اینترنت ماهواره ای ایلان ماسک ایران را پوشش میدهد + شرایط و قیمت

بعد از فارغالتحصیلی به دانشگاه استنفورد رفت تا تحصیلاتش را در رشته علوم رایانه ادامه دهد. بعد از آن و در ادامه حضور ایلان ماسک در یک برنامه تلویزیونی، نقشه سرمایه گذاران و دوستداران رمز ارز DOGE نقش بر آب شد، چرا که قیمت آن به جای حرکت به سمت 1 دلار، شروع به ریزش کرد. با ادامه این مقاله با ما همراه باشید. در این مقاله با 10 تن از ثروتمندترین افراد جهان در سال 2021 آشنا شدیم. ماسک روز دوشنبه به عنوان شخصیت سال 2021 مجله تایم انتخاب شد.

دوج کوین گزینه مناسبتری است، اگرچه به عنوان یک شوخی ایجاد شده است. به گزارش خبرنگار حوزه دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، ایلان ماسک، مدیرعامل اسپیس ایکس و تسلا موتورز که به تازگی از بازار ارزهای دیجیتال حمایت کرده بود و همین اقدام او باعث بالا رفتن عجیب و ناگهانی دوج کوین شده بود توئیت جدیدی را به همراه ویدئویی در حساب خودش در توئیتر منتشر کرد.

بر اساس آمارها وی به طور متوسط هفته ای ۴۲ ساعت را در شرکت تسلا و ۴۰ ساعت را در شرکت اسپیس ایکس حضور دارد. این کمپانی بر اساس قیمت بازار، باارزشترین کمپانی هند محسوب میشود. او و پیج به عنوان موسسین کمپانی در این شرکت باقی مانندند و حق کنترل سهامداران حاکم، اعضای هیئت مدیره و کارمندان را در دست دارند. پیج با همکاری برین توانست الگوریتم رتبهبندی صفحه وب (PageRank algorithm) را اختراع کند که قدرت موتور جستجو را بالا میبرد. در آن دانشگاه او با پیج ملاقات کرد و آنها با هم یک موتور جستجو ساختند.

در ماه مه سال 2016 الیسون مبلغ 200 میلیون دلار را به مرکز درمانی سرطان دانشگاه کالیفرنیای جنوبی اهدا کرد. سالانه اورتگا مبلغی بیش از 400 میلیون دلار سود از سهام خود کسب میکند. بعد از این اعلامیه، قیمت DOGE تا 13 درصد جهش را شاهد بود و به بالاترین قیمت خود در 30 روز گذشته یعنی 0.2150 دلار رسید. جالب اینجا است که مجلهی PC and Office Technology این بازی را با قیمت ۵۰۰ دلار از او خرید. این در حالی است که سقف قیمتی آن 68 هزار دلار بوده است.

پی پال یک سرویس پرداخت و انتقال پول آنلاین است که به کاربران خود این امکان را داده تا حسابهای مجازی یا الکترونیکی ایجاد کنند و از طریق این حسابها در شبکه ایمن، سریع و با کاربری آسان به نقلوانتقال پول، خریدوفروش تبدیل ارز در شبکه اینترنت بپردازند. یک خبر خوب درباره اینترنت ماهوارهای! تسلا رودستر یک ورود جنجالی داشت اما اوضاع خیلی خوب پیش نرفت. در سپتامبر 2016 او 11 میلیارد دلار از سهام والمارت را در اختیار داشت. اوراکل از طریق ادغام با شرکتهای نرمافزاری دیگر شروع به رشد در بخشهای مختلف کرد و در سال 2016، بزرگترین بخش آن با مبلغ 3 میلیارد دلار برای محصولات نتسوت (Netsuite) راهاندازی شد.

ماسک سال ۱۹۹۵ اولین شرکتش را با نام Zip2 با برادرش «کیمبال ماسک» راهاندازی کرد. ماسک در مه 2012، هنگامیکه “SpaceX” موشک خودش را پرتاب کرد که اولین وسیله نقلیه تجاری در آن زمان بود که به ایستگاه فضایی بینالمللی فرستاده میشد معروف شد. علاوه بر این، ایلان، در سرمایهگذاریهای تجاری دیگری، مانند «OpenAI»، «Neuralink»، «SolarCity» و غیره نیز مشارکت داشته است. این شرکت که نام آن با انقلاب جهانی خودرو مترادف شده، علاوه بر تبدیل ماسک به ثروتمندترین فرد جهان، افراد دیگری را نیز به ثروت رسانده است. همچنین او در سال 2012 مبلغ 300 میلیون دلار را جهت خرید جزیره لانائی (Lanai) که یکی از جزایر هاوایی است هزینه کرد.

  1. متولد: ۳۰ اوت ۱۹۳۰
  2. ثروت: ۱۱۹ میلیارد دلار
  3. Arvest Bank
  4. ارزش خالص: ۹۵٫۷ میلیارد دلار

الیسون پس از خرید 3 میلیون دلار از سهام تسلا (Tesla) در اوایل سال 2018، در دسامبر همان سال به هیئتمدیره تسلا پیوست. الیسون که در فهرست ثروتمندترین مرد جهان در مجله فوربز قرار گرفته، در سال 2018 از ایجاد کسبوکارهای مرتبط با کشاورزی هیدروپونیک (Hydroponic farming) در آن جزیره حمایت کرد. موکش امبانی پولدار ترین فرد دنیا در آسیا و دهمین فرد در فهرست ثروتمند ترین مردان جهان است. او در فهرست فوربز از افراد ثروتمند جهان، رتبه نوزدهم را به دست آورده است.

طبق گزارش Bloomberg Billionaires Index، او در فهرست ثروتمند ترین مردان جهان، رتبه هشتم را دارد، اما فوربز او را در رتبه چهاردهم قرار داده است. لازم به ذکر است که ماسک امکان خرید خودرو به وسیله دوج کوین را در حال حاضر نمیدهد، اما دیدگاه مثبتی به عنوان یک روش پرداخت در مورد آن دارد، موضوعی که طبق تاریخ میتواند زود تغییر کند! ایلان ماسک که در حال حاضر ثروتمندترین فرد زمین است اغلب در رابطه با رمزارزها توییت میکند و توییتهایش موجب بالا و پایین شدن قیمتها میشود. وی حدود 60% ایندیتکس را در اختیار دارد که شامل 8 برند ازجمله ماسیمو دوتی (Massimo Dutti) و پول اند بیر (Pull&Bear) و 7500 فروشگاه در سراسر جهان است.

حدود یک ماه قبل ایلان ماسک ارز دیجیتال دوج کوین را به عنوان روش پرداخت در تسلا پذیرفت. همان طور که گفتیم باید در ابتدای کار حدود ۱۲ تا ۱۴ میلیون تجهزات خریداری کنید. در همان سال، ایلان یک شرکت بانکداری آنلاین، به نام «X.com» را با استفاده از 10 میلیون دلار حاصل از فروش «Zip2»، راهاندازی نمود. دوج کوین در ابتدا به عنوان یک میم کوین و برای شوخی راهاندازی شد، اما از آن زمان به عنوان جایگزینی محبوب برای دیگر رمزارزها نظیر بیت کوین و اتریوم مطرح شده است. این توییت موجب شد قیمت دوج کوین در زمانی که اکثر رمزارزها با کاهش قیمت مواجه هستند، بیش از 18 درصد افزایش یابد. داستان این ارتباط در می ۲۰۲۱ با توییت ماسک پیچیده و تیره شد؛ او گفت بهخاطر مسائل محیط زیستی و مصرف زیاد انرژی، تسلا دیگر از بیت کوین بهعنوان راهی برای پرداخت استفاده نخواهد کرد.

بیت کوین محبوبترین رمزارز دنیا در حال حاضر روندی نزولی را پشت سر میگذارد و قیمت آن حتی تا محدوده 47 هزار دلار نیز کاهش یافته است. استارلینک در حال حاضر سرعتی بین ۵۰ تا ۱۵۰ مگابیت ارائه میکند و به گفتهی ایلان ماسک تا پایان سال ۲۰۲۱ این عدد به ۳۰۰ مگابیت افزایش مییابد. استیو بالمر تاجر و سرمایهگذار آمریکایی است که بین سالهای 2000 تا 2014 مدیر عامل کمپانی مایکروسافت بود. دومین زن در فهرست ثروتمندترین افراد جهان، آلیس والتون وارث کمپانی والمارت (Walmart) است. او موسس و مدیر اجرایی شرکت اسپیساکس (SpaceX) است که در صنعت هوافضا فعالیت میکند و پروژههایی مشترک با ناسا دارد. بیشتر بخوانید: واضح ترین تصویر از سطح مریخ به گزارش تین نیوز، ایلان ماسک؛ مدیرعامل SpaceX و تسلا قصد دارد زمینه حیات بشر در سیاره مریخ را فراهم نموده و یک شهرک دائمی را در آنجا احداث کند.