بررسی سیستم مدیریت ارتباط با مشتری در نظام بانکی ایران – پایگاه مقالات علمی مدیریت

اما آنچه که همیشه اثبات شده است این است که رفتار های هیجانی در بازار بورس و فروش سهام شرکت ها در تصمیمات لحظه ای همیشه به ضرر سهامدارن تمام می شود. ما ایرانیها به طور سنتی علاقه زیادی به خرید طلا داریم و از آن سود کسب کردهایم، کارشناسان اقتصادی هم همیشه به سرمایهگذاری در طلا برای تنوعبخشی به سبد سرمایهگذاریها تاکید دارند از اینرو این فلز گرانبها همیشه مورد استقبال سرمایهگذاران بوده است. فرآیند آن نیز بدین صورت است که وزارت مسکن و شهرسازی، زمین مورد نظر را تأمین کرده و بانک رفاه نیز با همیاری سازمان تأمین اجتماعی تسهیلات مسکن را به بازنشستگانی که فاقد مسکن هستند پرداخت میکند. در سوابق اجرایی صالحآبادی مسئولیتهایی چون مدیر تالار منطقهای بورس کرج و مسئول بررسیهای سرمایهگذاری در شرکت سرمایهگذاری غدیر، سازمان تأمین اجتماعی و ستاد اجرایی فرمان امام به چشم میخورد. همچنین نماد فولاد هرمزگان جنوب( هرمز)، شرکت سرمایه گذاری صبا تامین( صبا)، سرمایه گذاری مالی سپهر صادرات( وسپهر)، سهامی ذوب آهن اصفهان( ذوب)، بانک دی( دی)، شرکت آهن و فولاد ارفع( ارفع)، صنعتی مینو( غصینو)، مدیریت انرژی تابان هور( وهور)، اعتباری ملل( وملل)، پلیمر آریا ساسول( آریا) و گروه توسعه ملی مهر آیندگان( ومهان) تاثیر منفی بر شاخص این بازار را داشتند.

به نظر می رسد معاملات امروز از جنبه تکنیکال و تحیلی خارج شده و فروش سهام شرکت ها بیشتر هیجانی می باشد. تا به جایی که امروز نیز شاهد عرضه و فروش سهام ها با قیمت های پایین و به ضرر هستیم. نماد های شاخص ساز همچنان در صف فروش و پر عرضه هستند. با گذشت بیشتر از دو ساعت از آغاز معاملات بازار بورس امروز شنبه 18 بهمن 99 شاهد افت و ادامه روند نزولی بازار بورس و شاخص کل 18 بهمن 99 هستیم. همینطور در این بازار دو میلیارد و ۳۷۵ هزار برگه سهم به ارزش ۶۵ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال داد و ستد شد. به گزارش ایسنا هفته گذشته معاون امور مطبوعاتی و اطلاعرسانی وزارت ارشاد بر اساس اطلاعیه بانک مرکزی نام موسسات و بانکهای دارای مجوز را اعلام و تاکید کرد که انتشار تبلیغات موسسات مالی و پولی که در این لیست نیستند، ممنوع است. این موضوع در کنار ریسک های سیاسی بین المللی و نوسانات نرخ ارز در داخل کشور، اصلاح شاخص را ادامه دار کرد تا آنجا که شاخص در هفته گذشته به عدد یک میلیون و ۲۰۰ هزار واحد نیز نزدیک شد. بانک قرضالحسنه رسالت با امضای تفاهمنامه همکاری با صندوق رفاه دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی به دانشجویان این دانشگاه تسهیلات ازدواج ۲۰ میلیونی پرداخت میکند.

تسهیلات سرمایه در گردش مشمول دریافت یارانه نخواهد بود. در سامانه صیاد امکان استعلام پیشینه صادر کننده چک برای دریافت کننده وجود دارد که بزرگترین مزیت برای کاهش آمار چکهای برگشتی خواهد بود. متقاضیان در صورت داشتن سپرده یا حتی بدون سپردهگذاری اما با داشتن ضامن یا سند ملک میتوانند این وام را دریافت کنند. نماد هایی همچون فارس ، فولاد ، فملی ، شستا ، کگل ، تاپیکو و کچاد تا به این لحظه همگی منفی هستند. نماد های شاخص ساز همچون فملی ، فولاد ، شستا ، کچاد ، فارس ، تاپیکو و شپنا همگی قرمز پوش شده اند. براساس این گزارش امروز نماد سرمایه گذاری تامین اجتماعی، ایران خودرو ، سایپا، بانک تجارت ، ملی صنایع مس ایران، فولاد مبارکه اصفهان و پالایش نفت بندرعباس درگروه نمادهای پربیننده قرار داشتند. نکته مهم دیگر در این زمینه این است که شعبات متعدد یک کارگزاری در شهر های مختلف نشان دهنده ارائه خدمات گسترده تر و وسیع تر است که خود به اعتبار کارگزاری خواهد افزود. در اين هنگام با استفاده از سيستم صدور چک کليه اطلاعات روي چک پرينت شده و به مشتري ارائه ميشود. طبیعتا هر تشکلی جهت به تحقق پیوستن اهدافی روی کار می آید و تشکیل بورس کالا نیز جهت محقق نمودن اهدافی همچون فراهمسازی تسهیلات مالی برای خرید و فروش و توسعه سرمایهگذاری ، بهبود بخشیدن و آسان نمودن معاملات کالا با ایجاد بازاری قدرتمند و سازمانیافته ، فراهم سازی شرایطی مناسب جهت انجام معاملات نقد، نسیه، سلف، آتی و اختیار با استفاده از ابزارهای نوین مالی روی کار آمد اما اصلی ترین اهداف تشکیل بورس کالا می توان به کشف شفاف قیمت کالاها بر اساس تعامل و تقابل عرضه و تقاضا و نیاز بازار اشاره نمود.

حالا به نظر می رسد بازار سرمایه خود را برای جبران این اصلاح آماده می کند. زیرا در مراحل بعد و با بررسی مدارک ارائه شده، این موضوع آشکار می شود. اما با نگاه بلند مدت و مثلا یک ساله به بورس می توان انتظار سود داشت. در هفته های پایانی سال 1394 شاخص بورس اوراق بهادار تهران توانسته بود رشد شدیدی را شاهد باشد که آن رشد باعث شد سرمایه گذاران بازار سرمایه در برخی از نمادها با سود های 3 برابری مواجه شوند. به گزارش قدس آنلاین به نقل از ایلنا، شاخص بورس اوراق بهادار ایران در اولین روز هفته معاملات، با ریزش 610 واحد وارد کانال 77 هزار و 423 واحدی شد و با این حساب در معاملات امروز تالار شیشه ای، بیشتر نمادها رنگ قرمز به خود گرفتند. این وام در چند مرحله و با توجه به پیشرفت کار ارائه می شود که در قسمت های قبل آن را توضیح دادیم. نماد های شاخص ساز در ادامه معاملات بورس نیز همچنان منفی و پر عرضه می باشند. در آغاز معاملات بازار بورس امروز شنبه 18 بهمن 99 همانظور که پیش بینی شده بود، تمامی نماد های شاخص ساز در ضف فروش و عرضه قرار گرفتند تا بورس امروز شنبه 18 بهمن 99 را یکدست قرمز پوش و خونین کنند.