به همین ترتیب هم اعلام و خبرش منتشر شد

نماینده مردم اردبیل در مجلس با بیان اینکه مجلس و دولت ناگزیر به حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی هستند، گفت: مجلس مشکلات مردم و دولت را در نظر میگیرد و قانون بودجه را تصویب میکند اما پس از تصویب قانون، دولت مسوول اجرا است.

سوالات زیادی را آماده کرده بودیم تا با نایب رئیس مجلس یازدهم مطرح کنیم بخشی از این سوالات مربوط به حذف ارز ترجیحی و رای مجلس به کلیات لایحه بودجه بود. نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در صورت عدم حذف ارز ۴۲۰۰ امکان تامین ۱۸ تا ۲۰ میلیارد دلار ارز برای وارادات کالاهای اساسی وجود ندارد، در خصوص سازوکار حمایتی از مردم و اقشارآسیب پذیر گفت: مجلس در زمان بررسی کلیات لایحه بودجه، موضوع حذف ارز ترجیحی را مورد بررسی قرار داد و مقرر شد دولت و کمیسیون تلفیق در راستای حمایت از اقشار آسیبپذیر برنامهریزی جبرانی کنند. ایرنا : نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: نمایندگان مجلس علاقه مند و پای کار حذف ارز ۴۲۰۰ و برچیده شدن این رانت عظیم هستند. نائب رئیس مجلس با تاکید بر اینکه تصویب کلیات لایحه بودجه در صحن مجلس به معنای حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی است، گفت: اکنون بحث برسر نحوه جبران حذف ارز ترحیجی برای دهکهای درامدی است، اینکه به چه دهکهایی و به چه میزان کمک شود.

  1. پایان هفته چهارم مسابقات اسب دوانی کشور در اهواز
  2. کونته: نقل و انتقالات تاتنهام در ژانویه عجیب بود
  3. توجیه پیشنهاد کفایت مذاکرات و یا مخالفت با آن
  4. درخشان: صعود به دور دوم؟ برایش برنامه ریزی کنید
  5. تیم 98 سرخابی ها را ده تایی کرد
  6. حسینی، گل به پرسپولیس، پاس گل برابر استقلال

به فاصله چهار ماه از انتخابات مجلس یازدهم و در خرداد ۱۴۰۰ انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم برگزار شد که نتیجه آن، ثبت ۴۸ درصدی مردم و سهم ۱۳ درصدی آرای باطله بود که پایینترین میزان مشارکت و بالاترین میزان رأیهای باطله در تاریخ انتخاباتهای ریاستجمهوری ایران بوده است. نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی در مورد اعتبارات پروژههای عمرانی در بودجه ۱۴۰۱ گفت: مزیت بودجه ۱۴۰۱ نسبت به بودجه سالهای گذشته در موضوع پروژههای عمرانی این است که بودجه تملک داراییهای سرمایهای رشد مناسبی داشته است و ۲۵۰ هزار میلیارد تومان به این بخش اختصاص یافته است. وی با بیان اینکه دولت قطعا قبل از اتمام سال قانون بودجه ۱۴۰۱ را دریافت خواهد کرد. وی با بیان اینکه یکی از پایههای اساسی فعال شدن اقتصاد کشور ساخت مسکن است، گفت: با این اقدام مردم امیدوار شده اند که یکی از مشکلات اساسی آنها حل میشود.

به نظر شما کدام یک از این مسائل مردم را در سال 1400 دچار مشکلات بیشتری کرد؟ رییس جمهور هم به عنوان شعار انتخاباتی ساخت یک میلیون مسکن برای جوانان را وعده داده است با این حال بررسی عملکرد دولت در اجرای قانون جهش تولید نشان میدهد تا امروز اجرای قانون جهش تولید برای ساخت مسکن خوب پیش نرفته است. کسانی که میگویند ماهعسل دولت و مجلس به پایان رسیده است حرف اشتباهی میزنند. مهدی کیانی هم با تراکتوری ها به توافق رسیده و در صورت تایید در تست های پزشکی به این تیم می پیوندد. نایب رئیس مجلس در واکنش به برخی اظهار نظرها مبنی بر اینکه «ماه عسل دولت و مجلس» به پایان رسیده است گفت: افرادی که چنین تیترهایی را زدهاند الفبای دانش سیاسی را نمیفهمند، بودجه که از پاستور حرکت کرد در ایستگاه مجلس تصویب شد. C، پایتون و جاوا انجام شده است.

نمایندگان آنها به همراه آقای حسن معتمدی معاون مالی و اداری به دیدن من آمدند و بعد از انجام گفتوگوها آنها قانع شدند و به اعتصاب خود پایان دادند. احمد سلامتیان به کمیسیون تحقیق رفته و به اعتبارنامه حسن آیت اعتراض کرده بود.

از میان این گروه، علیرضا منادی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات، حسن شجاعی علیآبادی رئیس کمیسیون اصل ۹۰ و عزت اله اکبری تالارپشتی رئیس کمیسیون فرهنگی، حضور پررنگی در مجلس دارند. در قانون اساسی مشروطه و قانون اساسی جمهوری اسلامی پیش از بازنگری نام این نهاد مجلس شورای ملی بودهاست. نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از این گفت و گو با اشاره به تصویب قانون جهش تولید مسکن را در مجلس انقلابی، این قانون را مترقی خواند و اظهارداشت: سوال اینجاست چرا بانک مرکزی و بانکها ۳۶۰ هزار میلیارد تومان معادل ۲۰ درصد تسهیلات سالانه خود را به بخش مسکن اختصاص نمیدهند. علی نیکزاد در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا درمورد بررسی کلیات لایحه بودجه ۱۴۰۰ در مجلس گفت: امسال آیین نامه داخلی مجلس برای بررسی لایحه بودجه تغییر کرد. بر اساس تغییرات جدید طبق ماده ۱۸۲ قانون آیین نامه داخلی مقرر شد ابتدا کلیات لایحه بودجه در کمیسیون تلفیق بررسی شود و در صورت تصویب، کلیات بودجه در صحن علنی مجلس بررسی شود و در ادامه بررسی جزئیات در دستور کار کمیسیون تلفیق قرار گیرد.

بحث بسیار جدی در مورد کلیات در کمیسیون تلفیق و صحن مجلس انجام شد. لذا در اصل موضوع توافق هسته ای نظر تخصصی اینجانب همان است که بیان شد. دخالت شورای نگهبان در این امور آن هم در مقام تشخیص صلاحیت افراد، بی وجه و خارج از صلاحیت آنان است. در تهران در دوره صفویه همزمان با مساجد، تکیههایی هم ساخته شده است؛ مانند «تکیه خانم» که به دستور خواهر شاه طهماسب در بازار تهران ساخته شده است. نیکزاد با بیان اینکه دولت روحانی در تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی بالای سرکار نبود و نظارت دقیقی نداشت، تاکید کرد: واقعیت این است که ارز ۴۲۰۰ تومانی سرسفره مردم قرار نگرفت و در کاهش قیمت کالاهای اساسی تاثیری نداشت. ماده 76 – مجازات مرتكبين جرائم و تخلفات مقرر در بند هاي (9)، (10)، (11)، (12)، (13)، (14)، (15) و (18) ماده (66) از شش ماه تا دو سال حبس يا سه ميليون (3000000) تا پانزده ميليون (15000000) ريال جزاي نقدي و حسب مورد به انفصال از خدمات دولتي از شش ماه تا دو سال و دوازده سال محروميت از عضويت در هياتهاي اجرائي و نظارت و شعب اخذ رأي مي باشد.

کارشناس و خبره منصوب از سوی رهبر: براساس این دیدگاه، نظارت شورای نگهبان، استقلالی است نه نیابتی. احکام حکومتی نیز ابزاری بسیار کارآمد است که حاکم اسلامی با برخورداری از آن می تواند از طریق وضع قوانین و مقررات جزئی موقتی و متغیر به نیاز های روز پاسخ گوید .

دولت به دنبال این است که وابستگی بودجه به درامدهای نفتی را کاهش داده و کشور را از محل مالیات اداره کند. ۱۵۰ هزار میلیارد تومان هم تعهدات مالی دولت است که باید در قبال اوراق قرضه ای که فروخته شده، پرداخت شود. باز هم با صراحت و صداقت عرض می کنم موضوع بحث ما فراتر از دفاع از شخص است، بنده در صحنه عمل یک فرد کم تحمل و کم صبر نبودم، همگان شاهدند که در طول این سالها در میان طوفان های سیاسی، اجتماعی حرکت کرده ام و در هر مقطعی با سعه صدر توجهم به انجام وظیفه ملی بوده است. به جز ترجمه، کتابی نیز با عنوان فرهنگ موضوعی و شرح و تفسیر دیوان امام خمینی منتشر شده است.

وی در ادامه تشکیل صندوق توسعه پیشرفت و عدالت در استانها را اقدامی مهم دولت در بودجه عنوان کرد و اظهارداشت: امیدواریم در بودجه ۱۴۰۱ به فوریت اعتبار۶۶ هزار میلیاردی که برای ۳۱ استان در نظر گرفته شده است تخصیص داده شود تا استانها بتوانند صندوق توسعه، پیشرفت وعدالت را با سرمایه اولیه دو هزار میلیاردی تشکیل دهند. خط قرمز مجلس و دولت نیز سفره مردم است. نماینده مردم اردبیل اظهارداشت: هر توافقی که با چین و روسیه بسته شود و یا هر توافقی که در مذاکرات وین منعقد شود، باید نتیجه آن در سفره مردم و سیستم مالی، حمل و نقل، صنعت، تبادلات بانکی دیده شود. با توجه به تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی به واردات کالاهای اساسی باید مرغ کیلویی ۹ تا ۱۰ هزار تومان سرسفره مردم قرار میگرفت اما با قیمت ۲۵ الی ۳۰ هزار تومان سر سفره مردم قرار گرفت.

لذا دولت نهایتا ۱۶ الی ۱۷ میلیارد دلار از این محل درامد خواهد داشت. حداقل این سه نفر از بزرگان کشور (آقایان جنتی، مؤمن و یزدی) از قبل از انقلاب با ایشان حشر و نشر، و شناخت و نظر داشتند. دولت و مجلس برای آرمانهای انقلاب و خدمت به مردم وحدت نظر دارند اما در بودجه قطعا مباحث کارشناسی بررسی خواهد شد. تجربه گرانبهای موفقیت اندیشه مدرس و تجربه گرانبهاتر پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری حضرت امام خمینی؛ ملت و مجلس ایران را بر آن داشت تا با استفاده از همین تجربهها و همین درس های ارزشمند بتواند در برابر قدرتهای شیطانی بایستد.

دبیر شورا استعفاءنامه را در اولین جلسه شورا قرائت میکند، چنانچه ظرف یک هفته از تاریخ قرائت استعفاء مسترد نشد، استعفاءنامه عضو فقیه به مقام معظم رهبری و استعفاءنامه عضو حقوقدان به رؤسای قوه قضائیه و قوه مقننه اعلام میگردد. ۶- تبعیت از رهنمودهای رهبری در این مقطع. اظهارداشت: قانون بودجه از ابتدای فروردین ماه لازم الاجرا است و انتظار مجلس این است که از ابتدای سال ۱۴۰۱ ارز ۴۲۰۰ تومانی به جز برای دارو و گندم به هیچ کالای اساسی دیگری اختصاص نیابد. از ۱۳۷۲ هزار میلیارد تومان بودجه پیشنهادی دولت یکهزار و ۱۱۰ هزار میلیارد تومان مربوط به حقوق و دستمزد کارمندان دولت، یارانه نقدی و صندوقها است. نیکزاد با اشاره به عدم حضور روحانی در صحن علنی مجلس در جریان ارائه لایحه بودجه سال گذشته گفت: روحانی حقوقدان بود و باید به قانون احترام میگذاشت طبق قانون کلیات لایحه بودجه باید پس از نطق رییس جمهور بررسی شود.

در زمان بررسی جزییات لایحه بودجه نیز در صحن مجلس قطعا بحث جدی صورت خواهد گرفت. اقتصاد سیاسی در بودجه لحاظ شده است. سخنگوی شورای نگهبان در رابطه با برگزاری انتخابات تمام الکترونیک خاطرنشان کرد: حدود ۲۰ مرحله از انتخابات به صورت الکترونیکی برگزار میشود، اما در خصوص اخذ و شمارش آرا به منظور صیانت از آراء مردم و لزوم حساسیت و دقت بیشتر در این زمینه، الکترونیکی شدن اتفاق نیفتاده است. عبارت «دستگاه قضائی» از این جهت که منظور قوه قضائیه است و یا صرفاً قضات را شامل میشود، ابهام دارد؛ پس از رفع ابهام اظهارنظر خواهد شد. نماینده مردم اردبیل، نیر و نمین در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوالی درباره بودجه عمرانی کشور و اینکه در صورت نتیجه بخش بودن مذاکرات و گشایش ارزی این منابع در چه بخشهایی هزینه میشود، گفت: یکی از مزایای بودجه ۱۴۰۱ این است که لایحه بودجه به نتیجه مذاکرات وصل نشده است.