حسن روحانی؛ گفت و شنودها در مناظره سوم

هرچند که فعالان بازار می گویند به دلیل افزایش ریسک معاملات، خرید و فروش خودرو قفل شد اما احیای احتمالی برجام تا چه اندازه قیمت ها را در بازار خودروی ایران متاثر می کند؟ رئیس جمهور ترامپ علیرغم موفقیت یلن، سنتشکنی کرد و تصمیم گرفت او را برای دومین دوره ریاست فدرال رزرو منصوب نکند؛ ظاهراً به این دلیل که فکر میکرد، خانم یلن برای چنین شغل بزرگی، قد کوتاهی دارد! این مورد باعث شد علی کریمی در انتقاد به احمدینژاد یکی، دو جمله کنایهآمیز بنویسد: «من یک سال مربی بودم و این همه نقد شنیدم، باکی نیست؛ هشت سال شما چطور بود؟ امروز همه ما با فرزندان خودمان روبرو هستیم که فاصله گستردهای به لحاظ ارزشها و هدفگذاریها با ما دارند. من به حقوق اونیورسال و همگانی همه مردم اعتقاد دارم، این در DNA ملت ما وجود دارد و از همه مهمتر، ماهیت ذاتی این سازمان – ایالات متحده است. همچنین به نظر میرسد او به این مساله افتخار میکند که ناتوانی روسیه در تامین نیازهای اساسی اقتصادی مردم در سوریه نقطه اهرم فشار ایالات متحده است.

در دوران وزارت وی رکوردشکنی سرمایهگذاری در جوامع روستایی و پیشرفتهای اساسی در سیستم وعدههای غذایی مدارس کشور رخ داد. ، گزینه وزیر آموزش، معلم سابق کلاس چهارم مدارس دولتی بوده که جوانترین مدیر ایالتس و بعداً معاون سرپرست مدارس در زادگاهش مریدن، در ایالات کانکتیکت شد. گزینه معاون امور سیاسی وزیر دفاع، یک مشاور امنیت ملی دیرینه بایدن است و به عنوان معاون دستیار رئیس جمهور اوباما و مشاور امنیت ملی بایدن معاون رئیس جمهور وقت فعالیت کرده است. وی اولین زنی بود که به عنوان دستیار دادستان کل در امور امنیت ملی تأیید شد و به عنوان مشاور امنیت داخلی و مبارزه با تروریسم کاخ سفید نیز فعالیت کرده است. حالا که به غیر از دوره حسن روحانی، رفتن به اردوی تیم ملی به امری رایج بین رؤسایجمهور تبدیل شده، بازیکنان تیم ملی انتظار دارند ابراهیم رئیسی هم سری به اردوی تیم ملی بزند و از نزدیک وضعیت بازیکنان و اردو را نظارهگر باشد. یلن از سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۸ فدرال رزرو را رهبری کرد تا به یکی از قدرتمندترین زنان در جهان تبدیل شود و یکی از معماران اصلی بهبود اقتصادی لقب بگیرد. آقای مهاجرانی با اشاره به اینکه سلمان رشدی در آثار خود انسان بی هویت را ترویج میکند، در زمینه اثرات فتوای حضرت امام(ره) در بین مسلمانان جهان گفت: یکی از آثار این فتوا این بود که مسلمانان جهان احساس هویت کردند.

او یکی از شناخته شدهترین وکلای حقوق مدنی در آمریکا، و دادستان ارشد سابق حقوق شهروندی است. کریستن کلارک (Kristen Clarke) گزینه دستیار دادستان کل در بخش حقوق شهروندی است. وی پیش از این مدیر آموزشهای الکترونیکی دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی بود.در ساختار جدید وزارت علوم، اداره کل آمار، فناوری اطلاعات و امنیت فضای مجازی وزارت علوم زیرمجموعه وزیر علوم بوده و مدیر این بخش نیز با حکم وزیر منصوب خواهد شد.در چارت قدیم وزارت علوم، اداره کل تحول اداری و فناوری اطلاعات زیر نظر معاونت اداری مالی فعالیت میکرد. روحانی با اشاره به تاثیرات برجام در اقتصاد کشور گفت: بعد از برجام شرایط متفاوت شد و دیدید که کار شما در حوزه بیمه آسان شد و صنعت بیمه تغییر کرد؛ تولید حرکت کرد؛ شرکتهای خارجی به ایران آمدند و فقط یک کشور در آن شرایط ۵۰ میلیارد دلار به ما اعتبار داد. دان گریوز (Don Graves)،گزینه قائممقام وزیر بازرگانی، مشاور معتمد و دیرینه بایدن است که سالها به معاون رئیسجمهور وقت در دولت اوباما-بایدن در زمینه مشاغل و اقتصاد مشاوره میداد.

وی رهبری یک کارزار موفق برای افزایش استانداردهای ایمنی مواد غذایی در دولت اوباما-بایدن را نیز به عهده داشته است. وی سپس مجموعهای از نقشهای کلیدی را در فدرال رزرو به عهده گرفت و در انتها با انتخاب رئیس جمهور باراک اوباما به عنوان رئیس فدرال رزرو انتخاب شد. جهان نيوز، نام جو بایدن رئیسجمهور آمریکا طی ماههای سپری شده از حضور وی در راس معادلات سیاسی و اجرایی واشنگتن با گاف و خطا گره خورده است. الویری با اشاره به حمایت اصلاحطلبان از دولت روحانی، گفت: من همچنان فکر میکنم که اصلاحطلبان هنوز هم با وجود برخی اعتقادات از فعالیتهای دولت حمایت میکنند تا کشور بتواند این مرحله را پشت سر بگذارد تا وارد موقعیتی شود که ثبات بیشتری دارد. وی در دوران اوباما، با معاون رئیس جمهور بایدن برای بازگشت نیروهای آمریکایی از عراق همکاری کرد. گفت: اصلاحطلبان مطالبات روشنی دارند، به عنوان مثال در حوزه اقتصادی، اصلاحطلبان به دنبال یک فضای رقابتی سالم هستند، در حوزه فرهنگی به دنبال فضای باز هستند و میخواهند تنگناهایی که سعی شده با رنگ و لعاب یک سلیقه دینی به جامعه تحمیل شود، بردارند، در حوزه سیاست خارجی نیز به جای تقابل با دنیا، تعامل و همکاری را دنبال میکنند. نفیسه کوهنورد در روزنامههای شرق، همشهری، ایران و شبکه سیانان ترک در تهران سابقه خبرنگاری داشته و از سوی روزنامه همشهری به عنوان خبرنگار اعزامی همشهری به ترکیه سفر کرد و پس از مدتی به عنوان مسئول صفحه سیاست خارجی همشهری منصوب شد.