راهنمای کامل انواع CMS ها

دروپال از لحاظ فنی و توسعه پذیری قوی ترین CMS است اما یادگیری و مدیریت آن سخت است. اما اگر شما به عنوان یک کارشناس سئو در یک مجموعه شروع به فعالیت کردید اگر سیستم مدیریت محتوا آن ها در حال طراحی بود از طراحان و برنامه نویسان بخواهید تا موارد مد نظر شما را به عنوان یک فیلد اضافه کنند.

افزونه یا پلاگین ( Plugin) به معنای نرم افزاری می باشد که به برنامه اصلی امکانات جانبی و مکمل را اضافه میکند. در مورد این آموزش، این بدان معنی است که IIS درخواستهای ورودی وب را دریافت میکند و سپس آن را به موتور PHP ارسال میکند. اگر سعی دارید دامنه خود را به جای دیگری منتقل کنید، وب سایت شما ممکن است دیگر کار نکند یا ممکن است به قالب دیگری تبدیل شود.دو مورد از بزرگترین مشکلات جانبی استفاده از سیستم اختصاصی اول هزینه لایسنس و دوم پیدا کردن هاست مناسب است.

حالا دیگر هر بار که بازدیدکنندهای به وبسایت شما مراجعه کند، فایل wp-cron.php اجرا نخواهد شد. در شرایط عادی در هر بار که بازدیدکنندهای به وبسایت شما مراجعه کند فایل wp-cron.php اجرا میشود. در این مقاله و فایل آموزشی بصورت کامل به این سوالات پاسخ میدهیم و هر آن چیزی که دربارهی زبان برنامه نویسی سمت سرور پی اچ پی نیاز داریم را یاد میگیریم و در انتها میفهمیم که واقعا پی اچ پی چیست و چرا اینقدر طرفدار دارد. شما در این دوره نیاز به هیچ گونه دانش قبلی نخواهید داشت و تنها آشنایی مختصر با اینترنت پیش نیاز این دوره خواهد بود.

سپس IIS به صورت پیش فرض PHP را از طریق FastCGI اجرا میکند. وقتی CGI را برای IIS فعال میکنید، بهطور پیش فرض شامل FastCGI نیز خواهد بود. CGI مخفف Common Gateway Interface است که یک پروتکل استاندارد برای وب سرورها جهت اجرای برنامهها بر روی یک سرور است. در ادامه برای اجرای بهینه طراحی وب سایت باید استاندارد های گوناگونی را در نظر گرفت تا طراحی با کیفیتی را داشته باشیم. از یک دید فنی، سیاماسهای هِدلِس به سادگی یک API در اختیار دولوپرها میگذارند تا از طریق آن بتوانند با سرویس بکاند ارتباط برقرار کرده و دیتای مد نظر خود را فراخوانی کنند و به هر شکلی که نیاز داشتند آن را در معرض دید کاربران قرار دهند.

اولین موردی که میخواهیم در این مقاله به آن اشاره کنیم، بدون شک بهترین انتخابی است که هر کسی میتواند داشته باشد. اگر بخواهیم دقیق تر بگوییم، درواقع PHP یک زبان برنامه نویسی است که قدرت اصلی آن زمانی پدیدار میشود که با یک پایگاه داده یا Database ترکیب میشود. اگر درخواستهای زیادی دریافت کنید، این فرایند از نظر عملکردی بسیار پرهزینه خواهد بود. فعال کردن CGI در محیط IIS بسیار مهم است. FastCGI میتواند فرایندها را طی چندین درخواست فعال نگه دارد و قادر است ضمن استفاده مجدد از منابع دیگر، جایگزین سریعتر و مدرنتری برای CGI “کلاسیک” باشد.

CGI قادر به کنترل ارتباطات با پایگاه داده یا کش درون حافظه نیست. FastCGI نسخه جدیدتر و ارتقاء یافته CGI است که در اواسط دهه ۹۰ برای رفع این مشکلات معرفی شد. اگر سایت را نپسندید، کل مبلغ پرداختی شما بازگشت داده خواهد شد. محبوب ترین CMS دنیا که در سال 2003 منتشر شد و در حال حاضر حدود 27٪ از کل وب سایت های موجود در اینترنت را تشکیل می دهد، وردپرس است.

چنانچه قصد اعمال این تغییرات را برای Sub Domain یا Addon Domain های خود داشته باشید لازم است متناسب با مسیر آن، آدرس فوق را تصحیح کنید. توجه داشته باشید. سایت های داینامیک برای افراد، شرکت ها و سازمان هایی مناسب است که تغییرات زیادی در سال نیاز به تغییر محتوای سایت دارند. وقتی بخواهید سایت خود را با استفاده از سیستم مدیریت محتوا ایجاد کنید، برای صفحاتی که قرار است ثابت باشند، شما کافی است محتوای جدیدی را که میخواهید نمایش دهید، در بخش مربوطه در سیستم مدیریت محتوا تغییر دهید. امکانات بیشماری بجز موارد بالا در اختیار شما قرار دارند که در صورت نیاز می توانید استفاده کنید، مثلا تاریخ انتشار مطلب را تغییر دهید، خلاصه محتوا بنویسید، برچسب انتخاب کنید و …

این مقدماتی بود که نیاز بود دربارهی PHP بدانیم تا بهتر بتوانیم به سوال PHP چیست؟ به همین دلیل انتخاب یک شرکت طراحی سایت بسیار مهم است، شرکتی که به شما کمک می کند تا به مشتریان خود برسید،اهداف خود را تحقق بخشید و در نهایت به رشد کسب و کار شما کمک می کنند. دانشآموزان میتوانند در مشاورههای رایگان خود را بهمحض نیاز از مدرسان دریافت کنند. همچنین پشتیبانی سایت با استفاده از cms اختصاصی ضعیف و در صورت امکان نیاز به هزینه زیادی دارد. ها می توانند توسط افراد یا شرکت های مختلف نوشته شده و در اختیار عموم به صورت رایگان یا فروشی قرار گیرند.

همچنین دربارهی مزایا و معایب PHP و معروف ترین سایت هایی که با PHP نوشته شدهاند نیز صحبت میکنیم. ولی از نظر کاربرد، در جلسات بعدی (مثل کار با دیتابیس PHP) از این ساختار استفادهی زیادی میکنیم. اگر بخواهیم بر روی عناصر یک آرایه عملیاتی انجام دهیم، از حلقه foreach استفاده میکنیم.

یعنی کدی که با foreach نوشتهایم را با for پیادهسازی کنیم؟ یا for را به while تبدیل کنیم؟ فهمیدیم که حلقه for برای تکرار یک قطعه کد به تعداد دفعات مشخص استفاده میشود. در کدهای فوق، تابع «()main» نیز مشاهده میشود. اگر هم حس کریدی که به یک کارشناس وردپرس نیا دارید تا نگاهی به سایت شما بیاندازد، پیدا کردن یک فرد خبره کار سختی نیست و هزینه زیادی را نیز بر گردن شما نخواهد گذاشت. این لیست را تا پایان مقاله نگه دارید تا فایدۀ آن را به شما بگویم.

در این سیستم شما به هیچ عنوان نیازی به کدنویسی برای هیچ کدام از قسمتهای سایت فروشگاهی خود ندارید و به همین دلیل هم گزینه مناسبی برای افراد مبتدی در حوزه طراحی سایت فروشگاهی است. در اینجا میخواهیم یک معرفی بسیار کلی از PHP داشته باشیم که بصورت مبتدی متوجه شویم که PHP چیست؟

نیز میتواند بسیار مفید باشد. مثلا اگر نصاب کاغذ دیواری هستید در کنار نمایش نمونه کارهای انجام داده، ویدیویی از نحوه ی نصب را نیز می توانید در سایت قرار دهید. اگر سؤال یا تجربهای در کار با loopها دارید، در بخش دیدگاههای پایین همین صفحه مطرح کنید. حتی اگر به هیچ عنوان تجربه یادگیری زبان های برنامه نویسی را نداشته باشید، تنها با خواندن چند آموزش درست و اصولی می توانید کدنویسی این زبان را یاد بگیرید همچنین قابل به ذکر است همه زبان های سمت سرور به راحتی این زبان برای طراحی سایت دینامیک نمی باشند. حلقه در زبان برنامه نویسی یک مفهوم است.