دوره آموزش طراحی سایت صفر تا صد + پروژه محور

بنابراین منصفانه است که بگوییم برنامه نویسی نه تنها با کدنویسی سر و کار دارد بلکه الگوریتم ها و موارد دیگر را نیز پیاده سازی میکند. همانگونه که گفتیم قاعدهی کلی برنامهنویسی برای زبانهای مختلف تقریبا یکسان است و تنها تفاوتهایی جزئی در سینتکس زبانها وجود دارد، بنابراین اگر شما در یک زبان به خوبی تسلط پیدا کنید خیلی راحت خواهید توانست سایر زبانها را نیز بیاموزید، همچنین استفاده از تجارت سایرین در این زمینه میتواند کمک شایانی به شما بکند.

روشهایی برای بهینه سازی سرعت سایت کدنویسی شده وجود دارد. این قابلیت جذاب ریسپانسیو یا واکنشگرا هم نام دارد. با استفاده از این دانش قادر خواهید بود دستورالعملها و اطلاعاتی را به رایانه ارائه دهید تا بتواند برنامهای را که شما یا تیم شما ایجاد میکند را اجرا کند. وظیفه برنامه نویس است که یک مشکل را در کد تحلیل کند و راه حل ها را ارائه دهد. بعد از انجام این روند جادویی، کد تکمیل شده به برنامه نویس برگردانده میشود. برنامهنویسی مستلزم این است که شما بررسی و تحلیل اسناد را همراه با کدنویسی انجام دهید که به ابزارهای دیگر نیاز دارد.

بیشتر بخوانید: سیستم مدیریت محتوا (CMS) چیست و چه کاربردی دارد؟ اگر قصد استخدام توسعه دهنده را ندارید، میتوانید از پلتفرمهای نشر، سایت سازی و سیستمهای مدیریت محتوا (CMS) موجود در بازار استفاده کنید. به طور ساده باید بگوییم: سیستمهای مدیریت محتوا ابزارهای تحت وب هستند که به صاحبان کسب و کار و طراحان سایت این اجازه را میدهند تا بتوانند با دانش کدنویسی کم اما خلاقیت بالا سایت خود را طراحی و پیادهسازی کنند و به کسب درآمد و معرفی خدمات خود بپردازند. کدنویسان باید دانش اساسی زبان های برنامه نویسی و سینتکس و کلمات کلیدی آنها را داشته باشند.

بعد از اینکه برنامه نویس این مراحل اولیه را انجام داد، آنها آن را به کدنویس میدهند. حتی اگر یک روز سیستم عامل اندروید برای همیشه کنار گذاشته شود اصلا جای نگرانی وجود نخواهد داشت چون برنامه نویس جاوا می تواند به جز برنامه نویسی موبایل سراغ بخش های دیگری برود. اکنون برنامه نویس از طریق کد پیش میرود و توسط دیباگینگ، چک کردن خطاها، و انجام تست قبل از انتشار محصول نهایی آن را کمی جلا میدهد. حال ممکن است برای عدهای این سوال پیش بیاید که نرم افزار وردپرس چه کارایی دارد و شما با استفاده از برنامه وردپرس چه کارهایی میتوانید انجام دهید؟

بسیاری از ما با این ایده بزرگ شدیم که کد نویسی مهارت بسیار پیچیده و دشواری است که یادگیری آن برای هر کسی ممکن نیست. از آنجایی که CMS همان چیزی است که برای طراحی وب سایت خود، استفاده می کنید، طبیعتاً می خواهید که آن را چشمگیر و خوب طراحی کنید. همه اینها به این بستگی دارد که شما دوست دارید در کدام بخش کاوش کنید، زیرا علوم کامپیوتر یک حوزه گسترده است و همچنان در حال پیشرفت است و به این زودی متوقف نمیشود. اگر به منطق علاقه مند هستید، پس ممکن است سعی کنید بر روی برنامه نویسی تمرکز کنید، در حالی که اگر در به خاطر سپردن و درک کردن بهتر هستید میتوانید روی کدنویسی تمرکز کنید.

آیا به دنبال طراحی سایت برای کسب و کارتان هستید؟ برای این که به راه حل مناسب برای کسب و کارتان برسید، به ویژگیهای متفاوت طراحی سایت با وردپرس یا کدنویسی اشاره میکنیم. در حالی که سرور هاستینگ یا میزبان باید پستها یا صفحات وردپرس را با کمک کد PHP در قالب فایلهای HTML جای دهد، هر صفحه از وب سایت هم به صورت فایل HTML منفرد ذخیره شده و به طور کاملاً مجزا وجود دارد. شما به عنوان کدنویس باید جزئیات سینتکس زبان برنامهنویسی خود را بلد باشید. بهتر است این موضوع را با ذکر یک مثال توضیح دهیم تا درک بهتری از آن داشته باشید.

به عنوان مثال با قرار دادن لینک دهی به صفحاتی مثل پرفروش ترین، پر بازدیدترین، ارزان ترین، مقاوم ترین و … به عنوان مثال انتشار محتوا، ویرایش و حتی حذف مطالب در سیستم وردپرس به راحتی قابل انجام است و نیازی به دانش خاص و مهارت بالا برای استفاده از آن نمیباشد.

همان طور که می دانید برای افرادی که می خواهند با ورود به دنیای کدنویسی و پس از آن برنامه نویسی کار خود را شروع کنند دانستن زبان HTML5 به عنوان یکی از زبان های پایه بسیار مهم است. دنیای توسعه نرمافزار بسیار هیجانانگیز است زیرا همیشه در حال تغییر است . سیستم مدیریت محتوای هدلس، به صورت کاملا دینامیک طراحی شده است و کاربران معمولا فعالیتهای خود را از طریق کدنویسی در این CMSها جلو میبرند.

سیستم های مدیریت محتوا مثل وردپرس یکی از پرطرفداراترین روشهای طراحی سایت محسوب میشوند. این گامها شامل حذف فضای سفید و کامنت های غیرضروری، کشینگ محتوا، کاهش تعداد اسکریپتهای آنلاین، کوچک کردن و فشرده سازی تصاویر و غیره هستند. این ابزارها شامل ابزار تحلیل کد، تولید کننده کد، دیتابیس، فریم ورک های تست، کامپایلرها، طراحان GUI، اسمبلرها، دیباگرها، و الگوریتمهای مدل سازی است. برنامه نویسان باید تجربه ایجاد الگوریتمها، مدل سازی مسائل، پردازش دادهها، و مدیریت پروژه ها را داشته باشند.