اولویت و راهبردهای جو بایدن در منطقه غرب آسیا

خخخخ خداوکیلی دمتون گرم ادم شاد میشه این خبرا رو میشنوه بایدن ایرانی شد? بایدن اولینبار در سال ۱۹۷۲ به عنوان سناتور ایالات متحده از دلاور انتخاب و در نتیجه ششمین سناتور جوان تاریخ آمریکا شد. بایدن همچنین از ۱۹۸۷ تا ۱۹۹۵ ریاست کمیته قضایی سنای ایالات متحده آمریکا را برعهده داشت و با مسائلی چون سیاست مواد مخدر، پیشگیری از جرم و آزادیهای مدنی و همچنین نامزدیهای بحثبرانگیز رابرت بورک و کلارنس توماس به قضاوت دیوان عالی ایالات متحده آمریکا درگیر بود.

در این میان، اقدامات اعتماد ساز از سوی اروپا مورد نیاز است. من فروپاشی امریکا را پیش بینی نمیکنم، اما به گمان ام ما در حال رفتن به سوی مسیری تقریبا غیر قابل کنترل هستیم.

اما تنها مشکلی که برای هموطنان در حال حاضر وجود دارد این است که همچنان مرزهای هوایی و زمینی میان ایران و این کشورها باز نشده است و در نتیجه تا روز بازگشایی می بایست صبور ماند. هم چنین، این افراد از ارائه کمک نظامی اضافی به اوکراین حمایت میکنند در حالی که آشکارا است تنها راه حل دیپلماتیک میتواند مرز روسیه و اوکراین را تثبیت کند. علاوه بر این، ما ناتو را به بدترین شکل ممکن گسترش دادیم که تنها باعث تضمین اصطکاک با روسیه در آینده شد.

البته اندکی بعد، مانافورت از سمت خود برکنار شد اما شایعات به پایان نرسید. او در دفاع از اجازهنامه جنگ عراق در سال ۲۰۰۲ سخنرانی کرد و به آن رای موافق داد اما با افزایش سربازان آمریکایی در سال ۲۰۰۷ مخالفت کرد.

تداوم فروش تسلیحات به عربستان سعودی و ادامه نقل و انتقالها به دولت اسرائیل نشان از تغییری واقعی در سیاست امریکا در قبال خاورمیانه ندارند جایی که چندین جنگ همیشگی در آن وجود دارد. اسرائیل و برخی از کشورهای شورای همکاری خلیج فارس از جمله این دولتها هستند.

این مدل مدعی است در عرصهي بینالمللی و منطقهای برخی از کشورها نقش رهبران مقلد ایفا میکنند و به محض آنکه چنین رهبرانی خطمشی یا برنامهای را (تفکیک، ادغام یا طراحی وزارتخانهای جدید) مقلدانه در پیش گرفتند، دیگر کشورها نیز آن را تقلید میکنند. این دومین تماس میان رهبران آمریکا و روسیه در ماه دسامبر ۲۰۲۱ و پیش از برنامه گفت و گوی میان مقامهای ارشد آمریکایی و روسی در ۱۰ ژانویه در ژنو بود.

ترامپ بعداً پذیرفت که تبار آلمانی دارد و در رژه آلمانی آمریکایی اشتویبن در ۱۹۹۹ در نیویورک به عنوان گرند مارشال فعالیت کرد. چون ایران بلافاصله در پاسخ به این حمله، پایگاه عین الاسد را موشک باران کرد و کانکس های نظامیان آمریکایی را که به پناهگاه رفته بودند، ویران کرده و باعث ضربه مغزی آنها و -به گفته رسانه های آمریکایی – انتقال نصفی از آنها به آلمان برای درمان شد به این ترتیب آمریکا در دوره ترامپ اولین ضربه را به عنوان یک کشور هرج و مرج طلب و قلدری که ترسید پاسخ ایران را بدهد، دریافت کرد و ترامپ با همه تکبرش، اولین اهانت را برای کشورش خرید و ثابت کرد که کشوری که خود را ابرقدرت جهان می داند، تا چه اندازه حقیر و ترسو است.

مراسم عروسی ایوانکا دختر ترامپ با جرد کوشنر در سال 2009 در آنجا برگزار شد و آن ها در سال 2015 مجوز گسترش خانه های کوچک ملک تا حدود 204 متر مربع را دریافت کردند. در تاریخ ۱۲/۱۰/۱۳۷۷ شورای عالی اداری به منظور کاهش وظایف تصدی دولت، ترویج و حمایت از تشکل های تخصصی صنعتی و مشارکت عامه مردم در تصدی امور قابل واگذاری و ایجاد رقابت سالم، مصوبه ای به شماره ۱۶۶۸۰/۱۲/۱ مبنی بر چگونگی ایجاد انجمن های تخصصی صنایع همگن و خانه های صنعت استانی صادر نمود.

پس از این خبر تیم رسانه ای عبدالملکی که خود منشأ عمده حواشی این وزارت خانه است تلاش کرد موضوع را تکذیب کند ولی مدیر این رسانه اعلام کرد مستندات تایید این خبر را در اختیار دارد! وی افزود: در درجه اول باید بگویم که مقاماتی که این گزارشها را به من میدهند، افراد بسیار خوبی هستند و من به آنها میگویم اگر لازم باشد که چیزی تغییر کند بلافاصله با من تماس بگیرید من در عرض یک دقیقه در دسترس خواهم بود.

در 7 ژانویه پیش از آنکه ترامپ این سخنرانی را ایراد کند ، کاخ سفید درخواستی از توئیتر و فیس بوک برای گشودن قفل حسابهای مسدود شده رئیس جمهور با هدف انتشار بیانیه مطبوعاتی وی در محکومیت خشونت ارائه داد. در نهایت ایوانا به عنوان مشاور ترامپ در بخش طراحی داخلی شرکت وی مشغول بکار شده و حتی در طراحی و ساخت برج ترامپ نیز دخالت داشت. او پس از گذراندن دوره معاونت ریاست جمهوری به هیئت علمی دانشگاه پنسیلوانیا پیوست و به عنوان «استاد کرسی بنجامین فرانکلین در اعمال ریاست جمهوری» معرفی شد.بایدن در ۲۵ آوریل ۲۰۱۹ آغاز سومین کمپین خود را برای کسب ریاست جمهوری آمریکا اعلام کرد و در ژوئن ۲۰۲۰ به نامزد مقدر حزب دموکرات برای انتخابات ۲۰۲۰ تبدیل شد.

او برای کم کردن زحمت ، جو را در ظرفی که در مرندبرای وزن کردن ۵کیلو به عنوان “بایدا” یا “چاناغ” در آن زمان استفاده میشد به فروش می رسانده است وبه همین دلیل به “جوبایدانی”معرو ف شده است. ما در اشتباه بودیم که انتظار داشتیم همکاری مان با روسیه تحت زمامداری “بوریس یلتسین” در دهه ۹۰ میلادی دائمی باشد و رویکرد پوتین در مخالفت با اقدامات مان برای نظامی سازی مرزهای کشورهای هم مرز با روسیه را دست کم گرفتیم.

  • لطفاً فرم درخواست را پر نمائید
  • آدرس سفارتخانه: 1 American Avenue, Yerevan 0082، Armenia
  • بیمه ملت ما
  • اصل گذرنامه به همراه دو صفحه خالی
  • سوزن منگنه یا گیره برگهها از آنها جدا شده باشند
  • فیش حقوقی (در صورت کارمند بودن)
  • آدرس وزارت خانه در تهران : ولیعصر – خ دمشق – پ . ۱۱

خواستههای “ولادیمیر پوتین” رئیس جمهوری روسیه در مورد اوکراین همگی نامعقول نیستند و اکنون وظیفه امریکاست که اصلاحات دیپلماتیکی که درباره نقض تعهد ما به شوروی در سال ۱۹۹۰ میلادی در مورد محدود کردن استقرار نیروهای نظامی ناتو در مرکز و شرق اروپا بوده را عملی سازد.