ایلان ماسک چه رمزارزهایی دارد؟

بیشتر بخوانید: علت طلاق بیل گیتس و همسرش ؛ کاربران توییتر چه می گویند؟ هر چه تعداد نفرات بیشتر باشد. فارغ از ادعای ایلان ماسک اما این حرف چندان منطقی به نظر نمیرسد؛ چرا که تعداد ماهوارههای موجود در مدار برای پوشش کل زمین کافی به نظر نمیرسد و از طرفی نمیتوان ظرف چند ماه تعداد خیلی زیادی ماهواره به مدار زمین ارسال کرد. تعداد نفرات هیچ گاه. به گزارش «خبرکانادا» به نقل از «ایسنا»، ایلان ماسک، مالک شرکت خودروی برقی تسلا اعلام کرده به دلیل محدودیتهای زنجیره تامین امسال هیچ مدل خودروی جدیدی عرضه نمیکند در عوض بر روی توسعه یک ربات انساننما به نام «اپتیموس» تمرکز خواهد داشت که بتواند در آینده کمبود نیروی کار در جهان را برطرف کند. رئیس تسلا اضافه کرد که این شرکت هیچ برنامه ای برای توسعه Cybertruck در سال جاری ندارد و در حال حاضر روی یک وسیله نقلیه ۲۵هزار دلاری شرکتشان کار نمی کند.

او در کار اینترنت هم هست و در قالب شرکت های فضایی اسپیس ایکس و استارلینک به دنبال برقراری اینترنت ماهواره ای برای سراسر کره زمین است. شرکت فضایی دارد (شرکت اسپیس ایکس) و به عنوان پیمانکار پروژه های فضایی، با استفاده از موشک های خود، ماهواره های ناسا را به فضا پرتاب می کند. پس از اینکه ماسک متوجه شد روسها قیمت گزاف «۸ میلیون دلار برای هر راکت» مطالبه میکنند، تصمیم گرفت خودش شرکتی برای تولید موشکهای ارزانقیمت تأسیس کند و اینگونه بود که سومین شرکت ماسک با نام «Space Exploration Technologies Corporation» یا به اختصار SpaceX، تأسیس شد. به گفتهی دوست ماسک، روسها که به او به چشم یک تازهکار نگاه میکردند، مرتبا او را مسخره میکردند. توسعه دهندگان بیبی دوج میگویند که این توکن چند ترفند و درس از پدر میم خود،دوج یاد گرفته است و میخواهد پدر خود را با نشان دادن سرعت بهبودیافته جدید تراکنشها و دوست داشتنی بودن تحت تاثیر قرار بدهد.

اگر قویا دوست دارید که چیزی انجام شود. اگر برای کار کردن دلیل داشته باشید، راحتتر میتوانید انرژی انجام هر کاری را پیدا کنید. هم چنین هزینه انجام کار نیز بالا خواهد رفت. اولین فرزند او پس از گذشت تنها ۲ ماه بر اثر «سندروم مرگ ناگهانی نوزاد» از دنیا رفت. ایلان ماسک مدیرعامل شرکت تسلا و همسر وی گرایمز که در حوزه موسیقی فعال است طی هفتههای اخیر به علت نام عجیب فرزند خود سوژه رسانهها شده بودند، اکنون این زوج تصمیم گرفته اند نام فرزند خود را یکبار دیگر تغییر داده و نامی عجیبتر از قبل انتخاب کنند.

«X.com»، یک سایت بانکی آنلاین بود که بعداً نام خود را به «PayPal» تغییر داد؛ در سال 2002 میلادی، «eBay» این شرکت را به ازای ۱.۵ میلیارد دلار خریداری نمود که از این مقدار، 165 میلیون دلار به ماسک رسید. هم مبتکر است و هم خودروساز است (مدیر شرکت تولید خودروی برقی تسلا). یکی دیگر از پروژههای عظیم و جاهطلبانهی ماسک و تسلا، گیگافکتوری است؛ کارخانهی غولآسایی که وظیفهی تولید باتریهای تسلا را بر عهده خواهد داشت. این کارخانهی عظیم که در نوادای آمریکا واقع شده است، مساحتی برابر با ۳۰۰۰ هکتار یا سه برابر سنترال پارک نیویورک دارد.

در صورت تکمیل تمامی فازهای کارخانه تا سال ۲۰۲۰، گیگافکتوری بعد از کارخانهی بویینگ در واشنگتن، ببزرگترین ساختمان روی زمین از لحاظ مساحت لقب خواهد گرفت. به گزارش سی انبیسی، بعدازظهر روز دوشنبه بعد از اینکه مدیرعامل تسلا، ایلان ماسک در توییتر خود اعلام کرد که وی در حال بحث و گفتوگو در مورد پایداری سکه دیجیتالی است، قیمت بیتکوین حدود ۴ درصد افزایش پیدا کرد. باشگاه خبرنگاران نوشت: شما ساعت ۹ صبح در نیویورک از خواب بیدار میشوید و با هواپیما بعد از ۵ ساعت پرواز در ساعت ۲ بعدازظهر به لندن میرسید.

علاوه بر این، ایلان، در سرمایهگذاریهای تجاری دیگری، مانند «OpenAI»، «Neuralink»، «SolarCity» و غیره نیز مشارکت داشته است. غیر از تسلا و «SpaceX»، ماسک در پروژههای دیگری نیز مشارکت داشته است. ماسک مفهوم اولیه از سولارسیتی را ارائه داد، که پس از آن توسط پسرعموهایش لیندان و پیتر رایو در سال ۲۰۰۶ تأسیس شد و بزرگترین سهامدار باقی ماندهاست. تسلا که ارزش آن در ماه اکتبر به بیش از هزار میلیارد دلار در والاستریت رسید، همچنان بر بازار محبوب خودروهای الکتریکی تسلط دارد. سرمایه شرکت اسپیس ایکس هم در حال حاضر 74 میلیارد دلار است. اولین موشکهای این شرکت موشکهای فالکن ۱ و فالکن ۹ و اولین فضاپیمای آن دراگن (Dragon) نام دارد.

در سن ۱۲ سالگی با فروش بازي کامپیوتری Blastar که شخصاً آن را طراحی کرده بود، ۵۰۰ دلار بدستآورد پس از فارغ التحصیلی از دبیرستان ماسک قصد کرد که بدون حمایت خانواده به ایالات متحده هجرت کرده و منزل را ترک کند. در سال ۱۹۹۲ Musk کانادا را به مقصد آمریکا ترک کرد و در دانشگاه پنسیلوانیا مشغول به تحصیل در رشته فیزیک و کسب و کار شد. در نتیجه ماسک و دوستانش مجبور شدند دست خالی به آمریکا بازگردند. وی در آمریکا تحصیل کرد و آنجا زندگی می کند. وقتی ایلان 10 ساله بود، پدر و مادرش طلاق گرفتند و وی بیشتر با پدرش زندگی میکرد. ماسک ۱۰ ساله بود که پدر و مادر وی از یکدیگر جدا شدند و ایلان اکثر وقت ها را با پدرش در آفریقای جنوبی زندگی می کرد.

این زمان، دوران دشواری برای او بود، زیرا پدرش با او و برادرش بدرفتاری میکرد. ماسک سال ۱۹۹۵ اولین شرکتش را با نام Zip2 با برادرش «کیمبال ماسک» راهاندازی کرد. در سال 2002 اولین پسر او 10 هفته پس از تولد به دلیل سندروم مرگ ناگهانی درگذشت. هنگام طلاق پدر و مادر ایلان، او فقط ده ساله بود و در همان سن علاقهی عجیبی به کامپیوترها پیدا کرد و در همان موقع نسبت به برنامهنویسی گرایش پیدا کرد و توانست آنرا یاد بگیرد. او چندین بار به صورت عمومی اعلام کرد که صاحب ارز دیجیتال دوج است چون دوجکوین مردمی رفتار میکند. توئیت ایلان ماسک مبنی بر اینکه ارز دیجیتال شیبا ندارد باعث ریزش ۲۰ درصدی این ارز شد. ایلان ماسک مدیرعامل شرکت خودروسازی تسلا و بنیانگذار اسپیس اکس؛ شرکتی که توانست با موفقیت موشک فالکن 9 را از کالیفرنیا به فضا بفرستد و حالا در پی فرستادن مسافر به فضاست.

  • سن: 66 سال
  • محل زندگی: وود ساید، کالیفرنیا
  • ثروت: ۷۳ میلیارد دلار
  • ثروت: ۵۰ ملیارد دلار
  • ملیت: اسپانیایی

ارزش بازار این شرکت 14 میلیارد دلار کاهش یافته است. ارزش کل بازار بیت کوین امروز به 619 میلیارد دلار رسیده و در 24 ساعت گذشته 1.3 میلیون بیت کوین با ارزش 43 میلیارد دلار در بازار جهانی خرید و فروش شده است. طرح او برای اجرایی شدن به 8 سال زمان و حدود 10 میلیارد دلار هزینه نیاز دارد. سواحلی عجیب با شنهایی خارقالعاده بارش اولین برف پاییزی در تهران دومین توئیت فارسی و مشکوک ادوارد اسنودن عزاداری زنان داغدار یاسوجی برای «روحالله پرازیده» ماجرای فلج شدن فَک خانم بازیگر به کجا رسید؟ این شرکت، گسترش یافت تا دومین تأمین کننده سیستمهای انرژی خورشیدی در ایالاتمتحده شد و ماسک هنوز هم بزرگترین سهامدار آن است. اراده تنها یک تصمیم است، پس از آن به تعهد بدل شده و با تلاش مداوم، به اجرا درمیآید.

در روش سنتی پرتاب راکت به فضا، پس اتمام سوخت موشک، بدنهی راکت در جو زمین رها میشود و (اگر هنگام سقوط در جو زمین نسوزد) در نهایت در اقیانوس سقوط خواهد کرد. او به راحتی میتوانست پس از پروژه PayPal همزمان با میلیونر شدنش از دنیای تجارت بیرون رود ولی نه تنها پا پس نکشید بلکه پروژههای عجیبتری را شروع کرد. پس دلیل این همه سر و صدای پروژه استارلینک چیست؟