برنامه نویسی چیست؟

وردپرس یک سیستم مدیریت محتوا (CMS) محبوب است که امروزه استفاده از آن بسیار گسترش یافته است. چرا زبان برنامه نویسی گولنگ یک زبان محبوب است ؟ افرادی که این برنامهها را توسعه دادند، جزء بهترین استادان در دانشگاههای بسیار معتبر بودند، ازاینجهت میتوان گفت که Coursera یکی از منابع بسیار مفید برای یادگیری برنامهنویسی است. Coursera یکی از بهترین و مفیدترین ابزارهایی است که شما میتوانید از آن برای یادگیری زبان برنامهنویسی موردنظر خود استفاده کنید، در این وبسایت تعداد بسیار زیادی دورههای آموزشی که توسط افراد متخصص ارائه شده است، در اختیار شما قرار میگیرد و شما میتوانید به نسبت نیاز خود از آنها استفاده کنید.

این برنامه شامل یک دوره آموزشی آموزش کد نویسی اندروید در یک فناوری معین و یک کامپایلر مجازی است که به ما امکان می دهد کدهای خود را اجرا کنیم. ابتدا باید بررسی شود که تابع چه نوع دادهای را برمیگرداند. اگر چه برای استفاده کامل از قدرت این پلتفرم به تجربه توسعه وب نیاز خواهید داشت ، اما مجبور نیستید از ابتدا شروع کنید. البته ناگفته نماند که یک برنامهنویس باید کاملا هدف و انگیزه خود را در نظر بگیرد که به چه دلیلی میخواهد کدهای مختلف و زبانهای برنامهنویسی را بیاموزد؟ روند کاری این وبسایت با بقیه مواردی که در این مقاله به شما معرفی کردیم، فرق دارد؛ درواقع افراد توسعهدهنده در این وبسایت بهصورت دورهای تغییر پیدا میکنند و همین موضوع باعث میشود که شما با تکنیکها و روشهای مختلف برنامهنویسی که توسط افراد مختلف آموزش داده میشود، آشنا شوید.

مراحل عیب یابی آنقدر ادامه پیدا میکند تا دیگر پیغام خطا یا نقص در اجرای برنامه دیده نشود. ازآنجاکه کل سایت رایگان میباشد، افراد میتوانند در هر زمان که مناسب آنها است، به همان اندازهای که میخواهند و یا نیاز دارند، مشاوره رایگان دریافت کنند. این فیلم ها برنامه نویس ها را با سویشرت های سیاه پشت تعداد زیادی از مانیتور ها نشان میدهند که درحال تایپ کردن با سرعت نور هستند و در نهایت یا یک بانک بزرگ آن طرف کره زمین هک میشود و یا یک موشک منفجر میشود. بنابراین اگر قصد دارید که از سیستم مدیریت محتوای WordPress استفاده کنید، هاست وردپرس، بهترین پیشنهاد برای شما است.

در صورتی که شما این را نمی دانید، با وردپرس، تنها یک افزونه می تونه به داشبورد مدیریت شما دسترسی داشته باشه؛ مگر اینکه شما به طور فعال اقدامات لازم برای ایمن سازی وبلاگ وردپرس خود را انجام داده باشید، با این حال نمیتونید کاملا مطمئن باشید. تمامی دورههای آموزشی که در این وبسایت برای شما قرار داده شده است، توسط اساتید بسیار حرفهای طراحی شده است و شما بدون نگرانی میتوانید از آنها استفاده کنید. زمانی که شما وارد این وبسایت میشوید، ممکن است به دلیل، دورههای بسیار زیاد و مختلفی که قرار دارد گیج شوید، ازآنجاییکه این دورههای آموزشی تنها مختص به برنامهنویسی هم نیست، ممکن است کار پیدا کردن مقالات و آموزشهای موردنظرتان کمی سخت باشد؛ به همین دلیل پیشنهاد میکنیم به قسمت “Science Computer” بروید، چراکه بیشترین مقالات آموزشی مربوط به برنامهنویسی در این بخش قرار گرفته است.

دورههای آموزشی در این وبسایت کاملاً استاندارد است و شما میتوانید انواع زبانهای برنامهنویسی را از این طریق آموزش ببینید. شما در این وبسایت به بیش از 5 هزار مقاله دسترسی خواهید داشت. این برنامه به شما امکان می دهد دوستان خود را اضافه کنید و پیشرفت یکدیگر آموزش کد نویسی اندروید را تماشا کنید، علاوه بر این، ما می توانیم کاربران برنامه را از سراسر جهان به چالش بکشیم، سلاح (زبان برنامه نویسی) و حریف را انتخاب می کنیم. هدف ما از برنامهنویسی این است که خواستههای خود را به رایانه منتقل کنیم، اما باید به شما بگوییم رایانه مانند شخصی میماند که هیچ چیز نمیداند!

فرض کنیم که شما خانهای میخرید و میخواهید به محل جدید نقل مکان کنید، اما این خانه نیاز به بازسازی دارد. آموزش داده میشود و همینطور با عبور از هر مرحله یک مهارت جدید را به شما آموزش خواهند داد. C نوشته شده اند و همچنین Indeed که بزرگترین وبسایت کاریابی در دنیاست و برای آمازون می باشد نیز به کمک همین زبان توسعه داده شده است.

اولین مورد این است که شما میتوانید، سایت خود را بهتر و حرفهایتر مدیریت کنید، همچنین شما میتوانید بدون اینکه هیچ محدودیتی داشته باشید، امکانات جدید به سایت اضافه کنید و یا حتی بهصورت اختصاصی برای سایت خود نرمافزار یا حتی افزونه طراحی کنید. شما قادر خواهید بود هر ایده ای که در بستر وب دارید را بر پایه وردپرس پیاده سازی کنید و این شگفت انگیز است. هست. وجود نرم افزار قدرتمند Visual Studio هم کمک میکنه تا در همون مراحل اولیهی یادگیری، بتونید برنامه های ساده ای رو بسازند که تاثیر فوق العاده ای در افزایش اشتیاق و انگیزهی در یادگیری برنامه نویسی داره.

اما لزوما کسی که در دانشگاه نرم افزار خوانده برنامه نویس نمی شود و بسیاری از برنامه نویسان مطرح دنیا در دانشگاه رشته های دیگری خوانده اند. جاوا یک زبان برنامهنویسی است در حالی که JavaScript یک زبان اسکریپتنویسی است و یادگیری آن نسبتاً آسان میباشد اما شاید به راحتی پایتون نباشد. جاوا یک زبان برنامه نویسی همه منظوره و شئگرا است، که در زمینههای مختلفی کاربرد دارد از جمله ساخت برنامههای تحت وب، بازیهای ویدئویی و نرمافزارها و بازیهای موبایلی.

پلتفرم کلی Plural Sight، به نسبت مهارت و زبان یادگیری شما ممکن است متفاوت باشد، در حال حاضر بیشتر از 1 میلیون کاربر در حال یادگیری برنامهنویسی از این وبسایت هستند؛ این وبسایت آموزش رایگان و پولی دارد که شما میتوانید بهراحتی با کمک آموزشهای رایگان آن، مهارتهای کد نویسی خود را تقویت کنید و یا اینکه از پایه و بهصورت مقدماتی یاد بگیرید. برای اینکه کد نویسی صحیح و مرتبی داشته باشید، یک ویرایشگر مناسب که دارای امکانات مورد نظر شما باشد را انتخاب کنید.

در اینجا لیستی از 5 برنامه وجود دارد که به شما یاد می دهد هر کجا که هستید کدنویسی کنید! Web Fundamentals یکی از ابزارهایی است که توسط گوگل طراحی و ارائه شده است و به شما بهترین و جدیدترین روشهای ممکن برای برنامهنویسی را آموزش میدهد؛ هدف اصلی این شبکه این است که شما بتوانید یک راه اصولی برای یادگیری زبان برنامهنویسی را در پیش بگیرید و تمامی آموزشهایی که در آن قرار دارد بدون شک برای شما کاربردی خواهند بود. همچنین شما میتوانید با کمک این وبسایت و آموزشهایی که در اختیارتان قرار میدهد، یکی سری ترفند در مورد چگونگی استخدام در پروژههای مختلف را یاد بگیرید، که میتواند به شما برای رسیدن به هدفتان کمک کند.

با این کار نه تنها پروژه شما قطعی و عملی نمیکند بلکه معمولا در کار خود به خطاهای مختلف نیز روبرو میشوید. حال که به شما محبوبترین زبانهای برنامهنویسی برای یادگیری را معرفی کردیم در این بخش نیز میخواهیم راههایی را به شما آموزش دهیم. این اصطلاح به کدهایی اطلاق میشود که ساختار پیچیده و درهمی دارند، و همانند یک ظرف اسپاگتى در هم تنیده و پیچیده هستند. شما باید با توجه به نیازهایی که از سایتتون دارید باید مناسب ترین گزینه رو انتخاب کنید. اینکه چون شما میتوانید چند کار را با یک کد انجام دهید، بدین معنی نیست که حتما باید این کار را بکنید.

البته هنوز هم تعداد زیادی از شرکت ها از Java استفاده میکنند چون پایه، چارچوب و برنامه هاشون براساس جاوا جلو رفته. جاوا اسکریپت جزء یکی از محبوبترین زبانهای برنامهنویسی است که تقاضای بسیاری دارد. با توجه به کارایی بالا، قابلیت اطمینان و دیگر ویژگی های شاخص این زبان، میزان تقاضای آن همیشه در سطح بالایی قرار داشته است.