تفکیک، ادغام و طراحی وزارتخانههای جدید در ایران

علی رضا بیگی نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به ناتوانی برخی بخش های کابینه برای بهبود شرایط کشور گفت: رئیسی بزودی با حذف برخی وزرا کابینه را تغییر خواهد داد و مجلس برای تغییرات بزرگ کنار دولت خواهد بود .مثلا بخش قابل توجهی از نمایندگان امروز معتقدند خاندوزی توان ساماندهی اقتصادی ایران را ندارد. روزنامه آفتاب یزد دیروز در مطلبی نوشت: «آقای رئیسی و وزرای کابینه و تیم مذاکره و سیاستگذاران نظام به خوبی میدانند «تحریمها کی لغو میشه؟

اعتماد نوشت: ابراهیم رییسی شامگاه سهشنبه میزبان اعضای جامعه روحانیت بود. دی سایت همچنین نوشت: وی در سطح بینالمللی مرتبا چند جانبه گرایی و بازگشت آمریکا به صحنه جهانی را وعده داد، اما بعد از آن به صورت منظم و بی رحمانه به دنبال منافع کشور خود بود. اینجا تنها جایی در کتاب مقدس است که عیسی به صراحت به شاگرداناش میگوید چه اعمالی را باید انجام دهند تا وارد بهشت شوند: «به گرسنگان غذا بدهید، از پناهندگان مراقبت کنید، بیخانمانها را خانه و لباس دهید، بیماران را شفا دهید و به زندانیان رحم کنید»؛ و این فهرستی از اعمالی است که به معنای واقعی کلمه برعکس همه چیزهایی است که دونالد ترامپ از آن دفاع میکند و در چهار سال ریاست جمهوریاش انجام داده بود.

گفت: امتیاز مهمی که آقای رئیسی دارد این است که در حال حاضر یک همفکری در بین سه قوه وجود دارد و یا حداقل در سطوح کلان سه قوه، همفکری وجود دارد؛ چون ممکن است در سطوح پایینی مجلس، این هماهنگی، چندان حاصل نشود ولی در سطوح کلانِ سه قوه یک نوع هم آوایی و همفکری وجود دارد که ما باید برای جبران مافات، تلاش فوقالعادهای انجام دهیم. یحیی کمالیپور در زمینه لزوم تغییر استانداران و مدیران کل استانی در سطح کشور اظهار کرد: ما در هشت سال گذشته با یک نوع رکود در دولت روحانی مواجه بودیم که همین امر به بیانگیزگی نسبی مردم برای حضور در انتخابات هم منجر شد، اما در نهایت آنانی که پای صندوق رأی آمدند به امید تحول اساسی در کشور آمدند و دید مردمی که به آقای رئیسی رأی دادند همان دید حضورش در قوه قضاییه و سردمداری مبارزه با فساد است.

مدیریت کشور و اداره شهر روی دیگری از خود نشان داده و جوانان به بدنه سازمانها و نهادها راه یافتهاند. به استثنای قوهقضاییه که معمولا انتصابها در آن از داخل بدنه صورت میگیرد و چندان نیرویی از خارج جذب نمیکند، دولت و شهرداری راه تازهای را آغاز کردهاند. یکی از مواردی که از ابتدای انقلاب وجود داشته و طی ده ـ دوازده سال اخیر تشدید شده، بحث فشارهای اقتصادی و تحریمهایی است که آمریکاییها دنبال کردهاند.

من این طور پیش میرفتم که “هی، اگر قرار است این گند را بزنیم، بیایید بزنیم». عیسی پاسخ داد: «در حقیقت به شما میگویم تا آنجا که این کار را برای یکی از کوچکترین برادران من انجام دادید برای من نیز چنین کرده اید». قبول داشتن بنده دارای شرایط کار کردن در کابینه نیست؛ فردی بود که من یقین داشتم به من رای نداده اما در دولت حضور دارند.

نگاهی به لیست وزرای پیشنهادی نشان میدهد که جوانترین وزیر پیشنهادی حجت الله عبدالملکی با ۴۰ سال سن و مسنترین افراد کابینه هم سردار احمدی وحیدی و عیناللهی با ۶۳ سال سن هستند. محمد وحیدی، در گفتوگو با ایسنا، با اشاره به اینکه در جلسه فوق العاده کمیسیون روز شنبه ششم آذرماه نیز موافقت خود با وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش را اعلام کردهام، اظهار کرد: حمایت دولت به ویژه سازمان برنامه و سازمان اداری و استخدامی باید یک مطالبه جدی از سوی وزیر آموزش و پرورش باشد.

وی ادامه داد: از نظر وزار ت کشور گزینه پیشنهادی هم خوب است؛ وی وزیر اسبق بوده و فعالیتش در حوزههای نظامی و سیاسی برای تعامل با نیروهای انتظامی و استانها خوب است. وی خاطرنشان کرد: ما در کابینه معرفی شده با ترکیبی از افرا باتجربه و بی تجربه مواجهه هستیم که باید با جالش هایی مثل تحریم و کرونا رو به رو شوند. این کشور بیشتر از هر زمان دیگری دچار شکاف و جدایی شده است، در حالی که دموکراتها دچار مناقشات داخلی هستند، ویروس کرونا همچنان در این کشور میتازد، تورم به بالاترین حد خود رسیده و اعتبار رئیس جمهور ۷۹ ساله آمریکا و معاون وی به شدت کاهش پیدا کرده است.

کانال تلگرامی عصر ما در ادامه مدعی شد :او رفتنی است و احتمالا تا همین چند ماه مانده به نوروز وزارتخانه را تحویل خواهد داد. به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، کانال تلگرامی عصر ما مدعی شد که رفتن رستم قاسمی از کابینه قطعی است. این دیدار اگرچه از جهات مختلف حائز اهمیت بود اما کمتر به آن توجه شد.

اصلاحطلبان اما در روزنامههایشان این مهم را نادیده نگرفته و از جهات مختلف بررسی کردند. آن یکی هم که نمرهی قبولی از مجلس نگرفت با سرپرست اداره شد اما مردم کاری به نام و پیشینه و رزومهی وزرای کابینهی رئیسی نداشتند برای آنها رهایی از تنگی و سختی معیشت مهم بود.

اما با توجه به تنشهایی که ترامپ پس از جایگزینی مقامات ارشد با وفاداران خود در پنتاگون به وجود آورد ، باعث ایجاد گمانهزنیهایی در میان کارمندان ارشد پنتاگون شد. لوایح FATF که به لوایح چهارگانه معروف هستند، از این قرارند: لایحه پیوستن ایران به کنوانسیون مبارزه با جرائم سازمانیافته فراملی موسوم به «کنوانسیون پالرمو»؛ لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تأمین مالی تروریسم (CFT)، لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی و نیز لایحه اصلاح قانون مبارزه با تأمین مالی تروریسم.

بنا بر گفته کارل، میلر با اهداف متعادل، «نه به کودتای نظامی، نه به جنگهای بزرگ و نه به حضور نظامیان در خیابانها» روی کار آمد و در واقع نگرانیهایی را که اسپر قبل از اخراج شدن داشت، منعکس میکرد. رژیم اسرائیل که خود دارای زرادخانه هسته ای بدون نظارت آژانس بین المللی انرژی اتمی است، برنامه صلح آمیز هستهای ایران را بهعنوان یک تهدید میبیند و همزمان با از سرگیری مذاکرات وین و افزایش احتمال بازگشت واشنگتن به برجام، از آمریکا خواستار اقدام نظامی است اما دولت بایدن برغم در پیش گرفتن تاکتیک ارعاب و فشار و تکرار بکارگیری “گزینه های دیگر” مشتاق به گزینه نظامی نیست.

به کمتر از وزارت نفت هم راضی نبود و قدری طول کشید تا متوجه شود وزارت مسکن و شهرسازی را به او دادهاند؛ موقعیتی که انگار برایش ماندنی نیست. اما جهان امروزی، جهان بیست سال پیش نیست، و ایالات متحده دیگر کشوری که در ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ مورد حمله قرار گرفت، نیست. رئیس جمهور آمریکا حتی پیشتر در اظهاراتی زشت و ناپسند اعلام کرده بود این زنانی که او را به آزار جنسی متهم کرده اند، آنقدر هم جذاب نبوده اند.

«هندرسونهای» در انگلیسی آمریکایی عامیانه به معنای «دبیرستان هندرسون»، و لوی هندرسون (به انگلیسی: Loy Henderson) نام نخستین سفیر آمریکا در ایران در زمان پس از ساخت این سفارتخانه است. رئیس جمهور در نخستین برنامه خود در سمنان در مقابل دوربین خبرنگاران میایستد سپس به استانداری رفته تا در شورای اداری استان سمنان حضور پیدا کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان در حاشیه این استقبال به خبرنگار مهر گفت: حضور در جلسه شورای اداری از مهمترین برنامههای سفر وزیر بهداشت در دامغان خواهد بود. استفان والت استاد روابط بین الملل دانشگاه هاروارد می گوید جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا در سال ۲۰۲۲ باید دغدغه حل مشکل اعتبار آمریکا را داشته باشد.

سفارت کرواسی جزو کشورهای هزار جزیره ای و سر سبز و توریستی است که در منطقه بالکان در اروپای مرکزی قرار دارد که هر ساله توریست های زیادی را به خود می کشاند. وزرای کابینه سیزدهم از صبح در شهرستانهای مختلف استان از پروژهها و مسائل مرتبط با شهرستانهای هشتگانه استان بازدید به عمل آورده و نشست شورای اداری جنبه جمع بندی این مسائل را دارد.

  • فرم حمایت کنسولی(ویژه پناهندگان)
  • تلفن وزارت خانه در تهران : ۰۲۱۸۸۸۹۷۵۹۰
  • دو قطعه عکس4*3زمینه سفید، تمام رخ
  • نام وزارت خانه در تهران : وزارت جهاد سازندگی
  • پسزمینهی روشن و یکدست (پسزمینهی سفید)
  • واقعیات جدید و متفاوت با دوران اوباما
  • همیشه خوب است که دستکم گرفته شوی

ما به عنوان جامعه جهانی با چالش های ضروری و بحران های قریب الوقوع مواجه هستیم که فرصت های بزرگی را نیز به همراه دارند، و اگر- اگر با اراده و عزم راسخ عمل کنیم خواهیم توانست از این فرصت ها به خوبی استفاده کنیم. به گزارش جنوب نیوز، بهرام عین الهی مقام عالی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به عنوان وزیر معین رئیس جمهور در نهمین سفر استانی کابینه سیزدهم، صبح پنجشنبه در میان استقبال مسئولان استانی و شهرستانی وارد دامغان شد.