تکرار سناریوی جنگ عراق برای حمله به ایران!

درباره آقای خاتمی و آقای ناطق نوری اطلاع ندارم که جلسه داشتند یا نه اما افراد مختلف از همه طیفها به دیدار او میآیند و درِ دفتر آقای روحانی همیشه باز است. در هر دوره ریاست جمهوری شخص رئیس جمهور برای در دست گرفتن امور کشور نیاز به وزرایی دارد که از نظر وی افراد تخصص لازم را داشته و مورد اطمینان وی باشند.

محمود واعظی به عنوان رئیس دفتر ریاست جمهوری فعالیت خواهد کرد. این بودجه می تواند اثرات کاهنده یا فزاینده در میزان کمک های مالی به نهضت -های آزادی بخش و سایر فعالیت های این وزارتخانه داشته باشد. این رسانههای دولتی با مقایسه میزان درآمد نفتی سالانه در دوره ریاست جمهوری احمدینژاد و روحانی، اینگونه القا کردهاند که کاهش درآمدهای نفتی در دوره روحانی، ریشه مشکلات اقتصادی کشور است.

ایران به «توازن تهدید» از طریق کاهش تعهدات برجامی از جمله در خصوص الزام پیش بینی شده در برجام در مورد سطح غنی سازی مبادرت ورزید و با در پیش گرفتن «تنوع در پاسخ» ضمن مقابله با آمریکا در سطح منطقهای ازجمله سرنگونی پهپاد آمریکایی و … از سال 90 تا 98 درآمد سرانه کشور کاهش 34 درصدی داشته است.

به جای اظهارنظرهای سطحی برخی مقامات فعلی درباره این که دولت قبل ۷۰۰ میلیارد دلار درآمد افسانهای نفت را کجا خرج کرده (که رقم آن هم اشتباه عنوان میشود)، باید به آمارها مراجعه کرد و با زبان آمار سخن گفت.

پس از اوجگیری همکاری نظامی، امنیتی و سیاسی ایران و روسیه که از سپتامبر ۲۰۱۵ با ورود روسیه به جنگ داخلی سوریه در کنار ایران؛ شکل جدیتری به خود گرفت، آمریکاییها با نگرانی جدی از همسویی و همکاری تهران و مسکو بیشازپیش درصدد تضعیف و تخریب روابط این دو همسایه بزرگ برآمدند.

این قانون مصوب کنگره، مبنای تشدید اقدامات تمام وزارتخانهها و دستگاههای امنیتی و اطلاعاتی دولت ایالاتمتحده برای انجام ماموریت تضعیف و تخریب گسترش همکاری و تعمیق روابط بین ایران و روسیه قرار گرفته است. سومین محموله کمکهای بشردوستانه روسیه شامل غذا و دارو این هفته به افغانستان رسید». بله، حدود دو هفته پیش با آقای جهانگیری جلسه داشتند و با اعضای کابینه نیز هر هفته به صورت انفرادی و گروهی دیدار دارند.

با توجه به این که کمتر از یک هفته تا مراسم تنفیذ و تحلیف ریاست جمهوری برای دولت دوازدهم باقی مانده، جناب آقای روحانی رییس جمهور دولت یازدهم و دوازدهم لیست پیشنهادی اعضای کابیه را جهت ملاحظه و تأییدیه تقدیم مقام معظم رهبری نمودند.

بنده موقعی که ازدواج کردم ۳۲ سال داشتم و با پول این مملکت درس خوانده و مدال گرفته بودم اما چون داماد آقای روحانی هستم باید خانهنشین شوم؟ خیلیها از جوانان میترسند چون نگران هستند جای آنها را بگیرند. رهبری بر این نکته اصرار دارند که نظام جمهوری اسلامی ایران نبایستی از موضع انقلابی خود کوتاه بیاید و در پایان نیز اشاره میکنند مخالف مذاکره با اروپائیان نیستند اما در خصوص آمریکا بهطور کامل با هر گونه مذاکرهای مخالف هستند.

قرار بود تا پایان سال ۱۹۹۸ توافق اسلو به طور کامل اجرا شود. در این گزارشها، درآمد نفتی دولت احمدینژاد، افسانهای خوانده شده و ادعا شده که این درآمد و سرمایه هنگفت تنها به واردات بیرویه کالا دامن زد و هیچ گاه در اختیار تقویت بنیانهای اقتصادی ایران قرار نگرفت. ۴- با وجود آن که درآمد نفتی دولت نهم و دهم بیشتر از دولت روحانی بوده و مجموعا متوسط درآمد ارزی دولت نهم و دهم نسبت به دولت روحانی سالانه ۱۲ میلیارد دلار بالاتر بوده اما متوسط واردات دو دولت یکسان بوده است چراکه هر دو دولت به طور میانگین سالانه نزدیک به ۸۰ میلیارد دلار واردات کالا و خدمات داشتهاند.

فرهنگ سیاسی مشارکتی اما نقش تعیین کننده دارد زیرا شهروندان نسبت به رفتار و تصامیم نخبگان و نهاد ها حساسند و آنها را مورد ارزیابی قرار می دهند. اما وزرای دولت یازدهم با حاشیه های زیادی مواجه بودند که بارها توسط مسئولین بالادستی که به کابینه روحانی اشراف داشتند مورد بازخواست قرار گرفتند. آقای روحانی مرد گلایه نیستند که بروند و از شخصی گلایه کنند.

بنابراین با ارائه لیست جدید کابینه دوم روحانی امیدوار هستیم که تحولات بسیار خوب و گسترده ای در اموری همچون اقتصاد، اشتغال، ورزش، بهداشت و درمان، گردشگری و دیگر موارد مهم کشور که موجبات پیشرفت ملت و دولت را فراهم می کنند صورت گیرد.

در جلسه روز 27 فوریه جمعا سه نفر سخنرانی کردند و بعد نیز از جمع دونفر نماینده حاضر در جلسه آقای گاهلر در دفاع ازدرج نام مجاهدین در لیست تروریستی اتحادیه اروپا خاطر نشان کرد که به مجاهدین امکان دفاع از نظرات خود داده نشده است..

وی که در نقش یک خبرنگار جنگی در طول جنگ ایران و عراق به مرزهای این دوکشور رفته بود از نزدیک شاهد روابط فرقه ای درونی سازمان بوده و از رفتار بد افراد مجاهدین با اسرای جنگی ایرانی گزارش تهیه کرده بود. در همه دولتها جوانان ابزار انتخاباتی شدهاند یعنی واقعا به جز این چهرههای تکراری افراد دیگری نداریم؟ به هر حال برای برخی افراد سخت است که نظری به آنها قبولانده شود.

بله، دیدم که برخی سایتها که من اسم «خناسان» روی آنها گذاشتهام، نوشتهاند که اصلا جلسه خوبی نبوده است. تا این لحظه هنوز هیچ اسم یا پیشنهادی برای اعضای کابینه دولت دوازدهم پیشنهاد نشده ولی گمانه زنی هایی که برای انتخاب کابینه دولت جدید صورت گرفته خبرهای خوبی را بشارت داده اند.

21دسترسی کشورهای صنعتی به موادخام که جنبه ی حیاتی برای آن ها دارد، بر مناسبات سیاسی آن ها در برقراری رابطه با کشورهای غیرصنعتی تأثیر می گذارد و به طور متقابل، کشورهایی که دارای اقتصاد مبتنی بر کشاورزی هستند،به محصولات صنعتی و ماشین آلات کشورهایی که دارای اقتصاد مبتنی بر کشاورزی هستند،به محصولات صنعتی و ماشین آلات کشورهای صنعتی نیازمندند.

در حالی که در کشورهای دیگه شما برای تحریم کردن چیزی یا تشکیل کمپین نیاز به مجوز ندارید. به هر حال من از متن جامعه آمده بودم و همین باعث شده بود که برخی دوست نداشته باشند من با آقای روحانی رابطه داشته باشم و به دفتر ایشان بیایم و واقعا نقطه ضعف بزرگ دولت آقای روحانی بحث اطلاعرسانی بود.

علت استفاده از جوانان در کابینه دولت روحانی می توان تخصص به روز و درک بهتر جوانان از مسایل و مشکلات روز کشور و مردم دانست. دستگاه ادراکی بشر و موجودات عالم به دلیل وجود موانع فراوان و محدودیت در ابزار شناخت، از درک همه ظرائف، پیچیدگیها و رموز جهان هستی ناتواناند. مطمئن نیستم ایدهها را درک کرده باشد».