بیشترین مبلغ وام بانکی چقدر است؟

به گزارش قدس آنلاین به نقل از ایلنا، شاخص بورس اوراق بهادار ایران در اولین روز هفته معاملات، با ریزش 610 واحد وارد کانال 77 هزار و 423 واحدی شد و با این حساب در معاملات امروز تالار شیشه ای، بیشتر نمادها رنگ قرمز به خود گرفتند. با گذشت بیشتر از دو ساعت از آغاز معاملات بازار بورس امروز شنبه 18 بهمن 99 شاهد افت و ادامه روند نزولی بازار بورس و شاخص کل 18 بهمن 99 هستیم. در آغاز معاملات بازار بورس امروز شنبه 18 بهمن 99 همانظور که پیش بینی شده بود، تمامی نماد های شاخص ساز در ضف فروش و عرضه قرار گرفتند تا بورس امروز شنبه 18 بهمن 99 را یکدست قرمز پوش و خونین کنند. نماد های شاخص ساز همچون فملی ، فولاد ، شستا ، کچاد ، فارس ، تاپیکو و شپنا همگی قرمز پوش شده اند. نماد هایی همچون فارس ، فولاد ، فملی ، شستا ، کگل ، تاپیکو و کچاد تا به این لحظه همگی منفی هستند. در مقابل صنایع پتروشیمی خلیج فارس( فارس) با سه هزار و ۲۰۱ واحد، فولاد مبارکه اصفهان( فولاد) با سه هزار و ۱۴۵ واحد، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی( شستا) با دو هزار و ۱۳ واحد، نفت و گاز پتروشیمی تامین( تاپیکو) با یک هزار و ۲۸۹ واحد، فولاد خوزستان ( فخوز) با ۸۹۴ واحد، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران( حکشتی) با ۷۰۴ واحد، ایران خودرو ( خودرو) با ۷۰۴ واحد، مخابرات ایران( اخابر) با ۵۹۱ واحد، گسترش نفت و گاز پارسیان( پارسان) با ۵۱۴ واحد و بانک ملت ( وبملت) با ۴۸۳ واحد با تأثير منفی بر شاخص همراه بودند.

براساس این گزارش امروز نماد سرمایه گذاری تامین اجتماعی، ایران خودرو ، سایپا، بانک تجارت ، ملی صنایع مس ایران، فولاد مبارکه اصفهان و پالایش نفت بندرعباس درگروه نمادهای پربیننده قرار داشتند. علاوه بر این در بین تمامی نمادها، نماد ملی صنایع مس ایران( فملی) با یک هزار و ۷۸۸ واحد، معدنی و صنعتی چادرملو( کچاد) با یک هزار و ۳۶۷ واحد، پالایش نفت اصفهان( شپنا) با یک هزار و ۲۲۲ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر( کگل) با یک هزار و ۲۱۶ واحد، پالایش نفت تهران( شتران) با ۹۱۴ واحد، گروه مپنا ( رمپنا) با ۶۴۳ واحد، بانک تجارت ( وتجارت) با ۵۸۰ واحد، گروه صنعتی پاکشو( پاکشو) با ۴۲۷ واحد، بانک پارسیان ( وپارس) با ۲۸۳ واحد، پالایش نفت بندرعباس( شبندر) با ۲۸۲ واحد، سرمایه گذاری دارویی تامین( تیپیکو) با ۲۳۳ واحد، پتروشیمی فناروان( شفن) با ۲۳۱ واحد و پتروشیمی پردیس( شپدیس) با ۲۲۵ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بورس داشتند. در این دیدار حسین آیدین، مدیر عامل زراعت بانک و رییس اتحادیه بانک های ترکیه نیز با بیان اینکه اکنون روابط دو کشور ترکیه و ایران در سطح خوبی قرار دارد، گفت: “استفاده از کارتهای بانکی مشترک می تواند به تبادل ارز دو کشور با یکدیگر و رونق تجارت کمک کند”.

با توجه به اخباری که از بازار فرابورس به گوش می رسد، معاملات فرابورس امروز شنبه 18 بهمن 99 نیز منفی و شاخص کل فرابورس امروز نیز منفی شده است. هیجانات و اخباری که به گوش می رسد همچنان منفی است و هیچ سیگنال مثبتی در بازار وجود ندارد. اگرچه شب گذشته خبر هایی از سیگنال های مثبت برای بهبود وضعیت بازار بورس امروز شنبه 18 بهمن 99 به گوش می رسید. این خبر بیش از همه افرادی که در دو بانک قرض الحسنه مهر ایران و بانک قرض الحسنه رسالت سپرده گذاری حدود 10 تا 20 میلیونی چندماهه – 2 تا 3 ماهه – کرده و در انتظار رسیدن معدل حساب به حد نصاب برای دریافت وام 30 میلیون تومانی بودند – یا سپرده ثابتی در بانک نداشته اند اما گردش و مانده حساب آنها در سطحی بوده که واجد شرایط دریافت وام 30 میلیون تومانی شده اند – را خوشحال خواهد کرد و این افراد را باید خوش شانس تر نامید چرا که با مصوبه جدید بانک مرکزی سقف وامی که می توانند دریافت کنند با اندکی صبوری و حفظ سپرده خود در این دو بانک از 30 میلیون تومان به 50 میلیون تومان خواهد رسید. از سویی دیگر، شرکتهایی در حوزه خدمات مالی هستند که با استفاده از سرویسهای سنباد میتوانند فرایندهای خود را تسهیل کنند و آنها نیز در لیست مشتریان هدف سنباد هستند.

2) آیا با مراجعه به جدول محصولات فولادی در سایت مدیران آهن می توان آخرین قیمت محصولات فولادی را به طور مجزا تعیین نمود؟ این مطالبات به مطالباتی گفته می شود که معمولا در سر رسید گذشته و یا معوق قرار می گیرد . ایران اکونومیست- یک تحلیلگر بازار سرمایه با بیان اینکه سرمایهگذاران نسبت به توقف ارزپاشی در بازار واکنش مثبت نشان دادهاند،گفت: بازار سرمایه در آغاز یک روند صعودی قرار دارد. بانکینو مبنای کار خود را بر امکانات سیستم هوشمند گذاشته و راه جدیدی در این زمینه آغاز کرده است. هم اکنون با گذشت کمتر از یک ساعت از آغاز معاملات بازار بورس امروز شنبه 18 بهمن 99 ، شاخص کل بازار بورس نزدیک به 25 هزار واحد سقوط کرده است. شاید هم عده ای از سودجویان بازار سهام با انتشار اخباری در بازار بورس و ایجاد شایعات و هیجانات منفی قصد بازار سازی برای خود دارند. تا به جایی که امروز نیز شاهد عرضه و فروش سهام ها با قیمت های پایین و به ضرر هستیم.