درخت کاجِ برجام – قدس آنلاین

۶. اعضای برجام اذعان نمودند که در ازای اجرای تعهدات هسته ای از سوی ایران، رفع تحریم ها، از جمله برخورداری از منافع اقتصادی حاصله از آن، بخش حیاتی برجام است. در حالی که الیزابت دوم از نظر فنی رئیس دولت انگلیس بوده، به ندرت درگیر سیاست می شود. او نام سلطنتی الیزابت را انتخاب کرد و به الیزابت دوم معروف شد. الیزابت دوم همچنین رئیس اتحادیه کشورهای همسود متشکل از ۵۲ کشور است. مقامات غربی پوتین را به خاطر عدم حمایت از رسانه ها مسئول اصلی این جنایت می دانستند. بعد از پایان یافتن این قائله محبوبیت پوتین به بالای ۸۳ درصد رسید. این رستوران یکی از بهترین و مشهورترین رستوران های پورت الیزابت است و محبوبیت خود را مدیون غذاهای عجیب و غریب سرآشپز مخصوصش می باشد. در این دوران پرکاری و صعود سریع به مراتب بالا وی موفق شد که از تز دکترای خود در زمینه اقتصاد نیز دفاع کند.

برطبق گزارشات کاخ کرملین: ” علی رغم فعالیت های سیاسی گسترده وی موفق شد که در سال ۱۹۹۷ میلادی از تز دکترای خود در رشته اقتصاد در موسسه معدن کاوی ایالتی سنت پترزبورگ (St. کشورهای متحد روسیه از جمله نیکاراگوئه و ونزوئلا و تعدادی از کشورهای کوچک دیگر نیز پشتیبانی خود از اعلام استقلال این دو منطقه را اعلام کردند”. محمد بن عبدالرحمن در بخش دیگری از این گفتوگو خاطرنشان کرد که دوحه تلاش میکند تهران را به اتخاذ اقدامات مثبت در خصوص کشورهای منطقه تشویق کند. در بین جوامع بین المللی، اوستیای جنوبی هنوز هم رسماً “بخشی از قلمرو گرجستان” به شمار می آید و گرجستان نیز همواره از آبخازیا به عنوان “منطقه جدا شده” یاد می کند. حق مالکیت شخصی. این ها حقوق اساسی یک جامعه متمدن هستند و حکومت محترم شمردن و دفاع از آنان را وظیفه خود می داند”. با این وجود بر طبق آمار رسمی رسانه های داخلی روسیه پوتین نزدیک به ۶۴ درصد آرا را به خود اختصاص داده بود. با این وجود تخصص پوتین در حوزه اقتصاد همیشه مورد سوال قرار گرفته است. از نظر او اقتصاد بیش از حد خشک و خواندن و گوش دادن به گزارش های مالی خسته کننده است”.

«پسران یعقوب» که یک فرقهٔ سیاسی-مذهبی پروتستان محافظهکار و بنیادگراست، فرصت را برای بهدستگیری قدرت با از بین بردن کاخ سفید، دیوان عالی و کنگره، از طریق کودتا مغتنم میشمارد. بر طبق گزارش روزنامه نیویورک تایمز (New York Times): پارلمان روسیه به پوتین ” اختیارات وسیعی برای استفاده از نیروی نظامی در پاسخ به انقلاب سیاسی اوکراین داد که باعث سرنگونی متحد نزدیک روسیه (یانوکوویچ) و استقرار یک حکومت وفادار به غرب شده بود. در سال ۲۰۰۲ میلادی یک سالن تئاتر در شهر مسکو توسط ۴۰ شبه نظامی چچنی به رهبری ژنرال موفسار بارایف (Movsar Barayev) تصرف شد و در طی ۳ روز گروگانگیری ۱۲۹ نفر از ۹۱۲ گروگان کشته شدند. گزارش اداره اطلاعات انرژی آمریکا در ابتدای سال ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ با عنوان «چشم انداز کوتاه مدت انرژی» نشان میدهد که اثر گذاری تحریمها بر «تولید» نفت خام در سال ۲۰۱۳ (در شرایطی که تحریمهای نفتی تشدید شده بود) نسبت به سال قبل از آن یک چهارم شده است و میزان تولید نفت خام ایران در سال ۲۰۱۳ تنها ۵ درصد نسبت به سال ۲۰۱۲ کاهش دارد. آمریکا با نشان دادن این آبنبات چوبی میخواهد اینگونه به جهان پیام دهد که اهل گفتوگو و امتیازدهی هستند و حالا نوبت ایران است.

پس از آن هم که ترامپ روی کار آمد، به واسطه کسب اطمینان از اینکه دولت روحانی در صورت خروج آمریکا و بازگرداندن تحریمها، از توافق خارج نمیشود، اقدام به خروج از برجام و زیرپا گذاشتن تمام تعهدات کرد. او در سال ۸۱ تصادف هولناکی کرد و به دلیل برخورد صورتش با جدول آسیب زیادی متوجه او شد و تمام استخوانهای صورتش تقریبا خورد شد و مجبور به عمل جراحی بود. از سوي ديگر، برخي جناحبنديها که در پي اختلاف بر سر نخستوزيري در کابينه دولت چهارم ايجاد شده بود نيز در اين زمان مرزبنديهاي خاصي ايجاد کرده بود. اگر ملکه در حال خوردن شام بوده و کیف دستی خود را روی میز بگذارد بدین معنی خواهد بود که وی از خدمتکاران خود می خواهد مراسم شام در ۵ دقیقه ی آینده به اتمام برسد و اگر کیف خود را روی زمین بگذارد بدین معنا خواهد بود که یکی باید بحث ناخوشایندی که در جریان است را متوقف کند. پوتین در اولین سخنرانی رسمی خود به عنوان رییس جمهور روسیه به مردم قول آزادی عقیده، آزادی بیان، آزادی رسانه ها و محترم شمردن حق مالکیت افراد بر اموال شخصی شان را داد. این حادثه در برهه ای سرنوشت ساز اتفاق افتاده و اعتبار داخلی پوتین را در معرض خطر قرار داد.