رشد اقتصادی ۸ درصدی محقق میشود؟

از طرف دیگر به گفته وی بر اساس گزارش وزارت بهداشت، رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی مراجعان برخی اصناف از جمله نانوایی، سوپرمارکت، فروشگاه زنجیرهای، رستورانها و تالارها کمتر است. اما آنچه تجمع غیرقانونی دیشب را متمایز کرد حضور رابرت مک ایر سفیر انگلیس که مشغول عکس برداری و فیلمبرداری و گرفتن گزارش از تجمع بوده است. ه اساس گزارش خبرگزاری انترفکس، دمیتری ژیرنوف سفیر روسیه در کابل گفته است که روسیه زمینه بیرون کشیدن یک گروه بزرگ دیگری از دانشجویان افغان را فراهم می کند که می خواهند تحصیلات خود را در مؤسسات تحصیلات عالی روسیه ادامه بدهند. به طور خلاصه می توان گفت توافق نامه طلاق توافقی تنظیم شده بین زوجین در دادگاه اعتبار خواهد داشت و دادگاه آن را به هیچ وجه تغییری نخواهد داد ؛ مگر اینکه خود زوجین بخواهند دوباره آن را تغییر بدهند که در ادامه به توضیح این مطلب خواهیم پرداخت .

  • طرحهای ساخت مدارهای یکپارچه
  • تحریم تجارت طلا و سایر فلزات گرانبها توسط ایران
  • طرحهای صنعتی
  • خدمت گیرنده : ارباب رجوع / شهروندان
  • ماده چهاردهم: فورس ماژور
  • پتنت یا ثبت اختراع
  • تحریم خرید و فروش اسکناس آمریکا به دولت ایران

بر اساس رویه قضایی در دادگاه خانواده ، زوجین برای اینکه به صورت توافقی از هم جدا شوند حتما باید توافق نامه طلاق توافقی خود را به دادگاه ارائه دهند که می تواند به صورت ضمیمه شده به دادخواست طلاق توافقی بوده و یا اینکه در جلسه رسیدگی دادگاه به عمل آید ؛ اما اعتبار توافقنامه طلاق توافقی که میان زوجین تنظیم شده است ، مانع از آن نمی شود که زوجین بتوانند بعدا به گونه ای دیگر با هم توافق کرده و متن توافق نامه طلاق توافقی را تغییر بدهند . لذا توافقنامه طلاق توافقی ، توافق نامه ای است که خود زوجین باید در خصوص مسائل مشترک با توافق با هم تنظیم کنند و همین توافق نامه طلاق توافقی است که برای دادگاه اعتبار داشته و مبنای رای طلاق قرار می گیرد .

به عنوان مثال زن و مرد در توافق نامه طلاق توافقی خودشان ذکر می کنند که پدر هر هفته روزهای پنج شنبه و جمعه حق ملاقات با فرزند خود را خواهد داشت ؛ اما پس از صدور رای در دادگاه نظر شان تغییر می کند و ضمن مراجعه به دفترخانه صرفا روزهای جمعه را برای ملاقات با فرزند در نظر می گیرند . هر توافقی با ایران چنانچه به تأیید سنا نرسد و به معاهده تبدیل نشود، چیزی که بایدن میداند اتفاق نخواهد افتاد، بار دیگر توسط هر رئیسجمهور جمهوریخواه دیگر در آینده پاره خواهد شد. این عضو ارشد حماس اظهار داشت: رژیم صهیونیستی نگران است که مبارزان مسلح در کرانه باختری به گروههای مقاومت تبدیل شوند.

هجوم محمود به زمانشاه با پشتیبانی فتحعلی شاه انجام گرفت که نگران طمعورزی و تجاوز زمانشاه به شرق ایران بود. فتحعلی شاه که میدانست به تنهایی توانایی مقابله با روسها را ندارد در همان 1805 نامهای به ناپلئون نوشت و پیشنهاد کرد عهدنامهای مبنی بر اتحاد بین ایران و فرانسه منعقد شود تا از این طریق به ایران کمک شود. علاوه بر پیش بینی امکان طلاق از طرف زن و طلاق از طرف مرد در قانون ، همواره این امکان وجود دارد که زن و شوهری بخواهند با توافق نمودن بر سر زندگی مشترک و مسائل مربوط به آن ، از هم جدا شوند که به این نوع طلاق ، طلاق توافقی گفته می شود و زن و مرد باید توافق نامه طلاق توافقی را فی ما بین خودشان تنظیم کرده و آن را به عنوان توافقنامه نهایی برای طلاق به دادگاه ارائه کنند و در نهایت هم دادگاه با مد نظر قرار دادن همین توافق نامه حکم طلاق یا گواهی عدم امکان سازش را صادر خواهد کرد .

یا اینکه ترتیب پرداخت مهریه زن و استرداد جهیزیه را می توان ضمن توافق نامه جدید تغییر داد و همین توافق نامه جدید اعتبار داشته و در دادگاه قابل استناد و معتبر خواهد بود . لازم به ذکر است که طلاق توافقی که بر اساس قانون تحت عنوان طلاق مبارات نیز شناخته می شود ، تحت شرایطی امکان پذیر است که هر دوی زوجین از هم کراهت و تنفر داشته باشند و زن با بخشش مبلغی به شوهر ، رضایت وی به طلاق را جلب نماید . به همین دلیل در این مقاله قصد داریم پس از توضیح مختصر پیرامون طلاق توافقی ، به بررسی این سوالات بپردازیم که توافق نامه طلاق توافقی چیست و اعتبار توافقنامه طلاق توافقی که بین زوجین تنظیم شده است تا چه حدی است و آیا امکان تغییر توافق نامه طلاق توافقی وجود دارد یا خیر ؟

در حالی که هیات های مذاکره کننده در وین برای رایزنی های بیشتر به پایتخت ها بازگشته اند و پیشرفت مذاکرات فقط به تصمیم سیاسی آمریکا گره خورده، این اقدام واشنگتن در رفع تحریم فنی، صرفا نمایشی برای کاهش فشارها بر دولت بایدن است وگرنه چه کسی است که نداند تنها اختلاف باقی مانده تا توافق، بی عملی سیاسی آمریکا بوده و هر اقدامی غیر از این، آدرس اشتباه دادن است. اما در این قسمت قصد داریم به این سوال پاسخ دهیم که اعتبار توافق نامه طلاق توافقی تا چه اندازه ای است ؟

به عبارت دیگر هر مطلبی که زن و مرد در ضمن صورت جلسه طلاق توافقی قید کرده باشند ، در رای طلاق قید می شود . بنابراین به عنوان مثال حتی اگر زوجین توافق نامه طلاق توافقی خود را به دادگاه داده باشند و دادگاه بر اساس توافق آنها رای نهایی طلاق یا گواهی عدم امکان سازش را صادر کرده باشد ، قبل از ثبت طلاق توافقی در دفتر خانه نیز می توانند به گونه ای دیگر توافق کرده و متن توافق نامه طلاق توافقی را تغییر دهند و نیازی نیست که دوباره به دادگاه مراجعه نمایند . اما با منتفی شدن خطر حمله و هجوم فرانسه، رابطه بین ایران و حکومت هند هم حدت و شدت خود را از دست داد، از این رو وقتی فتحعلی شاه در 1805 با استناد به مقررات و مفاد عهدنامه سیاسی منعقده جان ملکم برای مقابله با روسهایی که از سال قبل به ایران تجاوز کرده بودند توسط محمد نبیخان سفیر ایران در هند کمک خواست، مقامات انگلیسی حکومت هندبعد از طفره رفتنهای زیاد به درخواست ایران پاسخ رد د ادند و گفتند گذشته از آن که انگلیس مطابق عهدنامه 1798 متحد روسیه است، اصولا عهدنامه منعقده توسط جان ملکم برای مقابله با فرانسویها بوده و نه روسها.

عهدنامههای سیاسی و بازرگانی 1801 ثمره همین ماموریت بود و مطابق آن ایران متعهد شد که از یک سو از حمله احتمالی افغانها به هند جلوگیری کند و از سوی دیگر از ورود فرانسویها به خلیج فارس ممانعت به عمل آورد. در واقع، راستی آزمایی فعالیت مستمری است که در آن یک نهاد ناظر بر اساس شاخص ها و ملاک های عینیِ معطوف به نوع تعهدات، نسبت به ارزیابی پایبندی طرف مقابل به مفاد توافق اقدام می کند. به عبارتی با این اقدام سعی میکنند ایران را تحت فشار بگذارند تا توافقی را که منافعش را تامین نمیکند، امضا کند و طرحهای مرتبط با راستیآزمایی و تضامین را به بعد موکول کند.

قبل از امضای قرارداد تفاهم نامه، بایستی حتما اسناد و مدارک طرف مقابل مورد مطالعه قرار گیرد و پس از آگاهی از تمامی بند های تفاهم نامه اقدام به امضا نمود. نقض شروط و بند های قرارداد نه تنها ضمانت آور است، بلکه از اعتبار و حمایت قانونی نیز برخوردار می باشد. بند حفظ محرمانگی بایستی حتما در تفاهم نامه قید گردد و برای نقض آن ضمانت اجرا قرار داد. اگر در تفاهم نامه، تعهداتی پیش بینی می شود، حتما باید ضمانت اجرای آن به ویژه ضمانت اجرای مالی نیز قید گردد. همانگونه که اشاره گردید ، اگر زن و مردی قصد طلاق توافقی را داشته باشند ، باید در درجه اول تکلیف مسائل مالی و غیر مالی زندگی مشترک از جمله مهریه زن ، نفقه زن ، اجرت المثل ایام زندگی زناشویی ، استرداد جهیزیه ، حضانت فرزندان و نحوه ملاقات با فرزندان را مشخص کنند و این امر را در ضمن توافق نامه طلاق توافقی قید کنند .