روحانی ، ناطقنوری، خاتمی، باهنر و لاریجانی از کنج عزلت خارج شدند؟

الیزابت در 7 سپتامبر 1533، دومین دختر پادشاه هنری هشتم متولد شد. در زندگینامه ملکه الیزابت دوم آمده است که: پرنسس الیزابت الکساندرا مری وینزر در 21 آوریل 1926 در لندن، از شاهزاده آلبرت، دوک یورک (که بعدا به پادشاه جورج ششم معروف شد) و الیزابت بووز- لیون به دنیا آمد. الیزابت از سال 1558میلادی تا به هنگام مرگش پادشاه ایرلند و انگلستان بود.الیزابت را به لین دلیل که هرگز ازدواج نکرد ملکه باکره نیز می نامند.او پنجمین و آخرین پادشاه از دودمان تیودور بود.الیزابت فرزند هنری هشتم(که شش همسر اختیار کرد) و آن بولین بود.اما هنگامی که تنها دو سال و نیم بیشتر نداشت مادرش (ان بولین)به دستور پادشاه(هنری هشتم)اعدام شد و الیزابت به عنوان فرزند نامشروع پادشاه شناخته شد.پس از مرگ هنری ادوارد ششم به سلطنت رسید و پس از او طبق وصیت ادوارد لیدی جین گری باید وارث تاج و تخت میشد و ادوارد با این کار دست دو خواهر ناتنی اش را(الیزابت و مری)که کاتولیک مذهب بودند را از سلطنت کوتاه کرد.اما این امر مغایر با قانونی بود که پارلمان انگلستان تصویب کرده بود بنابر این ارزش این وصیت از بین رفت والیزابت و مری برای جانشینی پس از ادوارد قرار گرفتند.پس از مرگ ادوارد مری جانشین شد و لیدی جین گری اعدام شد.در سال 1558 الیزابت به جای خواهرش مری که حدود یک سال و نیم از سلطنتش می گذشت و به ظن حمایت از شورشی های پروتستان ها زندانی شده بود به سلطنت رسید.الیزابت سلطنت خود را با مشاوره خوب مشاورینش اغاز کرد این مشاورین که توسط ویلیام سیسیل رهبری میشدند تا حدود زیادی بر الیزابت تسلط داشتند و الیزابت نیز به همچنین بسیار بر آن ها متکی بود.اولین کار او این بود که یک کلیسایی پروتستانی بر پا داشت و همگان انتظار داشتند الیزابت پس از مدتی ازدواج کند و خاندان تیودور را با به دنیا اوردن یک وارث سلطنتی تداوم دهد اما الیزابت علی رغم چندین معاشقه هرگز این کار را نکرد.الیزابت در دولت مداری اش نسبت به خواهران و برادران ناتنی اش و والدینش میانه رو تر بود.شعار مشهور او این بود که می بینم و هیچ نمی گویم و از آزار و اذیت سازمان یافته مذهبی تا حد امکان پرهیز می کرد .

الیزابت به مشکل درک شده ی یک حکومت زن حمله کرد، که توسط مری توسط مؤسسه حل نشده بود، با نمایش دقیق قدرت سلطنتی که سبک جدیدی از سلطنت پادشاهی در انگلستان را ساخت. ملکه کاملاً به وظایف موقعیت خود متعهد بوده و همیشه تلاش کرده تا به بهترین شکل ممکن کشور و خانواده سلطنتی خود را هدایت کند. پس چارلز، شاهزاده ویلیام جانشین سلطنت است که پسر ارشد او و همسر سابقش، شاهدخت دایانا و سومین نوه ملکه الیزابت دوم محسوب میشود. علی رغم سلطنت طولانی وی و سال ها حضور در اذهان عمومی، درباره احساسات شخصی یا سیاست ملکه اطلاعات کمی وجود دارد؛ او به ندرت مصاحبه می کند و هنگام حضور در جمع بسیار رسمی می باشد. ملکه الیزابت دوم ملکه فعلی در 6 فوریه 1952 ملکه شد و به عنوان ملکه انگلستان (انگلیس، ولز، اسکاتلند و ایرلند شمالی) و سرزمین های مشترک المنافع شناخته می شود. از قرن دوازدهم، پادشاهی انگلستان مالکیت تمامی قوهای موجود در امپراطوری بریتانیا را از آن خود دانسته و آن ها را نماد ظرافت و زیبایی و البته خوشمزگی نامید. جواد کریمی قدوسی، نمایندهی مشهد در مجلس شورای اسلامی در اظهاراتی مدعی شد: آقای هاشمی رفسنجانی که آن زمان پیش چشم مردم احترام داشت، آقای موسوی نخستوزیر دوران جنگ تحمیلی بود، آقای کروبی ۸ سال رئیس مجلس شورای اسلامی بود، آقای خاتمی هشت سال رئیس جمهور بود و چهرههایی از این قبیل و در این تراز که توسط سرویسهای جاسوسی دشمن مدیریت میشدند، به چشم میدیدند که در خیابانها به نوامیس مسلمین و شیعه چه میگذرد، اموال مسلمین به آتش کشیده میشود، امنیت نظام به خطر افتاده است، آنها به گوش خود میشنیدند که سران طاغوت در دنیا و اروپا از فتنهگران حمایت میکنند، امام مسلمین برای همه اینها سفیر و پیام فرستاد که این حمایت دشمن را محکوم کنید، اما یک نفرشان محکوم نکردند به بهانه تقلب در انتخاباتی که ۸۰ درصد مردم آمده و رأی داده بودند.

ابتدا دکتر خاتمی در مورد انتشار کتاب آیات شیطانی گفت: اینگونه کتابها از نظر اسلام جرم و مجازات آن اعدام است و این امر مختص تشیع نبوده و در تسنن نیز اگر به پیامبر قرآن و معنویات اسلامی دشنام داده شود، حکم اعدام دارد و فتوای حضرت امام(ره) بهعنوان یک حکم اولیه اسلامی است و مورد قبول تمامی مسلمانان میباشد. وزیر ارشاد اسلامی افزود: در دنیا اگر کسی علیه منافع حکومتها اقدام کند، با او برخورد جدی میکنند. حضور مؤثر و هنر نمایی بی نظیر الیزابت امینی در قاب صدا و سیما سبب شکل گیری گفت و گو های متعدد با این هنر مند شده است. وی تجربه اولین هنر نمایی در قاب سینما و تلویزیون را با هنر نمایی در فیلم تلویزیونی خواب سفید کسب کرد. وی در سریال همسایه ها به کارگردانی محمد حسین لطیفی در یک سکانس کوتاه هنر نمایی می کند. ترانوس و موسس آن به جرم تقلب جریمه شدند و این شرکت مجبور شد آزمایشگاه های خود را تعطیل کند. او با احساس وظیفه قوی بزرگ شده بود و با پدر و مادرش پیوند محکمی داشت که در صورت لزوم دوباره به زندگی خود ادامه دهد.

پدر الیزابت امینی در شرکت ویژه خطوط هوایی فعالیت داشته است. الیزابت در سال 1926 لندن متولد شد و پدر و مادر او در آن زمان دوک و دوسش یورک بودند. جیمز روبین، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا (که در آن زمان نامزد کریستین امانپور بود) بلافاصله با ستایش اندیشههای خاتمی گفت: در نگرش ایران میتوان لحن تازهای یافت. ماس اگرچه در آمریکا و هالیوود فعالیت می کند اما شهروند بریتانیاست. درباره متن جواب به پیام آمریکا توسط سفارت سوییس مشورت کرد. افشاگری جدید درباره زندگی مهران مدیری! خب وقتی درباره این موضوع در برنامه تلویزیونی صحبت میکردید، چه حسی داشتید؟ الیزابت ماس بازیگری را از سال 1990 در حالی که تنها 8 سال داشت با بازی در سریال دختران بار آغاز کرد و پس از آن در چندین سریال تلویزیونی حضور پیدا کرد. بدین ترتیب به مدت ۲۰ سال تمام الیزابت در اتاقک داخل زیرزمین حبس شده بود و به طور متوسط هر سه روز یک بار پدرش برای وی غذا و چیزهای دیگر می آورد.