آمد و نشان از بیپناهی بخشخصوصی و وجود ناملایمات بسیار برای آنها دارد.

وی به کوچک شدن دولت اشاره کرد و گفت: متاسفانه تصدیگری و گسترش دولت در این دوره افزایش پیدا کرد و در راستای کوچکسازی دولت اتفاقی نیفتاد. وی با اشاره به مساله اشتغال عنوان کرد: اشتغال، امروز بحث اول همه محافل است. اما نکات جالب بسیاری در مورد این زن زیبا و جاه طلب و مادر سه فرزند هست که قصد داریم در این مقاله به تعدادی از آن ها اشاره داشته باشیم.

رئیسجمهور منتخب با بیان اینکه حتما از تجربیات و اندوختههای دولت فعلی استفاده خواهیم کرد، افزود: با آقای روحانی و دولت فعلی همکاری کرده و با آنان نشست خواهیم داشت و از ظرفیتها، تجربیات و گزارشهای آنان استفاده خواهم کرد. وی بیان کرد: سپاس و تشکر خود را به مردم عزیز، بزرگوار و زمانشناس ایران ابراز میکنم و خدا را به سبب اعتمادی که مردم به این طلبه خدمتگزار داشتهاند، شاکر هستم.

با زدن دکمه “ادامه” این پیغام را دریافت خواهید کرد: مشخصات پروفایل شما ذخیره شد. سود تسهیلات بانکی موضوع بعدی مورد بحث شافعی بود و در این باره گفت: با این سودهای دورقمی که بانکها طلب میکنند هیچ تولیدکنندهای که اشتغال ایجاد میکند یا متکی به خامفروشی نیست، نمیتواند به حیات خود ادامه دهد.

تا پیش از این وزرای سمت و اقتصاد در سیبل استیضاح مجلسیان قرار داشتند اما اکنون این داور مسابقه میدون است که باید راهی برای رهایی از این چالش پیدا کند. جورج دبلیو بوش، رئیس جمهوری سابق امریکا نیز در واکنش به حمله هواداران دونالد ترامپ به کنگره ضمن اغتشاش و آشوب خواندن آن گفته برای حمایت از انتقال صلح آمیز قدرت که اصلیترین رکن دموکراسی در قانون اساسی آمریکاست، شخصا در مراسم ادای سوگند جو بایدن که قرار است ۲۰ ژانویه در کنگره آمریکا برگزار شود، حضور خواهد یافت.

برخی سایتهای خبری، احتمال معرفی حسین طائب بهعنوان وزیر اطلاعات دولت رئیسی را نیز مطرح کردهاند که با توجه به جایگاه فعلی طائب بهعنوان رئیس سازمان اطلاعات سپاه و قدرت متوازن این نهاد اطلاعاتی و امنیتی با وزارت اطلاعات، بسیار بعید است که طائب وزیر اطلاعات دولت سیزدهم شود.

جریان متقدم اصولگرایی شامل جامعه روحانیت، جبهه پیروان خط امام و حزب مؤتلفه که احساس میکنند روزگار پایانی عمر سیاسی خود را طی میکنند، در رقابت با جریانهای متأخری مانند جبهه پایداری با حمایت از رئیسی درصدد احیای سیاسی خود برآمدند. چهرههایی مانند باهنر بارها تأکید کردند که در ستادها به روی همه جریانهای اصولگرایی باز نیست.

آیا رئیسی فراتر از جناح و چهرههایی که در اطراف ستادهای او حضور داشتند و به او برای رسیدن به ریاست دولت کمک کردند، از جریانهای دیگر استفاده خواهد کرد؟ نظریهها در این نگاه بهسان شابلونی عمل میکنند که به کاربران کمک میکند حد و حدود پدیدهها را، مرز و محدوده آنها را تشخیص دهند. اگر زمان یا تخصص کافی در این زمینه ندارید می توانید از شرکت های خدمات مسافرتی و گردشگری معتبر کمک بگیرید.

آیا اصول و مبانی نظام بین المللی، از جمله منشور سازمان ملل متحد و اعلامیه جهانی حقوق بشر را در شکل دادن به چارچوبی برای فناوری های نوین و مقابله با تهدیدهای جدید، تحکیم و به اجرا خواهیم گذاشت؟

وی میخواست نجابت و متانت را احیا کند و پلهایی را بین مردم و احزاب سیاسی ایجاد کند. بااینحال مهدی دوستی، سخنگوی ستاد انتخاباتی رئیسی در مورد گمانهزنیها درباره کابینه رئیسی گفته بود: «هیچکدام از گمانهزنیها درباره کابینه احتمالی آقای رئیسی صحت ندارد و در صورت اعتماد مردم کابینهای جوان، تازهنفس، نخبه، کارآمد و فراجناحی تشکیل خواهد شد.

نکته آخر اینکه نام هیچ چهره اصلاحطلب، اعتدالی یا مستقلی در این گمانهزنیهای کابینهای دیده نمیشود. آنهم درحالیکه نامزد جریان اصولگرایی بوده و در ستادهای انتخاباتیاش هیچ از چهرههای جناح مقابل دیده نمیشود. این گزاره ای است که بسیاری از تحلیلگران سیاسی بر آن توافق و تاکید دارند. از جمله یکی از کارمندان گزارش کرد که پس از خرید روزنامه، مأمور همراه او روزنامه را به زور از دستش گرفته و روی باجه روزنامهفروشی پرت کرده است.