تخلیه 2 ایستگاه مترو در پی احتمال بمب گذاری/ شیخ نمر کیست؟

«آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا درخواستها برای تحریم روسیه در ارتباط با بحران اوکراین را رد و تاکید کرد که تحریم مسکو در شرایط کنونی قدرت بازدارندگی غرب برای جلوگیری از تهاجم احتمالی روسیه به اوکراین را تضعیف خواهد کرد.

در صورتی که امارات بدون هماهنگی با عربستان سعودی احیای روابط با سوریه را پیش برده باشد، شکست سعودی در بحران سوریه عمیقتر نیز خواهد بود. یعنی در دولت روحانی با وجود آگاهی از کاهش نسبی درآمدهای ارزی، اما هیچ کنترلی بر واردات صورت نگرفته است. ۷- ارزیابیتأثیر ممنوعیتهای تسلیحاتی سازمان ملل بر توانایی ایران در عرضه، فروش یا انتقال سلاح به صورت مستقیم یا غیرمستقیم (در زمانی که این ممنوعیتها اعمال میشد).

هدف اعلامی استقرار نظامیان آمریکایی قرار دادن افغانستان در معرض پایش و بمباران این کشور در صورت ضرورت است، اما این اقدام آنها به منظور هدف قرار دادن کشورهای آسیای میانه است.

سخنگوی نیروی انتظامی در توضیح بیشتر برگزاری مسابقات سیزم عنوان کرد: مقرر است ۲۲ کشور ( ۳۰۰ نفر از نظامیان جهان) در این رویداد بزرگ بین المللی شرکت کنند . اقدامات تهاجمی چین در دریای جنوبی چین (منطقهای که گفته میشود بیش از ذخایر عربستان سعودی منابع نفتی دارد) و بهویژه تلاشهای این کشور در راستای کنترل بر جزایر سنکاکو/دیائویو- جزایر مورد اختلاف چین و ژاپن- نه تنها دورنمای تقابل سهمناک بین دو کشور را نشان میدهد؛ بلکه نگرانیهای ویتنام و فیلیپین را هم تشدید کرده است.

وی یادآور شد: تنها چیزی که باقی میماند چیزی است که برای خداوند و ارزشهای الهی باشد. بنابراین ۱۵ فروند از این نوع جنگندهها که اینک آماده شده ممکن است تا اوایل سال آینده میلادی بر اساس قرارداد دوجانبه عازم ایران شود.

بر اساس اعلام وزارت دفاع روسیه، این رزمایش در خاک تاجیکستان به مدت یک ماه برگزار خواهد شد و طی آن پایگاه نظامی مسکو در این کشور نیز تقویت می شود.

او در این بیانیه نوشته است: «برخی از مفاد این قانون، از جمله بندهای 1048، 1213، 1217 و 1227 (a)(1) عملا قوه مجریه و سازمانها را ملزم میکند گزارشهایی را به کمیتههای معین کنگره تحویل دهند که شامل اطلاعات بسیار طبقهبندیشده هستند و این گزارشدهیها میتوانند برخی منابع اطلاعاتی حیاتی یا برنامههای عملیات نظامی را افشا کنند».

کسانی با این استدلال که سوریه جزو منافع حیاتی آمریکا نیست؛ زیرا نه متحد ماست، نه تولید کننده نفت است، نه یک شریک تجاری است و نه حتی یک دموکراسی است، مداخله را رد می­کنند.

در این نگرش بر ساخت اجتماعی واقعیت تاکید می­شود جهان چیزی تلقی می شود که ساخته و ابداع شده و نه چیزی که بتوان آن را طبیعی، مسلم ویا موجودی از قبل داده شده فرض کرد. ۳- تمام موارد پرتاب موشک از سوی ایران که با اهداف مختلف از جمله آزمایش یا ساخت یا استفاده در عملیاتهای نظامی انجام میشود.

بخش دیگری از این لایحه به توضیح درباره «برداشت کنگره» از غنیسازی اورانیوم در ایران پرداخته و ادعا کرده است: «تصمیم ایران برای غنیسازی اورانیوم تا خلوص ۶۰ درصد یک اقدام تنشآمیز دیگر است و زمان گریز ایران برای ساخت مواد غنیسازیشده جهت ساخت بمب اتم را کوتاه میکند». بر اساس توافق طرفین مقرر گردید بعد از رفع اشغال اراضی آذربایجان، طی توافقی جدید برقراری امنیت سد در بخش آذری به باکو تحویل داده شود.

بر اساس بیانیه صادره از سوی وزارت دفاع روسیه، ارتش این کشور تعدادی از تانکهای «تی -۷۲» خود را در کوهستانهای تاجیکستان مستقر کرده و تمرین شلیک به اهداف متحرک در فواصل دور را انجام داده است.

مسکو توافقی با این کشورها امضاء کرده که بر اساس آن استقرار نظامیان خارجی در قلمروی یک کشور عضو باید مورد تایید همه اعضای سازمان قرار بگیرد. آقای همتی در مناظره های انتخابی گفت یک نامه ای به مقام معظم رهبری نوشتم و ایشان نظر بانک مرکزی درمورد هشدارهایی که درباره بورس داده بودند را تایید کرده بودند.

در طول تاریخ بارها شاهد بوده ایم که هر گاه سیاست خارجی یک کشور به دست نظامی ها افتاده است باید فاتحه آن کشور را خواند. شرکت آمریکایی «رندکورپوریشن» پس از یک بررسی در سال ۲۰۰۸، جنگنده «سوخو ۳۵» را برتر از جنگنده «اف ۳۵» خواند. به گزارش «وطنامروز»، رئیسجمهور آمریکا پس از امضای این لایحه و تبدیل آن به قانون در بیانیهای نوشت: این قانون شامل اختیارات مهم برای حمایت از دفاع ملی کشورمان است.

با این حال، بایدن این بیانیه را به عنوان قید تحفظ ذکر کرده و موضع او تأثیری در تبدیل شدن این بند به قانون نخواهد داشت. این مسابقات در ورزشگاه ۱۲ هزار نفری آزادی و در قالب کشتی آزاد و فرنگی به ترتیب در اوزان ۵۷ تا ۱۲۵ و ۵۵ تا ۱۳۰ برگزار می شود؛ تیم ایران در قالب ۳۶ نفر در این مسابقات شرکت خواهد کرد ضمن اینکه طی سال های گذشته کشور جمهوری اسلامی ایران با شرکت در این مسابقات مقام های قابل قبولی کسب کرده است.

بهطوریکه رؤسای جمهور این کشور بعد از جنگ جهانی دوم و بر مبنای دکترین ترومن با رویکردی بینالمللگرا در قالب دکترین امنیت ملی خود توانستهاند نقش ویژهای را برای آمریکا در ساز و کار امنیت بینالمللی تعریف نماید. اگر مجلس با دولت مشکل داشته باشد چرا تاکنون حتی یک تذکر به وزیر بهداشت نداده است؟ با این حال تازهترین گزارشها از وین، جایی که مذاکرهکنندگان آمریکایی و ایرانی از طریق واسطه ها با هم مذاکره میکنند، نشان میدهد تهران ممکن است هنوز با توقف تعدیل شده برنامهاش در ازای برداشتن تحریمهای ترامپ موافقت کند.

به گزارش فارس، جو بایدن در بیانیهای که بعد از امضای این لایحه صادر کرد مخالفت خود را با بخشهایی از این بند ابراز کرد. اتفاقاً احیای مناسبات ایران و عربستان سعودی میتواند به توازن بخشی و نفوذ هر چه بیشتر و بهتر ایران در منطقه خاورمیانه کمک کند. کارشناسان بیان داشتند که جنگ سوریه با هدف جلوگیری از نقش بازدارنده سوریه در مقابل نفوذ آمریکا در منطقه اتفاق افتاد.