آخرین اخبار «دولت باراک اوباما

به گزارش گروه بینالملل خبرگزاری آنا، دونالد ترامپ، رئیسجمهور آمریکا در توییتی، دولت باراک اوباما، رئیسجمهور پیشین این کشور را به جاسوسی متهم کرد. طرفداران امروز احمدینژاد را میتوان به دو گروه اصلی تقسیم کرد: گروه اول از طرفداران احمدینژاد، تودههایی از مردم محروم و کم برخورداری هستند که در نگاه آنان، رئیسجمهور سابق فردی دلسوز و اهل خدمت به محرومان نقش بسته است.

امیدوارم که همه عاقلانه رفتار کنند و به جایی نرسیم که بعدا همه حسرت بخورند و نتوانند گره را باز کنند. این روزها برای مرتبهای دیگر به جای دقت نظر در رفتارهای سیاسی و اجتماعی احمدینژاد و در نظر گرفتن بازخوردهای رفتار وی در میان هواداران ایشان به سوی بازخوانی شخصیت وی و تحلیل کنشهای ایشان بدون در نظر گرفتن سابقه سیاسی شکل گرفته است، سخنان و واکنشهایی که برای خواننده این تصور را ایجاد میکند که گویی نه تنها ایشان و همراهان وی هیچگاه در بدنه قدرت و سیاستگذاری دستگاه اجرا حضور نداشتند!

به گزارش آخرین نیوز، برخی عناصر انقلابی نیز بدون توجه به اینکه آنچه انتشار یافته، تقطیع و تحریف شده است، در این بازی افتادند. همکاران سابق و دوستان نزدیک او نیز به واسطه عملکرد، مواضع و پروندههایشان در این امر به او کمک کردهاند. عصر ایران؛ مهرداد خدیر- گفت و گوی اخیر مهدی نصیری سردبیر پیشین روزنامۀ کیهان و صاحب نظریۀ «عصر حیرت» با محمود احمدینژاد رییس جمهوری پیشین ایران که در فضای مجازی انتشار یافته از جنبههای مختلف قابل بررسی و ارزیابی است.آقای احمدینژاد البته همان است که بود و در واقع از سال 90 به این طرف شاهدیم نه آن اصولگرایی که اصول گرایان برکشیدند و به امام زمان نسبت دادند و از بام تا شام در تریبون ها می ستودند و قرار بود پرونده هسته ای را ببندد و عدالت را جاری کند.

به گزارشگروه بینالملل باشگاه خبرنگاران جوانبه نقل از رویترز، کاخسفید در بیانیه ای اعلام کرد اطلاعات ورود و خروج میهمانان و اینکه چه کسانی با “دونالد ترامپ”، رئیس جمهور آمریکا و تیم وی ملاقات میکنند را دیگر منتشر نخواهد کرد.

به گزارش فارس، این یار دیرین امام و رهبری و از مبارزین برجسته قبل از انقلاب از چندی پیش به دلیل کهولت سن و بیماری دستگاه گوارشی در بستر بیماری بودند که در ۸۹ سالگی به دیدار حق شتافت این در حالی است که او در طول دوران انقلاب اسلامی خدمات ارزنده ای را به کشور ارائه کرد.

خبرگزاری مهر- گروه استانها: هر چند سابقه مشخصی از تئاتر نه تنها در این استان که در کشور در دست نیست اما از این هنر به عنوان مادر هنرهای نمایشی نام برده میشود، مادری که در طول سالیان فرزندان زیادی را به دامان صنعت سینما، تلویزیون و… همسرش به او میگوید من میدانم که تو پول نداری که کادو بخری ولی یک دوستت دارم هم نمیتوانستی بگویی؟

حالا اگر شرایط اقتصادی آمریکا خوب بود، شاید این مشکلات خیلی به وجود نمیآمد ولی چون قشر متوسط آمریکا آسیب جدی دیده و کوچک و ضعیف شده، مردم دنبال مقصر میگردند و یکی از کارهایی که ترامپ کرده این است که خودش به این موضوع جهت داده و خیلی از تقصیرها را گردن اقلیتها انداخته است؛ ادبیاتی که راستگرایان از آن لذت میبرند.

افزون بر این اوباما نشان داده است که این دغدغه واقعگرایان را در نظر دارد که نباید منابع را برای تهدیدهای حاشیهای هدر داد و کشور را در مقابله با چالشهای آتی دشمنان قدرتمند در شرایط نامساعد قرار داد.

به حکم وظیفه در این نوشتار، چند نکته را برای طرفداران ایشان یادآور میشوم؛ امید آنکه با تأسی به سخن مولی علی(ع) که اولین ویژگی اهل بصیرت را تفکر، اندیشیدن و خردورزی (فَإِنَّمَا الْبَصِیرُ مَنْ سَمِعَ فَتَفَکَّرَ) دانستند؛ این نکات مورد توجه و تأمل مخاطب نوشتار قرار گیرد.

به حکم وظیفه در این نوشتار، چند نکته را برای طرفداران ایشان یادآور میشوم؛ امید آنکه با تأسی به سخن مولی علی (ع) که اولین ویژگی اهل بصیرت را تفکر، اندیشیدن و خردورزی (فَإِنَّمَا الْبَصِیرُ مَنْ سَمِعَ فَتَفَکَّرَ) دانستند؛ این نکات مورد توجه و تأمل مخاطب نوشتار قرار گیرد. زواوی یادآور شد: من در کنفرانس ششم حمایت از انتفاضه فلسطین که چند ماه پیش در تهران برگزار شد، برای کمک به مسئله فلسطین پیشنهاد دادم که از همه گروههای فلسطینی دعوت شود و از جمهوری اسلامی ایران خواستم نقش بزرگی در متحد کردن گروههای فلسطینی ایفا کند تا همه ما با یکدیگر پرچم جهاد را برافراشته کنیم.

احمدینژاد که در این مصاحبه تلاش کرد وانمود کند مردم سوریه همان کسانی هستند که علیه دولت این کشور میجنگند، حضور قانونی حزبالله و نیروهای ایرانی در سوریه که به دعوت دولت این کشور صورت گرفته است را «دخالت» نامید. همچنین یکی از سیاست هایی که در دوره چهارساله مرکز امور زنان به ریاست مریم مجتهدزاده مانند دولت نهم دنبال شد، حذف بعضی از رشته ها برای زنان در دانشگاه ها بود؛ موضوعی که با حمایت مسئولان مرکز امور زنان سال گذشته باعث شد تا 14 رشته دانشگاهی برای دختران از دانشگاه های کشور حذف شود و بعد از آن مجتهدزاده در پاسخ به تمام انتقادهایی که در این باره وجود داشت، فقط یک جمله را بر زبان آورد: قانونی است.

او در این باره گفت: حمایت از کارمندان، دوستان و خانواده ام بسیار مهم است تا به آنها نشان دهم که در هر سنی این امکان وجود دارد که برای دفاع از اوکراین بجنگم. احمدی نژاد گفت: دو ملت در واقع یک حقیقت واحد هستند و تحت هر شرایطی باید با هم باشند. به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، بهمن ماه گذشته باشگاه خبرنگاران جوان مصاحبهای با محمود احمدی نژاد رئیس جمهور پیشین کشور ترتیب داد که قرار بود این مصاحبه به همراه گفتوگوهایی با دیگر شخصیتهای سیاسی، سال آینده در آستانه انتخابات ۱۴۰۰ منتشر شود.

چندی پیش اخبار و تصاویری در فضای مجازی منتشر شد که بر اساس آن باشگاه خبرنگاران جوان مورد هجمههای گوناگون درخصوص تاخیر در انتشار مصاحبه احمدی نژاد قرار گرفت. در این بین برخی نیز بر این باورند که روحانی به این دلیل که کارنامه موفقی در زمان ریاست جمهوری خود ارائه نداده است و از آن جایی که اهل مشورت نیست، حکمی برای حضور او در مجمع صادر نشده، برخی دیگر هم غیبتش را به قهر او با یارانش نسبت میدهند و میگویند بعد از اتمام دوره ریاست جمهوریاش، چون از طرف یاران طرد شده تصمیم به انزوا گرفته است.

این در حالی است كه در سالهای اخیر طرح های اقتصادی بزرگی چون هدفمندی یارانه ها، مسكن مهر و بنگاههای زودبازده انجام شده و حجم فعالیتها و تولیدات دولت نیز چندین برابر دولتهای گذشته بوده است. صالحی نیز در پاسخ به این ادعا به طعنه نوشت: «دروغ از گناهان کبیره است و این اتهام بزرگی است که زدهاید.

طعنه کوبنده روحانی به احمدینژاد! به گزارش برنا ، حسن روحانی رئیس جمهور در نشست خبری با خبرنگاران داخلی و خارجی در بخشی از سخنانش در پاسخ به سوال اشاره کرد: من درباره فروش 2 میلیون و 300 هزار بشکه نفت تحلیلی حرف نمی زنم.

به جای اظهارنظرهای سطحی برخی مقامات فعلی درباره این که دولت قبل ۷۰۰ میلیارد دلار درآمد افسانهای نفت را کجا خرج کرده (که رقم آن هم اشتباه عنوان میشود)، باید به آمارها مراجعه کرد و با زبان آمار سخن گفت. من می گویم 2300 هزار بشکه نفت می فروشیم. به نظر می رسد حداقل سه عامل موثر بوده است.

از این منظر کشورها و دولتها در روابط بینالمللی خود باید فقط به منفعت اقتصادی و رفاهی بیشتر خود بیندیشند درحالیکه در نظریه اسلامی چنین چیزی مورد پذیرش نیست؛ هدف اصلی اسلام، سعادت انسانها و فراگیری عدالت در ابعاد مختلف آن از جمله عدالت سیاسی در گستره جهان است.

اما بر خلاف تمامی این سختی ها، به نظرم مزایایی که هر دو طرف از بازگشت به توافق کسب خواهند کرد بیشتر از عدم بازگشت به آن است. نظام انقلابی، بر مبنای دین و بر مبنای اسلام و بر مبنای قرآن شکل گرفته و به همین دلیل از حمایت میلیونی این ملت برخوردار شده و جانهایشان را کف دستشان گرفتهاند و جوانهایشان را به میدانهای خطر فرستادهاند؛ آن وقت مسئولان یک چنین نظامی دم از مفاهیم سکولاریستی بزنند؟

شایعهای در شبکههای اجتماعی منتشر شد مبنی بر اینکه قوانین و سیاستگذاریهای غیرمنطقی باعث فشار به مدیران این رسانه شده و به همین دلیل مصاحبه با رئیس جمهور پیشین ایران در سایت باشگاه خبرنگاران منتشر نشد. فارس مصاحبهای که دوم بهمن سال 1397 با حضرت آیت الله یزدی انجام و تاکنون منتشر نشده است را تقدیم مخاطبان خود میکند.