آخرین اخبار «توییت ایلان ماسک

از توافق با ناسا برای فرستادن فضانوردان به ماه گرفته تا میزبانی برنامه شنبه شب زنده و رفتن به فضا و غیره. او همچنین اشاره کرد که برای چنین جایگاه شغلی به مدرک دانشگاهی و حتی مدرک دبیرستان هم نیازی ندارید و تنها مهارت شما در برنامه نویسی مورد سنجش قرار میگیرد. فعالیت این شرکت به این شکل بود که آنها راهنمای اینترنتی با عنوان «City Guid» را در اختیار صنعت چاپ روزنامه قرار میدادند. این موفقیت را جشن گرفتند زیرا آنها اولین شرکت موشکی بودند که با بودجه شخصی خود توانستند به مدار زمین دسترسی پیدا کنند.

میتوان عنوان کرد که اولین راه موفقیت او با خرید کامپیوتر شخصی آغاز شد. پدرش زمانی که ایلان ده ساله بود اولین کامپیوتر شخصی را برای او خریداری کرد. وی در راستای اهدافش به فکر خرید موشکهای قدیمی برای بازسازی افتاد و به مسکو رفت. موفقیت ایلان تنها در پرتاب موشک خلاصه نشد و او توانست بهعنوان مدیرعامل شرکت اتومبیل برقی خودروهای کاملا اتومات، ایمن و سریع خود را با نام برند تسلا موتورز تولید کند.

۲۲ میلیون دلار سهم ایلان بود که پس از فروش شرکت به وی پرداخت شد و او توانست تا قبل از ۳۰ سالگی به پول بزرگی دست یابد و میلیونر شود. حتی شرکت اتومبیلهای برقی که ایلان در آن سرمایه گذاری کرده بود نیز موفق به تولید خودرو کارآمدی نشد و این برای او یک شکست بزرگ بود. رئیس تسلا اضافه کرد که این شرکت هیچ برنامه ای برای توسعه Cybertruck در سال جاری ندارد و در حال حاضر روی یک وسیله نقلیه 25هزار دلاری شرکتشان کار نمی کند.

  1. شغل: مدیر عامل تسلا
  2. ارزش خالص: ۱۳۶٫۱ میلیارد دلار
  3. کشور : چین
  4. ارزش خالص دارایی: 123.1 میلیارد دلار
  5. جف بزوس (Jeff Bezos )
  6. ثروت: ۷۶ میلیارد دلار
  7. کشور مبدا: فرانسه
  8. ارزش خالص دارایی: 194.5 میلیارد دلار

بعد از مدتی موفق شد حق شهروندی کانادا را کسب کند و به شهر مونترآل منتقل شود. هم اکنون او دارای سه تابعیت آفریقای جنوبی، کانادا و آمریکا است. هم اکنون او بهعنوان یکی از ده شخصیت تأثیر گذار جهان برگزیده شده است. ایلان ماسک مهندس، طراح صنعتی، مخترع و شخص نامی تجارت در صنایع پیشرفته آمریکایی و جزو ده شخصیت تأثیرگذار در فناوری است. به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از راشاتودی، منتشر کردن یک نظرسنجی در قالب یک توئیت توسط ایلان ماسک که هم اکنون ثروتمندترین فرد جهان به شمار میرود باعث شد تا فقط ظرف دو روز 50 میلیارد دلار معادل یک پنجم کل ثروتش را از دست بدهد.

هم اکنون وی موفق شده با ذکاوتی که دارد فعالیتهای بسیاری را در راستای بهبود زندگی بشر انجام دهد. ارزش داراییهای قفل شده در پروژه Curve با نماد CRV به ۱۷.۲ میلیارد دلار رسید و پس از پشت سر گذاشتن پروژههای AVVE و MKR در رتبه اول از نظر میزان دارایی قفل شده قرار گرفت. زیرا از این مبلغ در پروژههای بعدی ایلان استفاده شد. یکی دیگر از پروژههای عظیم و جاهطلبانهی ماسک و تسلا، گیگافکتوری است؛ کارخانهی غولآسایی که وظیفهی تولید باتریهای تسلا را بر عهده خواهد داشت.

رفتار خاص ماسک در توییتر و در زندگی شخصی خود منجر تاثیرات قابل توجهی بر وجه تجاری و اجتماعی او گذاشته است. در واقع از قبل هم میدانستیم تسلا انجام چنین کاری را در برنامههای خود دارد اما نمیدانستیم این اتفاق قرار است امروز رخ دهد. گرچه ممکن است نتوانید آن را در این چارچوب زمانی انجام دهید، اما یک اخلاق کاری در شما شکل میگیرد تا در حد توان انسانی خود، کارآمد باشد. اما برند در واقع درک جمعی افراد از یک محصول است.

اما آن رکورد ماندگار نبود و در ادامه معاملات هفته گذشته با سقوط بزرگ ارزهای مجازی از دست رفته بود. این موضوع باعث شد تا ایلان بیشتر وقت خود را با همراه پدرش در آفریقای جنوبی سپری کند. ایلان به آسمان علاقه داشت و همیشه به ستارهها نگاه میکرد و میخواست تا به سیارات دیگه سفر کند. هنگامی که چهارمین موشک آنها آماده پرتاب شد، آنها به آسمان خیره شده بودند و سکوت کرده بودند. ماسک همچنین برای فروش ۱۰درصد از سهام خود به ارزش حدودا ۱۵ میلیارد دلار از ۹ نوامبر به بعد آماده میشود تا از یک ضرر مالیاتی هنگفت جلوگیری کند. همسر او گریمز که در موسیقی و هنر فعالیت میکند، کلکسیون هنری دیجیتال خود را به ارزش شش میلیون دلار بهوسیله NFT فروخته است. ایلان در سال ۱۹۹۵ به کالیفرنیا رفت تا دوره تحصیلی دکترای خود در زمینه فیزیک کاربردی و علم مواد را در دانشگاه استنفورد آغاز نماید؛ پس از گذشت دو روز از آغاز دوره دکترا، ایلان تصمیم عجیبی گرفت و از ادامه تحصیل در دانشگاه انصراف داد.