ایلان ماسک از ریاست هیئت مدیره تسلا برکنار شد

تسلا مدیر عامل شرکت Elon Muskبر اساس شاخص میلیاردرهای بلومبرگ، جف بزوس از آمازون، با دارایی خالص 213 میلیارد دلار، بار دیگر به ثروتمندترین فرد جهان تبدیل شده است. والتونز بر اساس شاخص میلیاردرهای بلومبرگ، ثروتمندترین خانواده جهان با ارزش 238 میلیارد دلار هستند. در همان سالی که از مایکروسافت بازنشسته شد، لس آنجلس کلیپرز NBA را به قیمت ۲ میلیارد دلار خریداری نمود. حدود نیمی از این ثروت به بزرگترین خرده فروش جهان، شرکتی که توسط سام والتون در سال 1950 تأسیس شد، گره خورده است.

ایلان در رشته فیزیک نیز به خوبی عمل میکرد و در نهایت هم توانست به راحتی خودروهای زیبا و سوپر اسپورت را طراحی کند که میلیاردرهای زیادی آنها را بخرند. وی ثروت خود را از شرکت نرم افزاری مایکروسافت به دست آورد، اما در زمینههای دیگری نیز سرمایه گذاری نمود. در سال ۲۰۲۰، الیسون برای همیشه به جزیره لانای هاوایی نقل مکان کرد که تقریباً تمام آن را در سال ۲۰۱۲ به قیمت ۳۰۰ میلیون دلار خریداری کرده بود.

جدای از همهگیری بیماری کوید ۱۹، عرضههای آنلاین سریع، افزایش ارزش ارزهای دیجیتال و افزایش سرسام آور قیمت سهام باعث شد تا تعداد میلیادرهای جهان از قبل بیشتر شود و به نوبه خود تعدادی نیز در این آشفته بازار دچار خسران شدند. ایلان ماسک ۲۳ درصد از سهام تسلا را در اختیار دارد، اما بیش از نیمی از سهام خود را برای گرفتن وام، وثیقه گذاشته است. وی در سال ۲۰۰۷، در سن ۲۳ سالگی، جوانترین میلیاردر خودساخته جهان شد. پس از گذراندن دو سال در دانشگاه کویینز، در سال ۱۹۹۱ این دانشگاه را رها کرد و به دانشگاه پنسیلوانیا رفت. پیشنهاد می کنم حتماً سری به این پکیج جامع کشف استعداد و علایق بزنید و بین کشف استعدادها و پله های ترقی با زندگی عادی یکی را انتخاب کنید.

برخی از آنها سفارش خود را در آوریل 2016 (فروردین 1395) و زمانی که شرکت شروع به دریافت سفارشها کرد ثبت کردهاند. ایلان ماسک نه تنها یک کارآفرین، بلکه یک مخترع، مبتکر و مهندس است: ماسک شخصاً در طراحی خودروهای برقی و سفینه های فضایی شرکت می کند. این دانشجو در این حساب کاربری و با استفاده از یک ربات، پرواز جت شخصی ایلان ماسک را ردیابی می کرد. او اکنون حدود ۱۲ درصد از سهام شرکت را در اختیار دارد. لری الیسون رئیس، مدیر ارشد فناوری و یکی از بنیانگذاران غول نرم افزاری اوراکل است که حدود ۳۵ درصد از آن را در اختیار دارد. در نتیجه ثروتمندترین خانواده جهان کیست؟

در جدول زیر میتوانید با زنان پولدار جهان در سال 2020 آشنا شوید. فن هونگوی کارآفرین و میلیاردر چینی یکی دیگر از زنان ثروتمند جهان محسوب میشود. او در سال 2019 چهارمین جایگاه را در میان ثروتمندترین زنان چین داشت. وی همچنین یک سرمایه گذار در شرکت اکتشاف فضایی Planetary Resources نیز به شمار میآید و در حال تامین مالی استارت آپهای “ماشین پرنده” Kitty Hawk و Opener است. به همین دلیل درآمد آمازون در سال ۲۰۲۰ با ۳۸ درصد رشد به ۳۸۶ میلیارد دلار رسید.

او در دهها شرکت از جمله راه آهن ملی کانادا و AutoNation سرمایه گذاری کرده است و یکی از بزرگترین مالکان زمینهای کشاورزی در ایالات متحده است. ماسک در همان سال، شهروندی کانادا را گرفت. بزوس همچنین مالک واشنگتن پست و بلو اوریجین است، یک شرکت هوافضا که در حال توسعه موشکها برای استفاده تجاری است. این شرکت خصوصی تولید کننده محصولات صنایع هوافضایی تجاری در کشور آمریکا است و در سال 2002 و در شهر کالیفرنیا شکل گرفت. در مقاله ثروتمندترین افراد در سال 2020 توانستهایم به صورت دقیق و جامع اسامی 30 نفر از ثروتمندترین افراد جهان را معرفی کنیم. ایلان ماسک یک برادر به نام کیمبال و یک خواهر به اسم توسکا دارد.آقای ماسک بعد از جدا شدن مادر و پدرش منزوی تر از قبل شد و با دیگران نمی جوشید.

زاکربرگ شبکه اجتماعی فیسبوک را در سال ۲۰۰۴ در هاروارد در سن ۱۹ سالگی راه اندازی کرد تا دانش آموزان، نام خود را با عکس همکلاسیهای خود مطابقت دهند. او سه سال بعد نخستین بازی خود را به نام Blastar ساخت و کد آن را به مبلغ 500 دلار به یک مجله فروخت. مردی که سفینهها و فضاپیمای خود را به بیرون از زمین میفرستد، خبر پخش اینترنتی جهانی را میدهد، در بازار رمزارزها تاخت و تاز میکند، توییتهای متفاوتی میگذارد و مهمتر از همه نابغهی پشت ماشینهای پرطرفدارِ الکتریکی یعنی تسلاست. وی هم اینک مدیرعامل و مدیرفنی در اسپیس اکس و مدیرعامل و طراح محصول در تسلا موتورز است.

آیا تسلا می تواند یک شرکت تریلیون دلاری باشد؟ ایلان ماسک در این توییت از دنبال کنندگان خود پرسید که آیا باید ۱۰ درصد از سهام خود در خودروهای برقی را بفروشد یا خیر. تعداد میلیاردرها در سی و پنجمین فهرست سالانه فوربس به عدد ۲۷۵۵ رسید یعنی ۶۶۰ نفر بیشتر از سال گذشته. در فهرست ثروتمند ترین خانم های جهان حضور کدام افراد برایتان غافلگیرکننده بود؟ با این حال نمیتوان با قاطعیت گفت چه کسانی در این بازار دخیل هستند و هر کدام چگونه در رشد یا نزول بازار تاثیر می گذارند. توانسته است به دارایی خالص حدود 36.8 میلیارد دلار دست پیدا کند، و به عنوان یکی از بانوان تاثیر گذار تاریخ شناخته شود. رئیس کارگروه استخراج رمزارز انجمن بلاکچین با بیان اینکه بازار رمزارزها به هیچ عنوان قابل پیشبینی نیست، گفت: برای ورود به هر بازار سرمایهای لازم است اطلاعات تخصصی این بازار را کسب کنیم و مردم باید بدانند که بازار رمزارزها هنوز نابالغ است و نوسانات زیادی دارد.

  • شغل: رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل ال و ام هاش (LVMH)
  • محل زندگی: لاکرونیا، اسپانیا
  • سن: 66 سال
  • محل زندگی: وود ساید، کالیفرنیا

در ماه فوریه (بهمن 99) این کمپانی معادل 1.5 میلیارد دلار بر روی بیت کوین سرمایه گذاری کرد. در سال ۲۰۱۰، بافت به همراه بیل گیتس، Giving Pledge را راه اندازی کردند و از میلیاردرها خواستند تا حداقل نیمی از ثروت خود را به منظور اهداف خیر خواهانه اهدا نمایند. گیتس که مایکروسافت را با پل آلن (متوفی ۲۰۱۸) در سال ۱۹۷۵ بنیانگذاری کرد، حداقل ۵.۷ میلیارد دلار سهام شرکتهای دولتی را به ملیندا منتقل کرده است. ماسک در این توئیت نوشت: به نظر میرسد واژه توربو در پورشه، معنایی که فکر میکنید را ندارد. امید آنکه این فاصلهها کم شود.