ایران – ویکیپدیا، دانشنامهٔ آزاد

این روش درستی نیست و تحقیقات مراحل مختلفی دارد؛ اول باید سلامت را سنجید؛ بعد فاز حیوانی و بعد انسانی انجام شود، تازه در مرحله آخر، اثربخشی مشخص خواهد شد؛ در داخل گونی یا بستهبندی چیزهایی میآوردند و ما هم نمیدانستیم چیست در حالی که باید کارخانهای و شرکتی به روش تمیز تهیه کنند و فرآوری شده باشد.

محققان موسسه فرانسیس کریک در لندن گزارش دادهاند که واکنش ایمنی بدن افراد پس از دریافت دوز اول فایزر- بیونتک نمیتواند به اندازه سویه اولیه کرونای جدید در برابر کرونای دلتا قوی باشد. دانشگاه تهران موفق شدهاست که رباتهای انساننمای سری سورنا را توسعه دهد و تاکنون چندین نسل از آن را رونمایی کردهاست. اگر میخواهید در فضای آزاد پیاده روی یا ورزش داشته باشید، حتما شدت آلودگی هوا را چک کنید؛ این موضوع برای خانمهای باردار اهمیت دوچندان دارد. برای شهرنشینها، آلودگی هوا یک معضل است که متاسفانه در فصول سرد با پدیده «وارونگی» بدتر هم می شود. اگر هوا شهر مقصد آلوده و مسموم است یك دستمال پارچهای یا ماسك را به گلاب آغشته كنید و جلو دهان و بینیتان بگیرید.

با کمک گرفتن از یک دستمال شستشو میتوانید اطراف ناحیه ژنیتال را به ملایمت بشویید. كردافشاری: همیشه در سفر همراه خود دستمال كاغذی، باند و گاز استریل همراه داشته باشید، مخصوصا اگر با خودرو شخصی خود مسافرت میكنید. برای جلوگیری از این اتفاق توصیه میشود بلافاصله قبل از حركت غذا نخورید، حتی زمانی هم كه سوار خودرو یا هر وسیله نقلیه دیگری میشوید سعی كنید شكمتان پر نباشد چرا كه تكانهایی كه در هنگام حركت ممكن است ایجاد شود هضم غذا را مختل میكند و نفخ و باد ایجاد میكند. از آنجا كه دمای داخل خودرو همیشه 10 درجه بالاتر از دمای بیرون است هرگز كودكان و افراد مسن را داخل اتومبیل حتی با پنجره باز تنها نگذارید، این كار به شدت میتواند به گرمازدگی كمك كند.

مثلا افراد دیابتی دستگاه گلوكومتر یا انسولین را به همراه خود داشته باشند. این دستورالعمل برای راهنمایی متخصصان بهداشت عمومی و پیشگیری از عفونت و کنترل (IPC یا Infection prevention and control)، مدیران بهداشت و درمان و مراقبین بهداشت (HCW) در هنگام پرداختن به موضوعات مربوط به مراقبت در منزل برای بیماران مشکوک به عفونت ویروس کرونا (COVID-19) با علائم خفیف و هنگام مدیریت آن ها، ارائه می شود. اگر در هنگام سفر خودتان یا فردی از اعضای خانواده دچار اسهال شدید شد، دمنوش بابونه و آویشن میل كنید، برای استفاده راحت قبل از سفر چند عدد از چای كیسهای بابونه و آویشن تهیه كنید و به همراه داشته باشید.همچنین مقداری برنج ساده پخته شده، تهیه كنید و همراه با سماق میل كنید.

در واقع رقابت برای رشتههای پزشکی عرصه را برای همه تنگ کرده و کمبود پزشک نیز مهمترین موضوعی بود که باعث شد افزایش ظرفیت پذیرش رشتههای پزشکی در دستورکار شورای عالی انقلاب فرهنگی قرار گیرد و اکنون این مهم به تصویب رسیده است. مطابق این قانون باید ۳۰ درصد از ظرفیت رشته پزشکی عمومی و دستیاری به پزشکان تعهدی و مناطق محروم اختصاص پیدا میکرد، اما این سهمیه در سالهای اخیر رعایت نشدهاست برای مثال در سال ۱۴۰۰ در پذیرش رشته پزشکی تنها ۶ درصد و در رشته دندانپزشکی تنها ۸ درصد از ظرفیت به دانشجویان بومی اختصاص یافتهاست. همچنین دکتر ابن حسینی، معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد، در خصوص سامانه اطلاعات سلامت بیمارستان ولایت بیان کرد: تفاوت طراحی سامانه سپید در بیمارستان ولایت با طراحیهای دیگر این است که نظر کاربر نهایی کاملا در آن لحاظ میشود.

ظرفیت کل رشته های علوم پزشکی در سال گذشته، ۲۷ هزار و ۵۴۴ نفر بوده است که از این میان ۲۲ هزار و ۷۸۲ نفر ظرفیت دوره های روزانه علوم پزشکی و ۳ هزار و ۴۷۶ نفر ظرفیت دوره های شهریه پرداز علوم پزشکی است. حجتالاسلاموالمسلمین مروی همچنین با قدردانی از محمدحسین بحرینی، رییس سابق دانشگاه علوم پزشکی مشهد، ابراز امیدواری کرد همکاریهای آستان قدس رضوی با دانشگاه علوم پزشکی در دوره مسئولیت محمدعلی کیانی رییس جدید این دانشگاه نیز استمرار داشته باشد.

گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، سید جابر حسینی؛ در حالی که هنوز عرق جامعه پزشکی در صف مبارزه با کرونا خشک نشده است و هنوز معوقات و مطالبات خیلی از این عزیزان پرداخت نشده است ، متاسفانه در این شرایط هجمه های پی در پی و سنگین بر بدنه رنجور جامعه پزشکی را شاهد هستیم در صورتی که حداقل اکنون زمان مناسبی برای بیان این مطالب نیست.

  • اخبار واحدها
  • تعداد پذیرش دانشجو: 54278 نفر
  • آب یکسوم پیمانه
  • شهرخبر – خواص فوق العاده روغن کنجد
  • پیام نور: 3572 نفر

وی تصریح کرد: در صورت افزایش ضریب اشغال بیش از ۵۰ درصد تختهای بستری عادی و بیش از ۶۰ درصد تختهای ویژه توسط بیماران کووید ۱۹ با هماهنگی و تأیید معاونت درمان دانشگاهها و طرح و تصویب در هیئت رئیسه دانشگاه پذیرش بیماران الکتیو لغو میشود. علاوه بر این به آنها توصیه میشود در طول سفر طرف كوچكی عسل در كیف دستی خود داشته باشند كه اگر دچار افت فشار كمی از آن را میل كنند و به هیچ وجه از قندهای مصنوعی استفاده نكنید. ایرناپلاس: در سفر به شهرهای گرم چه نكاتی را باید مورد توجه قرار دهیم؟